OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

Newsy

czwartek, 28 lutego 2019
Dzisiejsze przedpołudnie zaczynamy od krótkich życzeń i grafiki na tłusty czwartek, którą przesłał nam Graham Masterton. 

"Radosnego tłustego czwartku dla wszystkich polskich przyjaciół! Wepchnijcie w siebie dużo pączków i zalejcie kilkoma litrami piwa!".
Kto dziś skorzysta z tej rady? :)
11:49, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 lutego 2019
Poniżej znajdziecie artykuł z The Sun, który przybliża kwestię walki Grahama Mastertona o zdjęcie z listy lektur zakazanych jego poradnika seksuologicznego "How To Drive Your Man Wild in Bed".


Poradnik został zakazany w 1985 roku. Poszło o zawartą w nim sugestię, że młoda kobieta, która przypadkowo zaszła w ciążę, powinna rozważyć aborcję. W związku ze zmianami legislacyjnymi Graham próbuje doprowadzić do ponownego wprowadzenia książki do sprzedaży.


13:17, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
Informujemy, że Graham będzie gościem specjalnym II strzelińskiego festiwalu literatury, który odbędzie się 21 września 2019 roku. Więcej szczegółów wkrótce.


12:59, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 lutego 2019
Popularny portal Lubimyczytac.pl zaprasza wszystkich książkomaniaków do oddawania głosów w plebiscycie Książka Roku 2018. Każdy zalogowany na portalu internauta może oddawać głosy w 12 kategoriach tematycznych. Jedną z nich jest oczywiście HORROR, w ramach której jedną z 18 nominowanych powieści jest WIRUS Grahama Mastertona!

Jeśli chcecie pomóc autorowi wygrać nagrodę w tej kategorii, możecie zagłosować do 28 lutego 2019 roku, do godziny 23:59 pod tym linkiem:

 

11:46, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
sobota, 02 lutego 2019
Graham Masterton został laureatem "Nagrody za całokształt twórczości", przyznawanej przez Horror Writers Association. Autor odbierze ją w Grand Rapids w stanie Michigan 12 maja 2019 roku podczas StokerConu.

W oficjalnym komunikacie HWA ogłosiło, że pisarz został wybrany za wieloletnią ciężką pracę dla horrorowej społeczności, ale także dla rynku wydawniczego. Członkowie komisji przyznającej nagrodę wspominali, że mają bardzo dobre wspomnienia związane z książkami Mastertona. Według nich, Graham miał wpływ na wielu autorów.

Co ciekawe, w komunikacie wspomniano również o Polsce, jako kraju, w którym Graham jest najbardziej popularny i nagradzany. Nasz kraj został także wymieniony ze względu na ustanowioną przez Grahama nagrodę w konkursie "W więzieniu pisane", skierowanym do osadzonych w rodzimych zakładach karnych.

Gratulujemy!
18:08, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 stycznia 2019
Zastanawialiście się, jak fragmenty powieści Grahama Mastertona wyglądałyby w ruchu? Chociaż nie możemy doczekać się kolejnych filmów opartych na prozie brytyjskiego mistrza horroru, czasem w ręce wpadną nam perełki takie jak poniższa animacja. Niespełna 30-sekundowe video przygotowane zostało przez Dana Mastertona, syna Grahama, który jest profesjonalnym animatorem.

Jeśli więc chcecie zobaczyć nawiedzone płaszcza w akcji, obejrzyjcie ten materiał:

13:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 stycznia 2019
Od 22 stycznia miłośnicy serii MANITOU mogą wreszcie spać spokojnie. Na księgarskich półkach pojawiło się długo oczekiwane wznowienie ostatniej (póki co) części serii. INFEKCJA pierwotnie ukazała się w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Rebis i chociaż wszyscy byli z tego faktu bardzo zadowoleni, to jednak kompleciści musieli postawić na półce serię w co najmniej dwóch różnych formatach i szatach graficznych (trzech, jeśli wciąż trzymali wydania Ambera lub Primy).

Fragment powieści możecie przeczytać tutaj:

Poniżej przedstawiamy opis okładkowy, okładkę i całościowe spojrzenie na serię w nowej odsłonie: 

Najsłynniejszy cykl horrorów Grahama Mastertona!

Jasnowidz Harry Erskine kontra Misquamacus, najokrutniejszy z indiańskich demonów, który pojawia się we współczesnym świecie w przeróżnych wcieleniach i znajduje sobie zaskakujących sprzymierzeńców. Do cyklu należą powieści: Manitou, Zemsta Manitou, Duch zagłady, Krew Manitou, Armagedon oraz Infekcja.

Lekarze szpitala w Saint Louis nie są w stanie pomóc czło­wiekowi z nieznaną dziwną chorobą. Jeszcze dziwniejsze – i bardziej makabryczne – niż jej objawy jest to, co dzieje się z pacjentem po śmierci. Wezwana do oględzin profesor Anna Grey jest mocno zaniepokojona. Zwłaszcza kiedy jej ukochany umiera w ten sam sposób i choroba zaczyna przy­bierać rozmiary epidemii.

Wróżbita Harry Erskine, niesłusznie posądzony o kradzież, musi opuścić Miami. Nie martwi się tym, bo po nocnej wizy­cie trzech zakonnic, które potrafią rozpływać się w powietrzu i mają coś wspólnego z Misquamacusem, nie uśmiecha mu się kolejne takie spotkanie. Lecąc do Los Angeles, czuje jednak, że tak łatwo nie ucieknie od swojego odwiecznego wroga.

Po przypadkowym spotkaniu z Anną Grey łączy z nią siły i wspólnie próbują pokonać żądnych zemsty synów Misquamacusa i ich zastępy roznoszących zarazę sióstr w habitach.


10:41, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 stycznia 2019
Jak co roku informujemy, 16 stycznia wypadają urodziny Grahama Mastertona. Dziś nasz ulubiony autor obchodzi je już po raz 73. W imieniu własnym oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów z Polski życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi zdrowia, szczęścia, samych przyjemnych momentów i nieskończonych pomysłów na nowe książki (a przede wszystkim energii i czasu, żeby je wszystkie zrealizować!).Happy Birthday, Graham!
15:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 17 grudnia 2018
Film MANITOU, będący jak do tej pory jedyną pełnometrażową ekranizację prozy Grahama Mastertona, po ponad 40 latach od premiery doczeka się swojej edycji na nośniku Blu-Ray. 

Aby wspomóc promocję, Graham wziął udział w wideowywiadzie, wraz ze swoją przyjaciółką Dawn G Harris, z którą pracują wspólnie nad nowymi opowiadaniami z gatunku horroru.

Poniżej zdjęcie z nagrania, natomiast wywiad pokażemy Wam w późniejszym terminie.

 


11:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 grudnia 2018
Poniżej znajdziecie nagranie wywiadu z Grahamem, który został przeprowadzony w lipcu podczas wizyty autora w Polsce: 

15:44, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 grudnia 2018
Aby pisarz osiągał sukcesy, musi czasem przeprowadzić tzw. research, czyli przygotować się i nieraz na własnej skórze poczuć rzeczy, o których pisze.

Zobaczcie, jak Graham wypróbowuje technikę... tureckiego tańca brzucha!
15:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 listopada 2018
Graham podzielił się właśnie z nami dobrą wiadomością: opowiadanie STRANGLEHOLD, które napisał wspólnie z Dawn G Harris, zostało przyjęte tak dobrze, że para autorów planuje napisać razem kolejne teksty. W 2019 roku powinien pojawić się zbiór opowiadań grozy, napisany wspólnie przez Dawn i Grahama.

Przypominamy, że opowiadanie STRANGLEHOLD będzie można przeczytać po polsku już w grudniu, kiedy ukaże się świąteczne wydanie magazynu OKOLICA STRACHU.15:57, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 listopada 2018
Poniżej przedstawiamy okładkę francuskojęzycznego wydania powieści WIRUS (GHOST VIRUS), które niebawem ukaże się nakładem wydawnictwa Livr'S. Jak Wam się podoba?13:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 listopada 2018
Wznowienie szóstej części serii MANITOU w nowej szacie graficznej i pod skrzydłami nowego wydawcy miało pojawić się w sierpniu. INFEKCJA ostatecznie pojawi się jednak dopiero w 2019 roku, a konkretnie 22 stycznia.11:52, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 05 listopada 2018
STRANGLEHOLD to tytuł najnowszego opowiadania Grahama Mastertona, napisanego we współpracy z Dawn G. Harris - pisarką i przyjaciółką autora.

Dzięki naszej drobnej pomocy historia ta ujrzy światło dzienne w polskim przekładzie już w grudniu, w specjalnym, podwójnym wydaniu magazynu OKOLICA STRACHU. Dla tych, którzy wolą czytać Mastertona w oryginale również mamy dobra wiadomości - STRANGLEHOLD pojawi się także w amerykańskim CEMETERY DANCE i w nowej antologii opowiadań grozy, która ukaże się w marcu nakładem greckiego wydawnictwa Likofos.

Poniżej prezentujemy wspólne zdjęcie Grahama i Dawn, a także projekt okładki grudniowego wydania OKOLICY STRACHU:


13:00, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49