OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

piątek, 07 października 2016
Pod poniższym linkiem możecie znaleźć relację z wizyty Grahama Mastertona w więzieniu w Wołowie, która wyemitowana została w ramach Faktów w TVP3 Wrocław. Materiał na ten temat rozpoczyna się po 11 minucie:

http://wroclaw.tvp.pl/27227844/05102016-2130 
13:12, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Pod poniższym linkiem możecie znaleźć trwający nieco ponad kwadrans wywiad z Grahamem Mastertonem, przeprowadzony na świeżym powietrzu podczas jego ostatniej wizyty w Warszawie. Może prowadzący nie był specjalnie przygotowany, ale koniec końców można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy, a także się pośmiać. Zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=bj_fGPkrPlM


13:09, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 października 2016
Miłka Kołakowska, właścicielka bloga o literaturze Mozaika Literacka, przygotowała relację ze spotkania z Grahamem Mastertonem w Warszawie. Jeśli nie mogliście tam być, pod poniższym linkiem możecie przeczytać streszczenie rozmowy, a także obejrzeć zdjęcia:

http://www.mozaikaliteracka.pl/2016/10/spotkanie-autorskie-z-grahamem.html#

A naszą relację pióra niezastąpionego Patryka Cichego będziecie mogli przeczytać już niebawem!

10:24, piotr.pocztarek , Artykuły
Link Komentarze (1) »
wtorek, 04 października 2016

Powieść NIEMY STRACH, a konkretnie jej nowe wydanie, właśnie pojawiło się w księgarniach. Wydawcą jest Replika. Polecamy!

 

Jako dziecko Holly Summers w wyniku choroby straciła słuch. Posiadła umiejętność czytania z ruchu warg, a zdolność tę wykorzystuje, pomagając policji namierzać groźnych przestępców w sytuacjach, gdy niemożliwe jest założenie podsłuchu. Holly pracuje także na rzecz pomocy dzieciom maltretowanym przez rodziców. Podczas jednej z rozpraw sądowych oskarżony o ciężkie pobicie swego syna mężczyzna rzuca na bohaterkę przekleństwo Kruka. Życie Holly z dnia na dzień zamienia się w koszmar…


„Niemy strach” to dojrzała, silna w swojej wymowie powieść, która przyprawi o dreszcze niejednego czytelnika spragnionego solidnej dawki mocnych wrażeń.

09:33, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 października 2016
Pierwsze spotkania z Grahamem Mastertonem w Polsce już za nami. Jeśli podczas tej wizyty pisarza w naszym kraju nie będziecie mieli możliwości zdobycia upragnionego autografu - nic straconego! W związku z premierą SIOSTRY KRWI  rozpoczynamy bowiem kolejny konkurs, w którym do wygrania są 3 egzemplarze książki z podpisem autora! Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Albatros.

Aby ją wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.Jaki tytuł nosi ósma część przygód Katie Maguire, zapowiedziana niedawno przez Grahama Mastertona?

2.Jaki tytuł nosi drugie opowiadanie, powiązane z cyklem Katie Maguire?

3.
Wymień wszystkie miasta i miejscowości, jakie autor odwiedzi podczas tegorocznej wizyty w Polsce.

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do piątku, 7 października, do północy.

Życzymy powodzenia!
PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
14:14, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (8) »
Dzielna irlandzka komisarz Katie Maguire nie próżnuje – światło dzienne ujrzał właśnie piąty tom jej przygód, w którym bohaterka zajmuje się nie jedną, a kilkoma sprawami kryminalnymi. Wraz z premierą nowej książki Graham Masterton odwiedził Polskę i na cyklu spotkań opowiadał o przyszłości tej serii. Fani thrillerów pióra mistrza grozy mogą spać spokojnie – autor pracuje właśnie nad ósmą odsłoną, a na dzień dzisiejszy wiemy już, że książek o Katie ma być przynajmniej dziesięć.

W „Siostrach krwi” Masterton ponownie dotyka tematyki religijnej. Już w „Upadłych aniołach” mieliśmy do czynienia z trudnym i szokującym zagadnieniem, jakim była pedofilia wśród księży. Tym razem na celowniku są siostry zakonne, które w przeszłości dopuściły się przerażających czynów, przez co stają się ofiarami sadystycznego mordercy. Niektóre zbrodnie opisane przez autora są wyjątkowo karykaturalne, ale sprawca osiąga swój cel – wszyscy o nim mówią. Czy Katie zdąży go wytropić, zanim kolejne zakonnice zginą w męczarniach?

To jednak nie wszystko – Masterton bowiem umiejętnie połączył w powieści kilka wątków. Kolejnym z nich są oszustwa, jakich dopuszczają się uczestnicy wyścigów konnych, aby zgarnąć naprawdę duże pieniądze. Nie można też zapominać o życiu prywatnym Katie, które w ostatnim tomie mocno się pokomplikowało, co oczywiście przyniesie ze sobą srogie konsekwencje. Tym razem ktoś dodatkowo czyha życie naszej bohaterki, ale kto i dlaczego – to musicie już odkryć sami. Tak, wątki obyczajowe ponownie wychodzą autorowi jeszcze lepiej, niż kryminalne. Przeszłość Katie jeszcze niejeden raz odbije jej się czkawką.

Masterton zrobił tym razem coś, co osobiście w książkach uwielbiam, mianowicie pociągnął dalej wątki z poprzednich tomów. Oczywiście „Siostry krwi” nadal można czytać jako osobną, samodzielną powieść, ale wszystkie smaczki docenią wyłącznie ci, którzy pamiętają lekturę poprzednich książek i tym razem jest to zaznaczone jeszcze wyraźniej.

Same sprawy kryminalne również wyglądają w tym tomie nieco lepiej: nadal są dość przewidywalne, ponieważ tożsamość morderców ujawniana jest nieco wcześniej, niż w klasycznych thrillerach, ale jak wspominałem, nie to jest tu najważniejsze. Liczy się ponury klimat, a trzeba przyznać, że w przygodach nadkomisarz Maguire rzadko jest miejsce na happy end.

Książką nie zawiodą się ci, którzy lubią dobrze napisane powieści, chociaż niesforne próby tłumaczenia mowy z Cork w niektórych momentach psuły wrażenia z lektury. Masterton nadrabia jednak stylem, który doskonale znamy od przeszło 40 lat. Bywa zabawnie, bywa makabrycznie i krwawo (fani horrorów Brytyjczyka powinni poczuć się jak w domu), ale i dramatycznie. Powieść jest długa, liczy blisko 500 stron, a lektura i tak się nie dłuży. Fani autora, których przecież w Polsce wciąż nie brakuje, pewnie pochłoną ją w góra dwa czy trzy wieczory.

Podobnie jak w poprzednich tomach, pisarz zdecydował się na cliffhanger na końcu, który nie będzie nam dawał spokoju, aż do kolejnej odsłony przygód Katie. Pozostaje więc mieć nadzieję, że Wydawnictwo Albatros szybko zdecyduje się wydać kolejne książki z tej serii. Ale to zapewne dopiero na wiosnę.
Autor recenzji: Piotr Pocztarek
Wydawnictwo: Albatros

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 496

Format: 12,5 x 19,5

Ocena recenzenta: 8/10
13:50, piotr.pocztarek , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 września 2016
Już dziś nakładem Wydawnictwa Albatros ukazuje się piąta część przygód dzielnej policjantki Katie Maguire, zatytułowana SIOSTRY KRWI.

Poniżej przypominamy okładkę i opis, a tym, którzy już nie mogą się doczekać, proponujemy przeczytanie pierwszych trzech rozdziałów pod poniższym linkiem:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/pliki/fragmenty%20promocyjne/masterton-siostry-krwi-fragm.pdf
tytuł oryginału: BLOOD SISTERS (KATIE MAGUIRE 5)
tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
liczba stron: 496
oprawa: miękka

Piąta książka z Katie Maguire.
 
