OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

niedziela, 01 stycznia 2017
Jak zacząć Nowy Rok, to z przytupem! Od kilku tygodni autor pracował nad projektem, który może w końcu ogłosić światu. Od pierwszego tygodnia stycznia rusza firmowany przez Mastertona, pierwszy, ogólnopolski literacki konkurs "Written In Prison" (W więzieniu pisane), skierowany do osadzonych w polskich więzieniach.

Na pomysł ten Graham wpadł po wizycie w więzieniu w Wołowie koło Wrocławia, którą odbył w październiku 2016. Osadzeni okazali się być ludźmi bardzo oczytanymi i zainteresowanymi prozą Mastertona. Jak sam stwierdził: "to jedna z najbardziej entuzjastycznych grup, z jakimi się spotkałem".

Poniżej możecie znaleźć treść komunikatu prasowego na temat nagrody "W więzieniu pisane":

Więźniowie z całej Polski zostali zaproszeni do uczestnictwa w konkursie pisarskim. Na autorów najlepszych czekają nagrody, m.in. książkowe, wręczone osobiście przez pisarską sławę.

Pomysłodawcą konkursu jest brytyjski autor Graham Masterton, który odwiedził Zakład Karny w Wołowie na początku października 2016 roku.  Wizyta była częścią większej trasy promocyjnej po Aglomeracji Wrocławskiej.

Masterton to popularny autor horrorów i kryminałów. Jego prapradziadek był Polakiem, który wyemigrował do Anglii w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku, aby uniknąć wcielenia do Armii Imperium Rosyjskiego. Przepłynął Wisłę wpław, a później został agentem teatralnym w Londynie.

Pisarz po raz pierwszy odwiedził Polskę w 1989 roku wraz ze swą żoną Wiescką i od tamtej pory regularnie do nas wraca. Jego powieść MANITOU to pierwszy zachodni horror, jaki opublikowano w Polsce od zakończenia II wojny światowej. Były redaktor Penthouse’a jest u nas również znany z poradników seksualnych, takich jak MAGIA SEKSU.

Podczas odwiedzin w wołowskim więzieniu był zachwycony zainteresowaniem osadzonych oraz błyskotliwością ich pytań, co przywiodło go do przekonania, że nie tylko mogą oni sami pisać opowiadania, ale również czerpać z tego pewne korzyści.

- Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię, ale więźniowie nie mają szansy, by przekazać swe pomysły i emocje światowi zewnętrznemu – mówi Masterton. - Uczestnictwo w konkursie o nagrodę literacką Grahama Mastertona da im poczucie, że są słyszani również poza ścianami swych cel.

Odzew ze strony dyrektora ZK w Wołowie oraz ze strony Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej był natychmiastowy i oczywiście pozytywny. Konkurs otrzyma również silne wsparcie ze strony poznańskiego wydawcy Mastertona, Domu Wydawniczego REBIS oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie. 

- Więźniowie mogą pisać o czym im się podoba  - mówi Masterton.  – Ich ciała przebywają w zamknięciu, ale wyobraźnia wciąż jest wolna.

Termin zgłoszeń do konkursu mija z końcem marca 2017.  Po preselekcji, najlepsze opowiadania zostaną przetłumaczone na język angielski i przesłane pisarzowi, który sam dokona wyboru trójki zwycięzców. W czerwcu Masterton specjalnie przyleci do Polski, by osobiście wręczyć im nagrody.

Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne długopisy oraz podziękowania od pisarza za udział w konkursie.

Graham napisał także list przewodni dla wszystkich, którzy zechcą zgłosić się do konkursu. Oto on:

Witam Cię serdecznie w pierwszym konkursie na opowiadanie “W więzieniu pisane”!

Każdy nosi w sobie jakąś historię.  Ty również. 

Może to być historia miłosna, fantasy albo kryminalna. Może być bardzo zbliżona do Twoich prawdziwych doświadczeń. Może być tak zabawna, że na samą myśl chce Ci się śmiać. Może być nawet opowieścią grozy. Nie muszę Ci mówić, jak ciężkie może być życie.

Bardzo chciałbym usłyszeć, jakie historie masz do opowiedzenia. Inni ludzie w Polsce również tego chcą. Zazwyczaj więzienie nie daje Ci możliwości wyrażenia światu zewnętrznemu swoich uczuć – o czym marzysz, jak zapatrujesz się na życie.

Ale teraz, dzięki “W więzieniu pisane”, masz taką możliwość.

Masz do dyspozycji tysiąc słów, by napisać opowiadanie, o czym tylko pragniesz. Postaraj się, by było ono tak nietypowe, a jednocześnie tak życiowe, jak tylko potrafisz. Spraw, by czytelnicy poczuli to, co czują postaci w Twoim opowiadaniu.

Każde opowiadanie będzie przeczytane, a ja osobiście wybiorę trzy najlepsze. Przyjadę też do Polski (co robię zresztą często), by wręczyć nagrody zwycięzcom.

Wiedz, że ten konkurs jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że będzie dla Ciebie nie tylko okazją do dobrej zabawy podczas pisania, ale i okazją do wyrażenia myśli, których dotąd nie było sposobności wyrazić.

Powodzenia!

Graham Masterton

Poniżej prezentujemy jeszcze wstępny projekt nagrody, która zostanie wyprodukowana i wręczona zwycięzcy oraz zdjęcie Grahama z Robertem Kuczera, naczelnikiem więzienia w Wołowie. 
Jeśli konkurs okaże się sukcesem, Graham planuje powtórzyć akcję w Wielkiej Brytanii i Irlandii!


17:43, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016
Graham Masterton przesłał nam właśnie życzenia noworoczne, oto one:

Najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku dla wszystkich moich czytelników i przyjaciół w Polsce. Mam wielką nadzieję, że uda mi się dostarczyć Wam jeszcze więcej strasznej rozrywki w 2017 roku, a także kilka innych niespodzianek!

My również dołączamy się do życzeń, a Grahamowi życzymy, aby przyszły rok był dla niego szczęśliwy i owocny, a przede wszystkim zdrowy!12:51, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 grudnia 2016
Podobnie jak rok temu, Graham Masterton wysłał polskim czytelnikom kartkę na Święta Bożego Narodzenia, którą możecie zobaczyć tutaj:

http://www.jacquielawson.com/ecard/pickup?code=6516032109070&source=jl999&utm_medium=internal_email&utm_source=pickup&utm_campaign=receivercontent

Dołączona do niej wiadomość brzmi:

Wszystkim moim przyjaciołom w Polsce życzę Wesołych Świąt!

My również życzymy Grahamowi i wszystkim czytelnikom naszej strony cudownych, spokojnych, rodzinnych i bogatych w prezenty Świąt! :)11:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 grudnia 2016
Na oficjalnej brytyjskiej stronie Grahama pojawiła się odświeżona formuła księgi gości (guestbook).

Każdy, kto chce zostawić Grahamowi wiadomość i utrzymywać z nim kontakt w języku angielskim, może skorzystać z linku poniżej:

http://users4.smartgb.com/g/g.php?a=s&i=g44-77394-13

12:21, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2016
Wróćmy na moment do siódmego tomu przygód Katie Maguire, zatytułowanego LIVING DEATH. Dokładnie rok temu przedstawialiśmy wstępny projekt okładki. W lutym ukaże się papierowa edycja powieści, w związku z czym wydawca przygotował nową okładkę. Oto ona:11:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Otrzymaliśmy właśnie od Grahama informację, że 16 listopada zakończył już pracę nad najnowszą, ósmą odsłoną przygód Katie Maguire, zatytułowaną DEAD GIRLS DANCING. Atmosfera była napięta, ponieważ data premiery powieści na Kindle została ustanowiona na 1 grudnia, na szczęście autorowi udało się zdążyć z terminami.

Poniżej przedstawiamy Wam wersję okładki książki na rynek brytyjski. Na polską premierę jeszcze sobie poczekamy - we wrześniu ukazał się u nas dopiero piąty tom.Co ważne, Graham zapewnił nas, że teraz skupi się na powieści z gatunku horroru. Nie możemy się doczekać! 10:52, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 listopada 2016
Poniżej znajdziecie link do wywiadu przeprowadzonego przez Dawida Muszyńskiego z VOX Music TV podczas ostatniej wizyty Grahama Mastertona w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=K_Jaum21Ejg&feature=youtu.be

