OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Marzec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

piątek, 31 marca 2017
Wczoraj pokazaliśmy Wam okładkę polskiego wydania szóstej powieści o Katie Maguire, tymczasem Graham powoli zabiera się do prac nad dziewiątym tomem cyklu! Książka będzie nosić tytuł DEAD MEN WHISTLING i w języku angielskim powinna ukazać się w lutym 2018 roku.

Poniżej prezentujemy wstępny opis fabuły:

Ciało sierżanta Gardy zostaje odnalezione bez głowy. Z jego karku wystaje blaszany gwizdek. Funkcjonariusz miał dostarczyć dowody w sprawie korupcji w policji. Morderstwo dostarcza jasną wiadomość dla potencjalnych informatorów: milczenie oznacza bezpieczeństwo.

Postęp w śledztwie w sprawie korupcji zależał od aresztowania jednego z najbardziej niebezpiecznych dilerów narkotyków w Cork. Policja miała wystarczający dowodów, by go skazać, ale zamiast tego został zwolniony z aresztu. Za kraty wsadziła go sama Katie Maguire i teraz jest zdeterminowana, by ujawnić prawdę.

Kiedy kolejny oficer zostaje zamordowany w ten sam sposób, Katie przekona się, że ludzie wolą raczej dotrzymać tajemnicy, niż stracić głowę...


10:34, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 marca 2017
Wydawnictwo Albatros podzieliło się projektem okładki do najnowszej powieści Grahama Mastertona - POGRZEBANI (BURIED). Przypominamy, że szósta część przygód Katie Maguire pojawi się już 10 maja.
Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi. 

Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.

W TEJ CZĘŚCI IRLANDII LUDZIE NIE ZAPOMINAJĄ I NIE WYBACZAJĄ, A PRZESZŁOŚCI NIE DA SIĘ PO PROSTU POGRZEBAĆ…
13:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
W styczniu informowaliśmy o tym, że Graham zainicjował w Polsce projekt "W więzieniu pisane" - pierwszy, ogólnopolski literacki konkurs, skierowany do osadzonych w polskich więzieniach.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, liczba zgłoszeń do konkursu podwoiła się w ciągu miesiąca i wynosi obecnie ponad 100 prac. Do niektórych opowiadań dołączone zostały także rysunki. Graham nie widział jeszcze tekstów, ale według organizatorów, projekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i śmiało może zostać określony jako "ogromny". Swoje zgłoszenia więźniowie mogą nadsyłać do końca marca.

Począwszy od 1 kwietnia, opowiadania będą tłumaczone na język angielski, aby Graham mógł wybrać najlepszą z nich, a także dwie kolejne, które "staną" na podium. Nagrodą w konkursie jest pamiątkowa plakietka oraz długopis, a także kosz smakołyków. Przypomnijmy, że Graham odwiedzi Polskę, aby wręczyć nagrody zwycięzcom.
13:14, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Graham Masterton regularnie przekazuje fundusze z aukcji charytatywnych na Dom Dziecka w Górcu niedaleko Strzelina. Warunkiem wsparcie finansowego, jaki postawił autor, było to, aby pieniądze zostały wykorzystane na przyjemności dla dzieciaków. Mamy namacalne dowody, że tak właśnie jest - oto kilka fotografii, na których podopieczni Grahama świetnie bawią się na lodowisku, a także konsumują słodycze nabyte po wizycie w fabryce cukierków. Poniżej prezentujemy także list, którego autorką jest Pani Agnieszka Tekiela, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Witaj,
24 lutego, w trakcie ferii zimowych, zabraliśmy dzieci na długo oczekiwaną wyprawę na lodowisko. Nasi podopieczni uwielbiają jazdę na łyżwach, są odważni i bardzo szybko się uczą. W sumie na wycieczkę zabraliśmy 17 osób - 10 z Domu Dziecka w Górcu i 7 z pobliskiego Ludowa Polskiego. Po lodowisku, zabraliśmy podopiecznych do fabryki cukierków na warsztaty, pokazujące jak wytwarzać cukierki i watę cukrową. Zdjęcia pokazują, jak wiele radości sprawiły im te wyjścia. W imieniu dzieci z naszego Domu chcielibyśmy serdecznie podziękować za Twoje wsparcie finansowe. Otrzymaliśmy także książki Twojego autorstwa, które nam wysłałeś. Jak zwykle wessały one naszych dorastających podopiecznych - uwielbiają Twój styl i makabryczne historie.
Dziękujemy.

13:03, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 marca 2017
Znane są już pierwsze detale majowej wizyty Grahama Mastertona w naszym kraju, organizowanej przez Empik w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, o którym informowaliśmy w styczniu. Wstępny plan wizyty przedstawia się następująco:

18 maja - spotkanie w Krakowie
19 maja - spotkanie w Katowicach
20 maja - spotkanie w Warszawie

Szczegółowe godziny oraz miejsca spotkań nie są na razie znane, ale możecie być pewni, że poinformujemy Was, gdy tylko się pojawią. Przypominamy także, że 10 maja nakładem wydawnictwa Albatros pojawi się premierowa powieść POGRZEBANI.

12:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 marca 2017
Wydawnictwo Albatros zapowiedziało właśnie datę premiery najnowszej powieści Grahama Mastertona. POGRZEBANI (BURIED) to szósta już część przygód Katie Maguire. Powieść pojawi się już 10 maja, będzie liczyć 464 strony, a za jej przekład odpowie Grzegorz Kołodziejczyk.

Na razie nie jest znana jeszcze okładka polskiej edycji, udostępniono natomiast wstępny opis, który znajdziecie poniżej:

Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi. 

Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.

W TEJ CZĘŚCI IRLANDII LUDZIE NIE ZAPOMINAJĄ I NIE WYBACZAJĄ, A PRZESZŁOŚCI NIE DA SIĘ PO PROSTU POGRZEBAĆ…14:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »