OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

poniedziałek, 17 grudnia 2018
Film MANITOU, będący jak do tej pory jedyną pełnometrażową ekranizację prozy Grahama Mastertona, po ponad 40 latach od premiery doczeka się swojej edycji na nośniku Blu-Ray. 

Aby wspomóc promocję, Graham wziął udział w wideowywiadzie, wraz ze swoją przyjaciółką Dawn G Harris, z którą pracują wspólnie nad nowymi opowiadaniami z gatunku horroru.

Poniżej zdjęcie z nagrania, natomiast wywiad pokażemy Wam w późniejszym terminie.

 


11:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 grudnia 2018
Poniżej znajdziecie nagranie wywiadu z Grahamem, który został przeprowadzony w lipcu podczas wizyty autora w Polsce: 

15:44, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 grudnia 2018
Jak co roku, mamy dla Was okazjonalną wiadomość od Grahama Mastertona, którą przetłumaczyliśmy i bez zbędnego przedłużania przedstawiamy ją poniżej, niniejszym oddając mu głos:


ŚWIĄTECZNE PRZESŁANIE OD GRAHAMA 

Jako że kolejny rok ma się ku końcowi, czas spojrzeć wstecz na to, co się wydarzyło, jakie nowe przyjaźnie zostały zawarte i jakie wnioski można z tego wyciągnąć.

Napisałem nową powieść kryminalną z udziałem nadkomisarz Katie Maguire, zatytułowaną Begging to Die – to już dziesiąta część cyklu umiejscowionego w kryminalnym półświatku Cork w Irlandii.

Ten cykl zawsze był wręcz nadnaturalnie przewidujący. W 2015 roku wydałem Siostry krwi, opartą na faktach dotyczących wielu dzieci i niemowląt, które zmarły pod opieką sióstr pracujących w irlandzkim domu opieki dla samotnych matek. Ponieważ dzieci były nieślubne, nie było zgody na ich pogrzeb na poświęconym gruncie, ciała były więc wrzucane do szamba w ogrodzie.

W mojej książce nadkomisarz Maguire odkrywa te ciała i przeprowadza ekshumacje, identyfikując je i umożliwiając przyzwoity pochówek. W październiku – trzy lata po wydaniu książki – irlandzki rząd w końcu zdecydował się na ekshumację dzieci z domu opieki w Tuam i przeprowadził testy DNA, by zidentyfikować ciała i dać im spoczywać w pokoju.

W kolejnej powieści, o tytule Tańczące martwe dziewczyki, w pożarze budynku na północnym brzegu rzeki Lee w Cork ginie zespół taneczny. Dwa tygodnie po ukazaniu się książki, budynek znajdujący się dosłownie kilka metrów od tego, który opisałem, spłonął doszczętnie.

Do napisania Begging to die zainspirowali mnie bezdomni ludzie mieszkający na ulicach Cork. Nagle temat stał się palący w publicznej debacie. Naprawdę wierzę, że fikcja może przewidywać fakty.  

Chyba najbardziej uderzającym przykładem jest Diabelski kandydat, horror, który opublikowałem w 1983 roku, sugerując, że republikański kandydat na prezydenta USA wygrał wybory, ponieważ był opętany przez Szatana. Przypomina Wam to coś?

Oprócz pisania, udało mi się odwiedzić kilka krajów i zawszeć nowe przyjaźnie. W Belgii odwiedziłem Brukselskie Targi Książki, które odbyły się w lutym. Zjeździłem Polskę, uczestnicząc w Festiwalu Apostrof w Empiku, byłem też w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie i na Fesiwalu Pyrkon w Poznaniu. Zjawiłem się też na Festiwalu Fantasmagoria w Salonikach w Grecji, gdzie poznałem uroczą grecką pisarkę Egangelię Papnikou. W Bordeaux we Francji spotkałem Annę Starobinets, rosyjską „Królową Horroru”.

W lipcu odwiedziłem Zakład Karny w Wołowie koło Wrocławia, by wręczyć nagrody w drugiej edycji corocznego konkurs „W więzieniu pisane”, sygnowanego moim imieniem i nazwiskiem. Byłem też w mniejszych miejscowościach w pobliżu Wrocławia, by spotkać się tam z czytelnikami. Poznałem dzieci z Domu Dziecka w Strzelinie, który wspieram, i przeczytałem im straszną historię o Babie Jadze!

Wspomagałem też początkującą pisarkę Dawn G Harris, aby mogła wydać swoją debiutancką powieść Diviner, a także irlandzką neurobiolog Dr Sabinę Brennan w pisaniu i publikacji jej pierwszej książki z dziedziny literatury faktu, dotyczącej kondycji mózgu – 100 Days To A Younger Brain. Jestem z nich obu bardzo dumny.

Zawsze twierdziłem, że pisarze powinni nie tylko zabawiać ludzi. Spoczywa na nich odpowiedzialność za używanie swojej intuicji i zrozumienia ludzkiej natury, tak aby przyjaźnić się z ludźmi ze wszystkich środowisk i robić wszystko, aby pomóc im zdać sobie sprawę co mogą osiągnąć by być szczęśliwymi i spełnionymi. Tak więc moje przesłanie nie dotyczy tylko Świąt, ale każdego dnia w roku, który powinien być tak samo wyjątkowy, jak Boże Narodzenie.

Najlepsze życzenia dla Was wszystkich. Mam nadzieję, że kolejny rok przyniesie Wam przyjaźnie, sukcesy i radość (i może też trochę strasznych opowieści!).Aby pisarz osiągał sukcesy, musi czasem przeprowadzić tzw. research, czyli przygotować się i nieraz na własnej skórze poczuć rzeczy, o których pisze.

Zobaczcie, jak Graham wypróbowuje technikę... tureckiego tańca brzucha!
15:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »