OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

wtorek, 23 kwietnia 2019
Graham od lat wspomaga finansowo Dom Dziecka w Strzelinie. Tym razem zasponsorował jego wychowankom wizytę w siedzibie pobliskiego Radio Wrocław, aby mogły zobaczyć, jak tworzy się program. Podczas wycieczki należało oczywiście zachować absolutną ciszę!15:05, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »

Ruszyła trzecia już edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów pod egidą Grahama Mastertona. Znany brytyjski autor horrorów, thrillerów i kryminałów, podobnie jak w ubiegłych latach, sam wybierze zwycięzców, a we wrześniu przyleci do Polski, by osobiście wręczyć im nagrody.

Konkurs jest pokłosiem spotkania z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie podczas wizyty pisarza w Aglomeracji Wrocławskiej w ramach projektu Rozczytana Aglomeracja w 2016 roku. Masterton był wówczas nie tylko pod wrażeniem wnikliwości zadawanych przez więźniów pytań, ale i faktu, iż większość z nich zadana została po angielsku.

W dwóch dotychczasowych edycjach konkursu wpłynęło aż 235 opowiadań od pensjonariuszy zakładów karnych z całej Polski. Angielski pisarz jest pod wrażeniem tej liczby:

Podczas mojej pierwszej wizyty w więzieniu w Wołowie zrozumiałem, że mimo zainteresowania więźniów książkami z dobrze wyposażonej zakładowej biblioteki, brakowało im sposobu na podzielenie się swoimi uczuciami ze światem zewnętrznym.

Pomyślałem, że świadomość, iż ich historie będą czytane poza murami więzienia, zwiększy ich poczucie własnej wartości. Dałoby im to także terapeutyczne ujście dla ich frustracji, gniewu,  poczucia porażki i rozczarowania.

Okazało się, że efekt przerósł moje oczekiwania. Chociaż niektóre historie były fikcyjne, wiele z nich miało głęboki rdzeń bolesnej rzeczywistości.

Konkurs jest oczywiście popularny wśród więźniów, o czym świadczy liczba 235 zgłoszeń w dwa lata. Mam nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Marzy mi się również wydanie antologii z najlepszymi opowiadaniami, aby więcej czytelników zyskało dostęp do niecodziennej sposobności na wniknięcie w umysły przestępców – mówi Masterton.

Termin zgłoszeń do konkursu mija z końcem maja 2019 roku. Po preselekcji, najlepsze opowiadania zostaną przetłumaczone na język angielski i przesłane pisarzowi, który dokona wyboru zwycięzców – przyznana zostanie nagroda główna oraz 9 nagród za drugie miejsce. Triumfator otrzyma specjalne trofeum, a cała wyróżniona dziesiątka – nagrody rzeczowe w postaci przenośnych odtwarzaczy DVD. We wrześniu Masterton specjalnie przyleci do Polski, by osobiście wręczyć nagrody. W konkursie nie ma jednak przegranych – podobnie jak dotychczas, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe i zaprojektowane przez samego pisarza długopisy oraz spersonalizowane listy z podziękowaniami.

Organizatorami konkursu, obok pisarza, są: Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska, Zakład Karny w Wołowie, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Albatros oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.

14:59, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 kwietnia 2019
Z dniem 1 kwietnia (i wcale nie jest to żart) wystartowała trzecia już edycja konkursu "W więzieniu pisane" pod patronatem Grahama Mastertona. Organizatorzy zapraszają osadzonych ze wszystkich polskich zakładów karnych do wzięcia udziału. Warunkiem jest napisanie opowiadania na dowolny temat, o objętości do 1000 słów.

Nagrody otrzymają autorzy najlepszych historii. Graham pracuje także nad możliwością wydania antologii zwycięskich opowiadań z trzech pierwszych lat trwania konkursu.

Nagrody zostaną zwyczajowo wręczone w Zakładzie Karnym w Wołowie niedaleko Wrocławia we wrześniu.13:14, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 28 lutego 2019
Dzisiejsze przedpołudnie zaczynamy od krótkich życzeń i grafiki na tłusty czwartek, którą przesłał nam Graham Masterton. 

