OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

wtorek, 24 maja 2016
1 sierpnia na Amazonie, a także na stronie internetowej wydawnictwa Head of Zeus zadebiutuje drugie opowiadanie Grahama Mastertona ze świata Katie Maguire.  Będzie ono nosić tytuł THE DROWNED (TOPIELEC).

THE DROWNED, podobnie jak poprzednie opowiadanie EYE FOR AN EYE, stanowi zamkniętą historię. W rzece Lee, która zawsze była integralnym elementem krajobrazu Cork, zostają znalezione ciała pięciu młodych mężczyzn. Nurkowie odnajdują je zamknięte w samochodzie, zatopionym w korycie rzeki. Czy to tragiczny wypadek, czy może coś bardziej złowieszczego? Kiedy ochotnicy rozpoczynają wydobycie ciał, Katie Maguire bada sprawę zbrodni, w której nic nie jest tym, na co wygląda...

13:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Do księgarń trafia właśnie wznowienie jednej z najkrwawszych powieści Grahama Mastertona. RYTUAŁ powstał w 1988 roku i do dziś wymieniany jest wśród największych klasyków tego autora. Poniżej znajduje się okładka oraz opis:
W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a to ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni...
11:58, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
środa, 11 maja 2016
Dziś nakładem Wydawnictwa Albatros, ukazało się wznowienie pierwszego tomu przygód Katie Magurie pt. BIAŁE KOŚCI (wcześniej znane po prostu jako... KATIE MAGUIRE). Zobaczcie, jak zaczęła się przygoda irlandzkiej pani detektyw, bohaterki jak do tej pory 7 książek (z czego 4 wydanych w Polsce). 

Akcja powieści toczy się w hrabstwie Cork na malowniczej, wiecznie zielonej wyspie. Bohaterka cały czas przeżywa echa prywatnej tragedii z przeszłości – straciła nowonarodzone dziecko. Jej małżeństwo sypie się w gruzy – mąż nie może się odnaleźć i raz za razem wchodzi w konflikty z prawem – być może wmieszany jest w sprawę zaginięcia pewnego biznesmena, którą prowadzi Katie. W tym samym czasie na jednej z farm zostaje odnaleziony zbiorowy grób, a w nim kilkanaście szkieletów. Kości są dokładnie obrane z mięsa, a przy każdej zawieszona jest maleńka laleczka, przypominająca rytuały Voo-Doo. Szkielety są bardzo stare, dlatego też policja próbuje przeforsować zamknięcie śledztwa. Szybko okazuje się jednak, że tajemniczy oprawca postanawia kontynuować swoje dzieło, co prowadzi do zniknięcia kolejnych ofiar. Maguire musi powstrzymać mordercę, zanim dokończy on starożytny rytuał, mający sprowadzić na ziemię potężną celtycką wiedźmę – Morrigain. Katie weźmie udział w prawdziwym wyścigu z czasem, próbując wytropić mordercę, zanim on wytropi ją. A jest już bardzo blisko…

Na stronie wydawcy możecie także przeczytać także pierwsze dwa rozdziały, które znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/pliki/fragmenty%20promocyjne/masterton-biale-kosci-fragm.pdf
10:35, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 kwietnia 2016
Piąty tom cyklu o Katie Maguire otrzymał właśnie polski tytuł oraz datę premiery. SIOSTRY KRWI (BLOOD SISTERS) ukażą się 28 września nakładem wydawnictwa Albatros!

Fabuła BLOOD SISTERS skupi się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i czemu padają ofiarami makabrycznych zbrodni? Tego będzie musiała dowiedzieć się Katie Maguire, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Graham Masterton we wrześniu odwiedzi Polskę po raz kolejny. Na trasie spotkań z czytelnikami pojawiła się także Warszawa, gdzie pisarz będzie promował właśnie SIOSTRY KRWI. Następnie zgodnie z planem Brytyjczyk odwiedzi Katowice oraz Wrocław. Już teraz zapraszamy na spotkania z autorem - więcej szczegółów przedstawimy, jak tylko się pojawią.
11:17, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
Wydawnictwo Albatros idzie za ciosem - po wznowieniu pierwszego tomu przygód Katie Maguire, który pojawił się w 2002 roku w Rebisie, przyszła kolej na nową edycję drugiej części serii. UPADŁE ANIOŁY ukazały się w 2012 roku, 1 lipca natomiast premierę będzie miało wznowienie, które opatrzone zostanie nową okładką, dostosowaną do standardów pozostałych książek cyklu.

Poniżej prezentujemy okładkę oraz opis wznowienia:
Katie Maguire, młoda i atrakcyjna detektyw w Cork, boryka się z poważnymi problemami we własnym życiu rodzinnym. W przededniu podjęcia poważnej decyzji, czy zrezygnować z rozwijającej się kariery w irlandzkiej policji i przenieść się do San Francisco wraz ze swoim narzeczonym Johnem, który w dobie kryzysu musi sprzedać odziedziczoną rodzinną farmę, sprawy się komplikują. W diecezji Cork i Ross, gdzie w społeczeństwie zapanowały antyklerykalne nastroje wywołane przypadkami molestowania nieletnich przez księży, dochodzi do serii porwań i zabójstw księży.