Wywiad prowadzony jest w języku angielskim. Poruszany tematy to oczywiście nowa część przygód Katie Maguire, ekranizacje, a nawet... polska biografia pisarza!
16:19, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 listopada 2016
Poniżej znajdziecie krótki wywiad oraz kilka ujęć ze spotkania Grahama z czytelnikami w warszawskim Empiku, które odbyło się 30 września. Frekwencja dopisała, a uśmiechnięte miny zebranych fanów wskazują, że była przednia zabawa!

https://www.youtube.com/watch?v=PoSC7W7LxLQ

10:22, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 października 2016
Rozczytana Aglomeracja przygotowała krótką videorelację z wizyty Grahama w Polsce. Możecie ją obejrzeć na Facebooku  pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/rozczytanaaglomeracja/videos/715986508552539/

Tutaj znajdziecie natomiast video skupiające się na wizycie w zakładzie karnym w Wołowie:

https://www.facebook.com/rozczytanaaglomeracja/videos/716677045150152/

10:08, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 października 2016
Graham Masterton wysłał do nas wczoraj wiadomość dla swoich polskich przyjaciół, w ramach której opisał swoje wrażenia po wizycie w Polsce. Oddajemy mu głos:

Wizyta w Polsce to dla mnie wspaniały czas. Poza dziwnymi, ale i wspaniałymi wywiadami telewizyjnymi (jednym w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Otwocku, a innym w więzieniu w Wołowie!), mogłem spotkać swoich przyjaciół i czytelników w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i jego okolicach: Trzebnicy, Sycowie, Sobótce i Brzegu. Piotr Pocztarek jak zwykle świetnie poprowadził moje spotkanie w warszawskim Empiku, a potem pojechałem pociągiem do Katowic z moją uroczą przyjaciółką Kingą Kaczanów i jej psem. W Polsce zawsze czuję się jak w domu, ale ta wizyta była wyjątkowa, ze względu na najcieplejsze powitanie (i wszystkie kwiaty i prezenty, jakie podarowali mi poważni burmistrzowie wszystkich miast!). Dziękuję za Wasze zaangażowanie. Kocham Was wszystkich i wrócę, zanim się zorientujecie! 13:23, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (1) »
piątek, 14 października 2016
Pod poniższym linkiem możecie znaleźć relację z wizyty Grahama Mastertona w Sobótce, którą przygotował serwis Soksir.sobotka.pl.

http://soksir.sobotka.pl/brytyjski-pisarz-graham-masterton-pod-sleza-relacja-ze-spotkania/
14:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 października 2016
Pod poniższym linkiem możecie odsłuchać 20-minutowego wywiadu z Grahamem Mastertonem, który dla radia ZET Chilli przeprowadziła Milena Buszkiewicz.

https://www.mixcloud.com/RadioBook/graham-masterton-w-radiu-zet-chilli/
16:23, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 października 2016
Nadszedł czas na rozwiązanie SIOSTRZANEGO KONKURSU! Tym razem wybraliśmy troje szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarze premierowej powieści SIOSTRY KRWI z autografem Grahama Mastertona! Książki ufundowane zostały przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Ósma część przygód Katie Maguire nosi tytył DEAD GIRLS DANCING.

2. Drugie opowiadanie powiązane z cyklem Katie Maguire nosi tytuł THE DROWNED.

3. Podczas ostatniej wizyty w Polsce Graham odwiedził Warszawę, Katowice, Syców, Brzeg, Sobótkę, Wrocław, Trzebnicę i Wołów.

Pytania nie były łatwe, dlatego też szanse na wygraną były spore. Tym razem poszczęściło się samym Paniom. A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Katarzyna Litner, Wrocław
2) Agata Czaplicka, Pielgrzymka
3) Katarzyna Wysocka, Wejherowo

Książki zostaną wysłane do zwycięzców w ciągu kilku dni!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!
11:43, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (3) »
piątek, 07 października 2016
Pod poniższym linkiem możecie znaleźć nagranie z wizyty Grahama Mastertona w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Otwocku. Pisarzowi towarzyszyła ekipa Dzień Dobry TVN.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ula-chincz-nastraszyla-mistrza-horrorow-grahama-mastertona,213835.html
13:18, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Pod poniższym linkiem możecie znaleźć relację z wizyty Grahama Mastertona w więzieniu w Wołowie, która wyemitowana została w ramach Faktów w TVP3 Wrocław. Materiał na ten temat rozpoczyna się po 11 minucie:

http://wroclaw.tvp.pl/27227844/05102016-2130 
13:12, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »