OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

wtorek, 12 sierpnia 2008

Z kolejną niezłą recką, tym razem ZAKLĘTYCH, można zapoznać się odwiedzając serwis Carpe Noctem.

Oto link: http://carpenoctem.pl/pages/zakleci_r.htm. Autorem tekstu jest Marcin Król.

19:29, mictlantecutli , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 sierpnia 2008

Na serwisie Horror Online pojawiła się właśnie nowa recka ANIOŁÓW CHAOSU. Oto link: http://horror.com.pl/books/recka.php?id=377. Autorem tekstu jest Mario.

10:01, mictlantecutli , Recenzje
Link Komentarze (3) »
piątek, 08 sierpnia 2008

Graham Masterton podesłał właśnie kolejne oldskulowe zdjęcia do galerii 'Stare dzieje'. Tym razem dwa z roku 1980.

13:25, mictlantecutli , Fotografie
Link Komentarze (6) »
piątek, 01 sierpnia 2008

Wszystkich fanów twórczości Grahama Mastertona serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pierwszym mastertonowskim konkursie. Jaki to konkurs i jakie nagrody są do zgarnięcia? Już naświetlam sytuację. Można pisać zarówno recenzje książek pisarza jak i artykuły. Przy czym zarówno jeśli chodzi o recki jak i artykuły nie trzeba opierać się tylko na horrorach. Chętnie przyjmowane będą także recenzje thrillerów, poradników seksuologicznych, powieści historycznych itd. Zaś tematyka artykułów dowolna, byle z Mastertonem związana.

Nagrodami są trzy zestawy książek mistrza horroru, składające się z trzech pozycji. Każdy ze zwycięzców konkursu otrzyma: CZERWONĄ MASKĘ, FESTIWAL STRACHU oraz KOSTNICĘ. Nagrody ufundowało Wydawnictwo REBIS.

 

Teksty wraz z okładką recenzowanej książki i informacjami o niej (ilość stron, wydawnictwo, numer ISBN), a także danymi adresowymi przesyłajcie na adres mictlantecutli@op.pl do dnia 5 września 2008. Temat: KONKURS MASTERTONOWSKI.

 

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu.

Powodzenia!

  

14:06, mictlantecutli , Konkursy
Link Komentarze (11) »
środa, 30 lipca 2008

Poniżej fotka Wiescki, Grahama i ich nowiuśkiego mustanga. Nowiuśkiego w roku 1980, w którym zrobiono zdjęcie.

22:09, mictlantecutli , Fotografie
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 28 lipca 2008

Jak informuje nas okładka tego wydania jednej z najlepszych powieści Grahama Mastertona, jest to powieść o demonicznej zemście nuklearnej. Dosłownie.

Gdy budzik Sherry Cantor zadzwonił o 7.27 rano 9 sierpnia, pozostały jej jeszcze dwadzieścia trzy minuty życia.  – to pierwsze zdanie powieści, która nie tylko przykuwa uwagę ale też udowadnia, że Masterton zawsze pozostanie mistrzem grozy. Rozdział pierwszy to opis życia młodej, atrakcyjnej dziewczyny, nieuchronnie prowadzący nas do jej niezwykle brutalnej, nieuzasadnionej śmierci. Masterton mieszając opisy rozwoju jej życia osobistego i zawodowego, nieustannie, niczym budzik, przypomina że zostało jej już tylko …dziewiętnaście, …jedenaście… , jeszcze minuta…

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak do ataków atomowych na Hiroszimę i Nagasaki podchodzą teraz Japończycy? Czy wybaczyli Amerykanom, czy też może cały czas przygotowują zemstę, którą większość z współcześnie żyjących ludzi uznała by za niewyobrażalną? Masterton zadał sobie to pytanie, zmieniając całkowicie historię i przyczyny zrzucenia bomby atomowej. Zrzucenie ładunku wybuchowego miało na celu zniszczenie tajnej broni Japończyków, która mogła przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. Broń niezniszczalną, niezwyciężoną i nieskończenie niebezpieczną. Demoniczną.

Osoby odpowiedzialne za ataki wciąż żyją, chociaż ich życie to pasmo udręk, koszmarów i wyrzutów sumienia. Nie może jednak znieść tego japońska organizacja, nazywana Kręgiem Spalonych Gołębi. Jej członkowie to osoby bezpośrednio związane z Hiroszimą, zdeformowane, chore, skrzywdzone.  To właśnie oni formują armię opętanych przez demony ochotników, którzy mają zlikwidować ostatnich pozostałych przy życiu żołnierzy USA odpowiedzialnych za ataki, a także dopełnić zemsty na całym narodzie Amerykańskim.

Ciekawy pomysł, gama charakterystycznych i zapadających w pamięć postaci, sugestywne opisy przemocy i seksu ( z których Masterton słynie) to siła tej powieści. Pod koniec powieści akcja gna trochę za szybko, jednak zakończenie jest bardzo solidne i nieprzewidywalne. 

Tengu to powieść która trzyma w napięciu od początku do końca, w której zdarzyć może się wszystko, w której nie ma miejsca na cukierkowy happy end. Polecam!

 

 

Autor recenzji: Piotr Pocztarek
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 1991
Liczba stron: 400
Format: 11 x 19
Ocena recenzenta: 9/10

20:29, mictlantecutli , Recenzje
Link Komentarze (10) »
sobota, 26 lipca 2008

Tamtego wieczoru - będąc u znajomego na wakacjach - kiedy lał deszcz, a w taflę jeziora trzaskały pioruny, na jednej z półek ujrzałem książkę z rozerwanym węzłem na okładce. Napis na niej głosił: „Czternaście opowiadań mistrza grozy - gwarantowany sposób na spędzenie czternastu bezsennych nocy!" Przyznam, że wcześniej miałem przyjemność przeczytać kilka książek tegoż autora i byłem dobrej myśli; chciałem miło spędzić noc, przenieść się na moment w wyimaginowany świat. Miałem nadzieję, że paskudna pogoda, jaka wtedy panowała, będzie tylko potęgować klimat grozy.

Przeczytałem przedmowę, w której autor opisuje strachy i lęki, jakie ciążą na pisarzu horrorów. Wymienia kilka miejsc, w których jego zdaniem atmosfera jest istnie mroczna, i wreszcie zaprasza do odbycia podróży... dwutygodniowej podróży w czternaście różnych zakątków świata.

Pierwsze opowiadanie – „Bestia pośpiechu" - jest dość krótkie (ma zaledwie siedem stron). Opowiada o chłopcu, który wracając ze szkoły do domu spotyka na swej drodze bestię. Ucieka w popłochu, przypominając sobie słowa matki, która powtarza, że spóźnialstwo jest rzeczą straszną... Tymczasem bestia go dogania... Następnie mamy kolejny podrozdział. W nim bohater jest już dorosłym mężczyzną. Odwiedza rodzinne miasteczko i dostrzega na ulicy biegnącego chłopca. Widzi lęk na jego twarzy a potem... wyłania się bestia, która podąża tuż za nim. Ponownie przypomina sobie słowa matki...

Zachęcony doprawdy intrygującą nowelką czytałem dalej. Na szczególną uwagę zasługują moim zdaniem opowiadania: „Danie dla świni", oraz „Eryk pasztet". Pierwsze jest chyba najkrwawszą historyjką ze wszystkich, jakie autor napisał. Myślę, że streszczanie jej nie ma większego sensu. Dobre opisy; oddziałujące na wyobraźnię, robią swoje!

„Eryk pasztet" jest następnym bardzo specyficznym opowiadaniem. Jest to z kolei najbardziej obrzydliwa historyjka, jaką Masterton opublikował. Była czytana na głos podczas pewnego spotkania literackiego, gdzie ludzie z niesmakiem opuszczali salę, nie starając się nawet opanować narastającego w nich obrzydzenia. Mottem noweli jest zdanie wypowiadane przez matkę głównego bohatera: „Stajesz się tym, co jesz". Eryk - kilkuletni chłopiec, postanawia zostać stonogą... dalszy opis jest chyba zbędny. Po każdej przeczytanej stronie czułem mdłości... no i końcówka... Odrażająca!

W zbiorze znajdują się również opowiadania „łagodniejsze", jak „Stworzenie Belindy" traktujące o magicznym piasku, z którego tworzone rzeźby... ożywają. Główny bohater postanawia wykreować kobiecy ideał - wyśnioną kobietę, którą pozostawia na plaży, do północy czekając na jej odrodzenie. Wraca do hotelu. Nie ma pojęcia, że grupka plażowiczów przechadzających się brzegiem jeziora uszkodziła jego dzieło. O północy rozlega się pukanie do drzwi... Masterton znów zaskakuje oryginalnym zakończeniem.

Tamta noc była niezwykle klimatyczna, przeczytałem prawie wszystkie opowiadania ze zbioru i w pewnej chwili zorientowałem się, że wyszło słońce. Zamknąłem książkę i poszedłem na plażę. W pierwszej chwili ujrzałem kilka piaskowych rzeźb. Zdumiałem się. Na chwilę. Minutę później brzegiem jeziora przeszła jakaś dziewczyna w skąpym stroju kąpielowym. I zapomniałem o piaskowych rzeźbach...
 
Mam sentyment do zbioru opowiadań „Dwa tygodnie strachu" - polecam każdemu, świetna lektura na bezsenną noc!

Autor recenzji: Janusz Majewski
Wydawnictwo: Prima
Rok wydania: 1996
Liczba stron: 303
Format: 12,5 x 19,5
Nr ISBN: 8371520549

01:04, mictlantecutli , Recenzje
Link Komentarze (3) »
środa, 23 lipca 2008

Dla Polskich fanów informacja ta może okazać się cenna. Na forum oficjalnej strony Grahama Mastertona pojawiła się wiadomość o licytacji jego najnowszej, nieopublikowanej jeszcze powieści BAZYLISZEK. Przypomnę tylko, że znaczna część akcji horroru toczy się w Krakowie, a data premiery książki za zachodnią granicą została wyznaczona na okolice 5 maja 2009 roku. Zatem zwycięzca aukcji będzie mógł poznać losy bohaterów aż 9 miesięcy wcześniej niż ktokolwiek inny!