"Radosnego tłustego czwartku dla wszystkich polskich przyjaciół! Wepchnijcie w siebie dużo pączków i zalejcie kilkoma litrami piwa!".
Kto dziś skorzysta z tej rady? :)
11:49, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 lutego 2019
Poniżej znajdziecie artykuł z The Sun, który przybliża kwestię walki Grahama Mastertona o zdjęcie z listy lektur zakazanych jego poradnika seksuologicznego "How To Drive Your Man Wild in Bed".


Poradnik został zakazany w 1985 roku. Poszło o zawartą w nim sugestię, że młoda kobieta, która przypadkowo zaszła w ciążę, powinna rozważyć aborcję. W związku ze zmianami legislacyjnymi Graham próbuje doprowadzić do ponownego wprowadzenia książki do sprzedaży.


13:17, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
Informujemy, że Graham będzie gościem specjalnym II strzelińskiego festiwalu literatury, który odbędzie się 21 września 2019 roku. Więcej szczegółów wkrótce.


12:59, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 lutego 2019
Popularny portal Lubimyczytac.pl zaprasza wszystkich książkomaniaków do oddawania głosów w plebiscycie Książka Roku 2018. Każdy zalogowany na portalu internauta może oddawać głosy w 12 kategoriach tematycznych. Jedną z nich jest oczywiście HORROR, w ramach której jedną z 18 nominowanych powieści jest WIRUS Grahama Mastertona!

Jeśli chcecie pomóc autorowi wygrać nagrodę w tej kategorii, możecie zagłosować do 28 lutego 2019 roku, do godziny 23:59 pod tym linkiem:

 

11:46, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
sobota, 02 lutego 2019
Graham Masterton został laureatem "Nagrody za całokształt twórczości", przyznawanej przez Horror Writers Association. Autor odbierze ją w Grand Rapids w stanie Michigan 12 maja 2019 roku podczas StokerConu.

W oficjalnym komunikacie HWA ogłosiło, że pisarz został wybrany za wieloletnią ciężką pracę dla horrorowej społeczności, ale także dla rynku wydawniczego. Członkowie komisji przyznającej nagrodę wspominali, że mają bardzo dobre wspomnienia związane z książkami Mastertona. Według nich, Graham miał wpływ na wielu autorów.

Co ciekawe, w komunikacie wspomniano również o Polsce, jako kraju, w którym Graham jest najbardziej popularny i nagradzany. Nasz kraj został także wymieniony ze względu na ustanowioną przez Grahama nagrodę w konkursie "W więzieniu pisane", skierowanym do osadzonych w rodzimych zakładach karnych.

Gratulujemy!
18:08, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 stycznia 2019
Zastanawialiście się, jak fragmenty powieści Grahama Mastertona wyglądałyby w ruchu? Chociaż nie możemy doczekać się kolejnych filmów opartych na prozie brytyjskiego mistrza horroru, czasem w ręce wpadną nam perełki takie jak poniższa animacja. Niespełna 30-sekundowe video przygotowane zostało przez Dana Mastertona, syna Grahama, który jest profesjonalnym animatorem.

Jeśli więc chcecie zobaczyć nawiedzone płaszcza w akcji, obejrzyjcie ten materiał:

13:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 stycznia 2019
Od 22 stycznia miłośnicy serii MANITOU mogą wreszcie spać spokojnie. Na księgarskich półkach pojawiło się długo oczekiwane wznowienie ostatniej (póki co) części serii. INFEKCJA pierwotnie ukazała się w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Rebis i chociaż wszyscy byli z tego faktu bardzo zadowoleni, to jednak kompleciści musieli postawić na półce serię w co najmniej dwóch różnych formatach i szatach graficznych (trzech, jeśli wciąż trzymali wydania Ambera lub Primy).

