OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Czerwiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

piątek, 24 sierpnia 2007

Imię: Graham
Nazwisko: Masterton
Data urodzenia: 16.01.1946
Narodowość: Szkot
Wzrost: 180 cm
Kolor oczu: piwne
Zawód wykonywany: pisarz

GRAHAM MASTERTON jest zaliczany do grona najpopularniejszych pisarzy grozy. Urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Zanim rozpoczął karierę pisarską, pracował jako redaktor naczelny pism dla dorosłych panów (Mayfair, Penthouse). Swój pierwszy horror - MANITOU opublikował na początku lat siedemdziesiątych. Książka momentalnie stała się bestsellerem. Dwa lata po wydaniu, na jej podstawie, William Girdler postanowił nakręcić film. Rolę sympatycznego, nieco ekscentrycznego jasnowidza, Harry'ego Erskine'a zagrał Tony Curtis, zaś w rolę Karen Tandy wcieliła się Susan Strasberg. 

Masterton napisał łącznie blisko 60 powieści grozy, lecz jego dorobek literacki jest znacznie większy. Oprócz horrorów, Masterton jest autorem wielu poradników seksuologicznych, zbiorów opowiadań, powieści sensacyjnych, obyczajowych i historycznych. Jest pisarzem niezwykle płodnym i jak sam powtarza, w jego głowie co chwila rodzą się nowe pomysły na następne, mrożące krew w żyłach powieści. Wstaje codziennie o szóstej rano i pisze przez sześć, siedem godzin, co pozwala mu prowadzić całkiem bogate życie towarzyskie. 

Najnowsze książki autora to powieści: SUSZA i IMPERIUM. W przygotowaniu są powieści: SZKARŁATNA WDOWA, CZERWONE ŚWIATŁO oraz DYNASTIA.

Na rynku obecna już jest pierwsza w Polsce antologia dedykowana Grahamowi Mastertonowi - DZIEDZICTWO MANITOU. (Zawiera opowiadanie OBSERWATOR i wstęp Brytyjczyka.)

Od jakiegoś czasu można również kupić książkę o Grahamie Mastertonie - MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM - autorstwa Piotra Pocztarka i Roberta Cichowlasa, w której znalazły się niepublikowane dotąd teksty Brytyjczyka, obszerny wywiad na każdy temat, biografia, cała masa ciekawostek i informacji związanych z życiem i twórczością Grahama Mastertona. 

Masterton mieszka w Surrey w Anglii.

23:25, mictlantecutli , Biografia
Link Komentarze (8) »

Witamy wszystkich serdecznie!

Blog ten w całości poświęcony będzie życiu i twórczości popularnego i cenionego w naszym kraju brytyjskiemu pisarzowi horroru – Grahamowi Mastertonowi.

Od 24 sierpnia 2007 roku, kiedy to założyciel oficjalnego, pierwszego w Polsce bloga dotyczącego Grahama, Robert Cichowlas, dodał pierwszy wpis, minęło sporo czasu. Fani Mastertona otrzymywali najświeższe wiadomości o swoim ulubieńcu. W kwietniu 2009 roku do załogi redakcyjnej dołączył Piotr Pocztarek. Teraz dwóch ludzi, których łączy pasja, zacięcie, zamiłowanie do literatury grozy i spora fascynacja brytyjskim Królem Grozy, wspólnymi siłami szerzy Mastertonizm!

Na blogu znajdziecie najświeższe informacje ze świata literackiej grozy pisarza, którego błogosławieństwo i pełne wsparcie otrzymujemy na bieżąco, pozostając z nim w stałym kontakcie. Dzięki temu wszyscy nasi Czytelnicy mogą mieć pewność, że wiadomości dodawane na naszej stronie są zawsze prawdziwe, rzetelne i w pełni potwierdzone u samego źródła.

Blog podzielony jest na sekcje tematyczne, których zresztą cały czas przybywa. Oprócz bieżących newsów, możecie tu znaleźć artykuły dotyczące różnych aspektów twórczości Grahama, pełną, stale aktualizowaną bibliografię, notkę biograficzną, galerię zdjęć, w tym niepublikowanych wcześniej fotek z czasów młodości pisarza, konkursy z nagrodami, potężne ilości recenzji książek Mastertona, wywiady, a także prawdziwą perełkę – komentarze samego pisarza!

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z najnowszymi wpisami. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących twórczości pisarza, a także wszelkich sugestii związanych z tym, co chcielibyście zobaczyć na oficjalnym, polskim blogu Mastertona, prosimy o kontakt:

Robert Cichowlas :  mictlantecutli@op.pl
Piotr Pocztarek : pocztarus@wp.pl

Na te adresy można także podsyłać artykuły, recenzje i inne materiały, które chcielibyście ujrzeć na oficjalnym blogu pisarza. Po ich weryfikacji i zaakceptowaniu zostanę one opublikowane, a Wy, Drodzy Czytelniczy, staniecie się współtwórcami procederu szerzenia legendy najlepszego współczesnego autora powieści grozy!

Miłej lektury!

1 ... 81 , 82 , 83 , 84