Thriller nawiązujący do  filmu „Siostry Magdalenki” i do prawdziwych wydarzeń:

W latach 70. w irlandzkim hrabstwie Galway, w ogrodzie klasztoru, gdzie niegdyś mieścił się prowadzony przez siostry zakonne dom dla samotnych matek, znaleziono stosy kości dzieci, a ich o ich śmierci nie było jakiejkolwiek informacji w żadnym registrze.

W domu opieki na przedmieściach Cork zostaje uduszona stara zakonnica. Można by to nawet uznać za akt miłosierdzia, gdyby nie święta figurka znaleziona w jej ciele. I gdyby niedługo po tym okolicznym mieszkańcom nie ukazał się przerażający widok: przyczepiona do wypełnionych helem balonów, wykrwawiająca się zakonnica, która szybuje nad łąkami i rzeką.

Choć ta druga nie została jeszcze zidentyfikowana, nadkomisarz Katie Maguire wie, że odpowiedzi należy szukać w przeszłości klasztoru Bon Sauveur, w którym właśnie dokonano makabrycznego odkrycia.  Niestety, natrafia tam na mur milczenia.

A tymczasem Katie ściga się z czasem, bo znikają kolejne zakonnice.

14:04, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
Jeśli zastanawiała Was przerwa w trasie promocyjnej, jaka przypadła na dzień 2 października, mamy już wyjaśnienie zagadki. Bynajmniej autor nie poświęci tego dnia na odpoczynek! Potwierdzono właśnie kolejne spotkanie, które odbędzie się o godzinie 19.00 w Trzebnicy!

2 października, Trzebnica, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Sala Retro, ul. Prusicka 12

19.00 - Spotkanie z autorem

Poniżej prezentujemy mini-plakat wydarzenia.
Pod koniec wizyty w Polsce Graham trafi jeszcze... za kraty. Nie martwcie się jednak, nie będzie to żadna kara, pisarz spotka się po prostu z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie.
13:29, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 września 2016
Poniżej podajemy finalny i ostateczny plan wizyty Grahama Mastertona w Katowicach, Sycowie, Brzegu, Sobótce i Wrocławiu. Zmianie uległy niektóre adresy, potwierdzone zostało też dotychczas nieznane miejsce spotkania w stolicy Dolnego Śląska. 

Oto jak prezentuje się szczegółowy harmonogram wizyty:

1 października, Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

15.00-16.00 - Spotkanie w ramach Śląskich Targów Książki 2016

16.00-17.00 - Sesja podpisywania książek na stoisku Wydawnictwa Rebis

3 października, Syców, Kościół ewangelicko-augsburdzki pw. Apostołów Jana i Piotra, pl. Królowej Jadwigi 3

17.00 - Spotkanie z autorem


3 października, Brzeg, Niezależny ośrodek kultury "Herbaciarnia" przy ul. Jana Pawła II 20

20.00 - Spotkanie z autorem


4 października, Sobótka, Centrum Konferencyjno-Hotelowe Sobotel przy al. Św. Anny 16

17.00 - Spotkanie z autorem


4 października, Wrocław, Biblioteka Grafit, ul. Namysłowska 8

20.00 - Spotkanie z autorem12:47, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
wtorek, 13 września 2016
Przypominamy, że już 30 września (piątek) o godzinie 18.00 w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie odbędzie się spotkanie z Grahamem Mastertonem! Będzie można na nim posłuchać rozmowy z autorem, a także zdobyć autograf czy nawet wykonać pamiątkowe zdjęcie. Gospodarzem spotkania tradycyjnie będzie Piotr Pocztarek.

Dodatkowo, na przybyłych gości czeka niezapomniana atrakcja, którą Wydawnictwo Albatros ufundowało wspólnie z Horror Housem II. Podczas spotkania będzie można wygrać zaproszenia na przejście przez przerażający dom strachów w towarzystwie króla literackiej grozy - Grahama Mastertona! Wspólna wycieczka przez koszmarne pomieszczenia zapewni Wam wrażenia, których nigdy nie zapomnicie!