Fragment powieści możecie przeczytać tutaj:

Poniżej przedstawiamy opis okładkowy, okładkę i całościowe spojrzenie na serię w nowej odsłonie: 

Najsłynniejszy cykl horrorów Grahama Mastertona!

Jasnowidz Harry Erskine kontra Misquamacus, najokrutniejszy z indiańskich demonów, który pojawia się we współczesnym świecie w przeróżnych wcieleniach i znajduje sobie zaskakujących sprzymierzeńców. Do cyklu należą powieści: Manitou, Zemsta Manitou, Duch zagłady, Krew Manitou, Armagedon oraz Infekcja.

Lekarze szpitala w Saint Louis nie są w stanie pomóc czło­wiekowi z nieznaną dziwną chorobą. Jeszcze dziwniejsze – i bardziej makabryczne – niż jej objawy jest to, co dzieje się z pacjentem po śmierci. Wezwana do oględzin profesor Anna Grey jest mocno zaniepokojona. Zwłaszcza kiedy jej ukochany umiera w ten sam sposób i choroba zaczyna przy­bierać rozmiary epidemii.

Wróżbita Harry Erskine, niesłusznie posądzony o kradzież, musi opuścić Miami. Nie martwi się tym, bo po nocnej wizy­cie trzech zakonnic, które potrafią rozpływać się w powietrzu i mają coś wspólnego z Misquamacusem, nie uśmiecha mu się kolejne takie spotkanie. Lecąc do Los Angeles, czuje jednak, że tak łatwo nie ucieknie od swojego odwiecznego wroga.

Po przypadkowym spotkaniu z Anną Grey łączy z nią siły i wspólnie próbują pokonać żądnych zemsty synów Misquamacusa i ich zastępy roznoszących zarazę sióstr w habitach.


10:41, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 stycznia 2019
Jak co roku informujemy, 16 stycznia wypadają urodziny Grahama Mastertona. Dziś nasz ulubiony autor obchodzi je już po raz 73. W imieniu własnym oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów z Polski życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi zdrowia, szczęścia, samych przyjemnych momentów i nieskończonych pomysłów na nowe książki (a przede wszystkim energii i czasu, żeby je wszystkie zrealizować!).Happy Birthday, Graham!
15:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 17 grudnia 2018
Film MANITOU, będący jak do tej pory jedyną pełnometrażową ekranizację prozy Grahama Mastertona, po ponad 40 latach od premiery doczeka się swojej edycji na nośniku Blu-Ray. 

Aby wspomóc promocję, Graham wziął udział w wideowywiadzie, wraz ze swoją przyjaciółką Dawn G Harris, z którą pracują wspólnie nad nowymi opowiadaniami z gatunku horroru.

Poniżej zdjęcie z nagrania, natomiast wywiad pokażemy Wam w późniejszym terminie.

 


11:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 grudnia 2018
Poniżej znajdziecie nagranie wywiadu z Grahamem, który został przeprowadzony w lipcu podczas wizyty autora w Polsce: 

15:44, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 grudnia 2018
Jak co roku, mamy dla Was okazjonalną wiadomość od Grahama Mastertona, którą przetłumaczyliśmy i bez zbędnego przedłużania przedstawiamy ją poniżej, niniejszym oddając mu głos:


ŚWIĄTECZNE PRZESŁANIE OD GRAHAMA 

Jako że kolejny rok ma się ku końcowi, czas spojrzeć wstecz na to, co się wydarzyło, jakie nowe przyjaźnie zostały zawarte i jakie wnioski można z tego wyciągnąć.

Napisałem nową powieść kryminalną z udziałem nadkomisarz Katie Maguire, zatytułowaną Begging to Die – to już dziesiąta część cyklu umiejscowionego w kryminalnym półświatku Cork w Irlandii.

Ten cykl zawsze był wręcz nadnaturalnie przewidujący. W 2015 roku wydałem Siostry krwi, opartą na faktach dotyczących wielu dzieci i niemowląt, które zmarły pod opieką sióstr pracujących w irlandzkim domu opieki dla samotnych matek. Ponieważ dzieci były nieślubne, nie było zgody na ich pogrzeb na poświęconym gruncie, ciała były więc wrzucane do szamba w ogrodzie.

W mojej książce nadkomisarz Maguire odkrywa te ciała i przeprowadza ekshumacje, identyfikując je i umożliwiając przyzwoity pochówek. W październiku – trzy lata po wydaniu książki – irlandzki rząd w końcu zdecydował się na ekshumację dzieci z domu opieki w Tuam i przeprowadził testy DNA, by zidentyfikować ciała i dać im spoczywać w pokoju.

W kolejnej powieści, o tytule Tańczące martwe dziewczyki, w pożarze budynku na północnym brzegu rzeki Lee w Cork ginie zespół taneczny. Dwa tygodnie po ukazaniu się książki, budynek znajdujący się dosłownie kilka metrów od tego, który opisałem, spłonął doszczętnie.

Do napisania Begging to die zainspirowali mnie bezdomni ludzie mieszkający na ulicach Cork. Nagle temat stał się palący w publicznej debacie. Naprawdę wierzę, że fikcja może przewidywać fakty.  

Chyba najbardziej uderzającym przykładem jest Diabelski kandydat, horror, który opublikowałem w 1983 roku, sugerując, że republikański kandydat na prezydenta USA wygrał wybory, ponieważ był opętany przez Szatana. Przypomina Wam to coś?

Oprócz pisania, udało mi się odwiedzić kilka krajów i zawszeć nowe przyjaźnie. W Belgii odwiedziłem Brukselskie Targi Książki, które odbyły się w lutym. Zjeździłem Polskę, uczestnicząc w Festiwalu Apostrof w Empiku, byłem też w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie i na Fesiwalu Pyrkon w Poznaniu. Zjawiłem się też na Festiwalu Fantasmagoria w Salonikach w Grecji, gdzie poznałem uroczą grecką pisarkę Egangelię Papnikou. W Bordeaux we Francji spotkałem Annę Starobinets, rosyjską „Królową Horroru”.

W lipcu odwiedziłem Zakład Karny w Wołowie koło Wrocławia, by wręczyć nagrody w drugiej edycji corocznego konkurs „W więzieniu pisane”, sygnowanego moim imieniem i nazwiskiem. Byłem też w mniejszych miejscowościach w pobliżu Wrocławia, by spotkać się tam z czytelnikami. Poznałem dzieci z Domu Dziecka w Strzelinie, który wspieram, i przeczytałem im straszną historię o Babie Jadze!

Wspomagałem też początkującą pisarkę Dawn G Harris, aby mogła wydać swoją debiutancką powieść Diviner, a także irlandzką neurobiolog Dr Sabinę Brennan w pisaniu i publikacji jej pierwszej książki z dziedziny literatury faktu, dotyczącej kondycji mózgu – 100 Days To A Younger Brain. Jestem z nich obu bardzo dumny.

Zawsze twierdziłem, że pisarze powinni nie tylko zabawiać ludzi. Spoczywa na nich odpowiedzialność za używanie swojej intuicji i zrozumienia ludzkiej natury, tak aby przyjaźnić się z ludźmi ze wszystkich środowisk i robić wszystko, aby pomóc im zdać sobie sprawę co mogą osiągnąć by być szczęśliwymi i spełnionymi. Tak więc moje przesłanie nie dotyczy tylko Świąt, ale każdego dnia w roku, który powinien być tak samo wyjątkowy, jak Boże Narodzenie.

Najlepsze życzenia dla Was wszystkich. Mam nadzieję, że kolejny rok przyniesie Wam przyjaźnie, sukcesy i radość (i może też trochę strasznych opowieści!).Aby pisarz osiągał sukcesy, musi czasem przeprowadzić tzw. research, czyli przygotować się i nieraz na własnej skórze poczuć rzeczy, o których pisze.

Zobaczcie, jak Graham wypróbowuje technikę... tureckiego tańca brzucha!
15:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 89