Aukcja właśnie się rozpoczęła. Cena wywoławcza to £50. 'Przebitki' ślemy na adres Mastertona: manitouman1@yahoo.com

Dochody uzyskane ze sprzedaży książki trafią na konto fundacji zajmującej się pomocą dzieciom niepełnosprawnym.

11:21, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 21 lipca 2008

Kolejna fotografia z cyklu 'Stare dzieje'. Tym razem Wiescka i Graham przy porannej herbacie. Fotografia została wykonana w 1992 roku.

11:57, mictlantecutli , Fotografie
Link Komentarze (2) »
piątek, 18 lipca 2008

Wbrew pozorom zdjęcie nie przedstawia Elvisa Presleya, choć niektórzy mogą poczuć chwilowe zwątpienie. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości: jest to fotografia Grahama Mastertona z roku 1985, gdy pisarz miał już na swoim koncie kilka poczytnych horrorów takich jak: MANITOU, DŻINN czy SFINKS.

00:11, mictlantecutli , Fotografie
Link Komentarze (6) »
czwartek, 17 lipca 2008

Najnowsza powieść grozy Grahama Mastertona już od jutra będzie do nabycia w księgarniach i Empikach na terenie całego kraju. Fani pisarza długo musieli czekać na PIĄTĄ CZAROWNICĘ; wielokrotnie przesuwała się data wydania. Poniżej okładka powieści i kilka informacji technicznych:

Wydawca: Wydawnictwo Albatros
Ilość stron: 320
Numer Wydania: I
ISBN: 978-83-7359-695-5
EAN: 9788373596955
Indeks: 61401129
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek

14:03, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (20) »
wtorek, 15 lipca 2008

Poniżej zdjęcie Grahama z 1975 roku.

Wkrótce pojawią się kolejne z cyklu 'Stare dzieje'. Za udostępnienie fotografii wielkie dzięki dla Masti'ego. Pomysł z galerią 'z dawnych lat' bardzo przypadł mu do gustu i obiecał, że już w weekend podeśle kolejne oldschoolowe zdjecia.

13:02, mictlantecutli , Fotografie
Link Komentarze (5) »
sobota, 05 lipca 2008

Jak sam Masterton poinformował swoich, nieustannie dopytujących się o nowe pozycje, czytelników na swej oficjalnej stronie, powieść BAZYLISZEK, której akcja toczyć się będzie w Krakowie, jest już na ukończeniu. Pisarz zmaga się właśnie z ostatnim rozdziałem. Ponadto: napisana jest już pierwsza połówka ARMAGEDONU, ostatniej części cyklu MANITOU, zaś prace nad siódmą częścią ROOK’A i kolejną częścią cyklu SISSY SAWYER trwają.

Wielu czytelników horrorysty chciałoby, o czym wspominają tak często jak to tylko możliwe, aby ten skrobnął drugą część RYTUAŁU, na co Masterton odpowiada: „Powinniście pamiętać, że tak jak wy spędzacie trzy godziny na lekturze mojej książki, tak ja zmuszony jestem ją pisać przez trzy miesiące! Ale jak tylko pojawi się „mocny” pomysł na sequel RYTUAŁU, nie omieszkam podziałać”.

16:38, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (11) »
środa, 02 lipca 2008

Opowiadanie Mastertona osadzone w polskich realiach i traktujące o Babie Jadze można od niedawna przeczytać w Internecie. Jego tytuł to ANKA. A oto i link:

http://www.zamek.wroclaw.pl/gazeta/index.php?option=com_content&task=view&id=240&Itemid

14:02, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (7) »
czwartek, 26 czerwca 2008

Wiemy już jak będzie wyglądać okładka długooczekiwanej powieści PIĄTA CZAROWNICA. Znamy również opis książki. Oto on:

Przez los Angeles przetacza się fala przerażających, nadnaturalnych wydarzeń, których ofiarami padają stróżowie prawa. Miasto staje się zakładnikiem trzech potężnych gangsterów, którzy do walki z policją używają czarownic i pradawnej magii. W płonącym samochodzie giną w męczarniach trzej detektywi, w kancelarii prawnej prawnik wbija sobie ołówek w uszy, uczestnicy przyjęcia u komendanta policji tracą wzrok, dwa oddziały SWAT zostają wyrżnięte w pień. Miasto Aniołów opanowuje terror. Pozostaje tylko jedno rozwiązanie - aby uniknąć groźby unicestwienia, policja musi posłużyć się jeszcze potężniejszą magią. Do walki ze złowrogimi wiedźmami staje detektyw Dan Fisher, jego ojciec, emerytowany iluzjonista oraz śliczna sąsiadka Annie Conjure od dawna parająca się czarami.

 

22:14, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (17) »