Wejściówki zostaną rozdane w ramach losowania, które przeprowadzimy na spotkaniu w Empiku! Wejście do Horror House II przy ulicy Nowy Świat 52 odbędzie się jeszcze tego samego wieczoru, 30 września o godz. 20.30.

Jedną wejściówkę można wygrać wcześniej na Instagramie lub Facebooku platformy Virtualo, klikając w poniższe odnośniki:

https://www.instagram.com/p/BKI7QKiBP5D/
 
https://www.facebook.com/Virtualo/?fref=ts&__mref=message_bubble

Poniżej prezentujemy billboard, który został zaprojektowany specjalnie na tę okazję. Będziecie?


11:29, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 września 2016

Dopiero co informowaliśmy o nowym wydaniu powieści NIEMY STRACH od Repliki, a już mamy dla Was kolejną informację z tegoż wydawnictwa! 15 listopada bowiem ukaże się nowe wydanie powieści ANIOŁOWIE CHAOSU. Książka zostanie opatrzona specjalnym wstępem, jaki Graham napisał do tegoż wydania. Poniżej prezentujemy okładkę plus wstępny opis! Dodamy tylko, że zarówno NIEMY STRACH, jak i ANIOŁÓW CHAOSU obejmiemy patronatem.

OPIS:

Piękny słoneczny dzień u wybrzeży Gibraltaru.

Dla kaskadera Noaha Flynna to kolejny dzień pracy pełnej niebezpiecznych wyzwań. W trakcie kręcenia kolejnej sceny z jego udziałem, Flynn odnajduje na dnie morza dziwny medalion oraz natyka się na wrak samolotu. Medalion ma wygrawerowane dziwne znaki, będące, jak się wkrótce okazuje, starożytnym pismem klinowym, samolot natomiast jest znaleziskiem nie mniej intrygującym – na jego pokładzie bowiem w momencie katastrofy znajdował się generał Władysław Sikorski.

Wkrótce tajemnicza organizacja morduje Flynnowi żonę, a on sam ledwo uchodzi z życiem. Śledzony przez dwóch groźnych psychopatów w szarych garniturach, usiłuje dowiedzieć się, do kogo należał znaleziony w morzu medalion i jaki związek z nim ma śmierć zarówno generała Sikorskiego, jak i wielu innych polityków, którzy stracili życie w tajemniczych okolicznościach.

Aniołowie chaosu to jeden z najbardziej popularnych thrillerów Grahama Mastertona, w którym fani autora odnajdą zarówno wartką akcję, jak i doskonale skonstruowaną intrygę, a wątki związane z polską polityką zagraniczną i śmiercią generała Sikorskiego zaskoczą niejednego miłośnika teorii spiskowych!09:24, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 sierpnia 2016

Na początku października Wydawnictwo Replika planuje wypuścić na rynek drugie wydanie powieści NIEMY STRACH. Poniżej prezentujemy okładkę i jednocześnie dodamy, że to nie jedyna książka Grahama Mastertona, jaka ujrzy światło dzienne w Wydawnictwie Replika w tym roku. Wydawnictwo poinformowało, że kolejny tytuł pojawi się najpewniej w listopadzie, a następny już w przyszłym roku! Czekamy!


08:54, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (2) »
środa, 10 sierpnia 2016
Mamy dla Was dobre wiadomości! Potwierdzono właśnie termin spotkania z Grahamem Mastertonem w Warszawie. Odbędzie się ono 30 września (piątek) o godzinie 18.00 w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122. Poprowadzi je oczywiście 50% redakcji niniejszej strony, czyli Piotr Pocztarek. Plan całej wizyty w Polsce powinien pojawić się w przyszłym tygodniu.

Wydawnictwo Albatros, organizator stołecznego spotkania, pozostaje otwarte na Wasze pomysły dotyczące dodatkowych atrakcji, które chcielibyście zobaczyć lub przeżyć w kontekście wizyty Mastertona w Polsce.

Loteria, w której nagrodą będzie kolacja z Grahamem? Sesja selfie? A może objazdowa trasa autora po skąpanej w blasku latarni Warszawie i relacja na żywo, gdzie będzie można go za chwilę spotkać? Wpisujcie Wasze pomysły w komentarzach pod tym newsem! Kto wie, może to właśnie one zostaną wdrożone? :)12:13, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (14) »
środa, 03 sierpnia 2016
Na swoim profilu na Facebooku Graham Masterton zabrał głos w sprawie negatywnego odbioru, jaki zaraz po premierze spadł na książkowe wydanie scenariusza sztuki HARRY POTTER I PRZEKLĘTE DZIECKO:

Zupełnie nie dziwią mnie niektóre negatywne reakcje na publikację scenariusza PRZEKLĘTEGO DZIECKA. Scenariusze sztuk teatralnych i filmów bardzo różnią się od powieści. Mam kilku dobrych przyjaciół w Hollywood, którzy są genialnymi autorami scenariuszy, ale sam nigdy żadnego nie spróbuję napisać. Lubię bawić się w Boga i kontrolować pogodę, dźwięki, zapachy, a także myśli swoich bohaterów, a nie tylko dawać wskazówki reżyserowi i obsadzie, którzy i tak będą mieli własny pomysł na to, jak historia powinna zostać opowiedziana. Co więcej, bohaterowie powieści w końcu zaczynają żyć własnym życiem. Po tym, jak ich stworzę, przestają należeć do mnie jako pisarza, ale do Was, moich przyjaciół i czytelników, a nawet w jakiś dziwnych sposób do samych siebie. Harry Erskine żyje i ma się dobrze, mieszka na Florydzie, gdzie wciąż przepowiada przyszłość bogatym starszym paniom, obojętnie czy o nim piszę, czy nie. Jim Rook codziennie jedzie do swojego Community College, by użerać się ze swoją klasą matołków, a kot Tibbles ciągle czeka na jego powrót do domu. Sissy Sawyer wciąż wróży w Connecticut. John Dauphin siedzi w swojej ulubionej restauracji, polewając sosem chrupiącego, smażonego kurczaka, zastanawiając się, czy jeszcze kiedyś zostanie powołany na Wojownika Nocy. Co do Katie Maguire, prawie czuję, że mógłbym spotkać się z nią na drinka w barze The Ovens w Cork i porozmawiać o jej ostatnim śledztwie. To alternatywna rzeczywistość, którą J.K. Rowling niechcący wstrząsnęła, publikując scenariusz PRZEKLĘTEGO DZIECKA. Ze wszystkich recenzji wynika, że sztuka jest wspaniała, ale autorka nigdy nie powinna zapominać, że Harry Potter, jak Harry Erskine, ma teraz swoje własne życie, zawarł przyjaźnie, o których ona nawet nie ma pojęcia. Przepraszam, muszę iść. Harry do mnie dzwoni. Ciekawe, czego chce tym razem?       


Co o tym myślicie? Zgadzacie się z Grahamem? A może wypowiadając te słowa,  autor chciał zostawić wskazówkę odnośnie dalszych losów naszych ulubionych bohaterów? 

10:52, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (2) »
piątek, 22 lipca 2016
Wczoraj otrzymaliśmy prośbę o przekazanie zwycięzcom UPADŁEGO KONKURSU krótkiej wiadomości od samego Grahama Mastertona. Co więcej, autor przesłał ją już przetłumaczoną na język polski. Oto ona:

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców konkursu z Katie Maguire: Katarzyny, Krzysztofa, Walentyny, Anny i Bogdana! Mama wielką nadzieję, że spodoba Wam się książka, którą wygraliście! Wszystkiego dobrego!


10:47, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (4) »