10:55, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Jeśli lepiej władacie językiem rosyjskim niż polskim, mamy dla Was niespodziankę. Magazyn Darker, zajmujący się horrorami, uczcił piątą rocznicę swojego istnienia publikując opowiadanie CAMELOT Grahama Mastertona. Możecie przeczytać je pod tym linkiem:

http://darkermagazine.ru/page/grem-masterton-kamelot

10:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 kwietnia 2016
Popularność serii o przygodach Katie Maguire nie słabnie, nie tylko za granicą, gdzie poszczególne tomy wciąż zajmują wysokie miejsca na liście bestsellerów Amazon Kindle, ale i w Polsce, gdzie powieść „Uznani za zmarłych” już pierwszego dnia stała się hitem, a wszystkie wydrukowane egzemplarze zostały dostarczone do sprzedawców. Rzeczona książka to czwarta już opowieść o dzielnej irlandzkiej nadkomisarz i właśnie doczekaliśmy się jej krajowej premiery. Czy możemy mówić o spadku, czy raczej o zwyżce formy?

Nadkomisarz Maguire miała już do czynienia z brutalnym seryjnym mordercą, z pedofilią wśród księży, z prostytucją i handlem żywym towarem, a obecnie będzie musiała zmierzyć się z organizacją przestępczą, nazywającą samych siebie Arcykrólami Irlandii. Porywają i torturują przedsiębiorców, których biznes podupada, w wyniku czego musieli oni zadłużyć się, masowo rujnując gospodarkę „celtyckiego tygrysa”. Zapłacą za to zdrowiem lub życiem, nawet jeśli rodziny zdecydują się na przekazanie okupu. Kto stoi na czele tajemniczej organizacji i jaki jest jego cel? Tego dowiecie się, jeśli sięgnięcie po tę książkę.

To, co stanowi o sile powieści, to równoległe rozwijanie wątków prywatnych, dotyczących zarówno Katie, jak i śledztwa, które prowadzi. Nawet jeśli to drugie kuleje, stojąc często w martwym punkcie, od lektury nie można oderwać się ze względu na świetny warsztat autora oraz interesujące wątki poboczne, rozpoczęte w poprzednich książkach i obecnie kontynuowane. To mechanizm, powtarzający się z tomu na tom, gdzie to nie tożsamość i motywacja mordercy są najważniejsze, a odczucia głównej bohaterki i jej zmagania z problemami sercowymi czy seksizmem w pracy.

Jak przystało na Mastertona, „Uznani za zmarłych” potrafi zaserwować brutalne i krwawe sceny, chociaż jest ich wyraźnie mniej, niż zazwyczaj. Katie jest coraz bardziej zdeterminowana, by powstrzymać sprawców, ale rzucane jej pod nogi kłody nie ułatwiają pracy. Czytelnicy pokochali bohaterkę taką, jaka jest: niezłomną, twardą i silną, ale jednocześnie kruchą, po przejściach i stosunkowo łatwą do zranienia. Nic dziwnego – Brytyjczyk specjalizuje się w kreowaniu kobiecych postaci i od lat przychodzi mu to z ogromną łatwością. Tym razem Katie sprawia jednak wrażenie kompletnie nie panującej nad swoim życiem, zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Nie wiem na ile jest to celowy zabieg: pokażą to zapewne następne tomy.

Najwięcej zarzutów mam do finału powieści, a właściwie kulminacyjnego momentu śledztwa, czyli rozwiązania zagadki. Powiedzieć, że następuje ono przypadkiem, to jak nie powiedzieć nic. Gdyby uwiarygodnić ten motyw, książka zamiast 480 stron, mogłaby być trzy razu krótsza. Jednak i tutaj nadrabia wątek prywatnych spraw Katie i ostatnia scena, która z wypiekami na twarzy każe czekać na kolejny tom.

Wasze wrażenia z lektury w dużej mierze zależeć będą od oczekiwań. Jeśli szukacie w książce dobrego pisarstwa i ludzkiego pierwiastka, bez wahania sięgnijcie po „Uznanych za zmarłych” – w tym kontekście to nadal bardzo dobra rzecz. Nieco rozczarują się fani skomplikowanej, co chwila mylącej tropy intrygi, ale rasowych kryminałów mamy przecież na półkach pod dostatkiem. Pozostaje tylko liczyć, że kolejne tomy będą trzymały jeszcze wyższy poziom, a życie Pani Maguire ponownie się skomplikuje.

P.S. Czy Wy też uważacie, że to świetny materiał na serial?
Autor recenzji: Piotr Pocztarek
Wydawnictwo: Albatros

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 480

Format: 12,5 x 19,5

Ocena recenzenta: 7/10
14:04, piotr.pocztarek , Recenzje
Link Komentarze (3) »
środa, 06 kwietnia 2016
Wydawnictwo Rebis wznowiło już kilka kultowych powieści Grahama Mastertona. Po KOSTNICY, DZIEDZICTWIE, WOJOWNIKACH NOCY, NOCNEJ PLADZE, TENGU, WYKLĘTYM oraz MAGII SEKSU i POTĘDZE SEKSU, przyszła kolej na najbardziej makabryczny horror w dorobku Brytyjskiego autora. Już 24 maja ukaże się wznowienie powieści RYTUAŁ, którego okładkę i skrócony opis prezentujemy poniżej:W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a to ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni...

Jakie inne klasyczne horrory Grahama Mastertona chcielibyście zobaczyć w nowej szacie graficznej od Rebisu? Na ten moment najbardziej prawdopodobne wydają się jeszcze wznowienia DŻINNA i WIZERUNKU ZŁA, chociaż może wydawnictwo pokusi się też o nowe edycje nowszych książek, takich jak ANIOŁOWIE CHAOSU, FESTIWAL STRACHU, GŁÓD, ZARAZA czy POGROMCA WAMPIRÓW. Pamiętajmy też o fantastycznych powieściach z innych gatunków, które światło dzienne ujrzały tylko raz czy dwa, tzn. BRYLANT, HEADLINES, IKON, KONDOR czy OFIARA. Możliwości jest wiele, a które z nich się ziszczą, pokaże tylko czas! 

16:05, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
Graham Masterton został gościem VII edycji francuskiego festiwalu filmowego horroru BLOOD WEEK-END, który odbędzie się pod koniec maja w Audincourt.

Jeśli akurat przebywacie we Francji i chcielibyście wziąć udział w festiwalu, zapraszamy Was na jego stronę internetową:

http://www.bloodyweekend.fr/index.php/presentation15:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 kwietnia 2016
Nadszedł czas na rozwiązanie KONKURSU UZNANEGO ZA ZMARŁY. Znów wylosowaliśmy pięć nazwisk szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści UZNANI ZA ZMARŁYCH, ufundowany przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. UZNANI ZA ZMARŁYCH jest czwartą częścią cyklu o Katie Maguire.

2. Wznowienie pierwszego tomu przygód Katie Maguire nosi tytuł BIAŁE KOŚCI i ukaże się 11 maja 2016r.

3. Krzysztof Bednarek nigdy wcześniej nie przełożył żadnej powieści Mastertona.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Marek Franus, Nisko
2) Marek Pyta, Lublin
3) Wojciech Porębski, Rzeszów
4) Jakub Raś, Poznań
5) Agnieszka Herda, Poznań

Do wszystkich zwycięzców książki zostały wysłane już dziś!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!21:01, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 31 marca 2016
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zaledwie jeden dzień po premierze książka UZNANI ZA ZMARŁYCH okazała się hitem. Cały nakład wyjechał już z magazynu do sprzedawców, a Wydawnictwo Albatros zdecydowało się na dodruk powieści!

To kolejny dowód na świetne przyjęcie serii książek o irlandzkiej detektyw Katie Maguire. Pierwszy tom pt. BIAŁE KOŚCI, którego wznowienie ukaże się w Polsce już w maju, nadal zajmuje 1 miejsce na liście bestsellerów na brytyjskim Amazon Kindle w kategorii thrillerów, a także 4 miejsce w kategorii brytyjskich powieści detektywistycznych. Nie gorzej radzą sobie pozostałe części: UPADŁE ANIOŁY, CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY i UZNANI ZA ZMARŁYCH, a także niewydane jeszcze w Polsce BLOOD SISTERS i BURIED, wciąż utrzymują się w TOP30.

Anglojęzyczne wydanie siódmego tomu, zatytułowanego LIVING DEATH, zaplanowane zostało na czerwiec 2016.

Gratulujemy sukcesu, zarówno autorowi, jak i wydawcom, a także oczywiście zachęcamy do dokonania zakupu powieści i przekonania się na własne oczy, jak dobre są to książki!

 

12:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 marca 2016
Już dziś, nakładem Wydawnictwa Albatros, ukazała się czwarta część przygód Katie Maguire, nosząca tytuł UZNANI ZA ZMARŁYCH.

Poniżej przypominamy grafikę z okładką i opis, a także pierwsze dwa rozdziały oraz fragment trzeciego, które znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/pliki/fragmenty%20promocyjne/masterton-uznani-za-zmarlych-fragm.pdftytuł oryginału: TAKEN FOR DEAD

tłumaczenie: Krzysztof Bednarek
liczba stron: 480
oprawa: miękka


Dzień, który miał być najpiękniejszy w życiu, zamienia się w koszmar, kiedy państwo młodzi podczas krojenia weselnego tortu znajdują w nim ludzką głowę.

Nadkomisarz Katie Maguire szybko odkrywa, że jest to głowa właściciela znajdującej się na skraju upadłości cukierni, który prawdopodobnie został porwany. Niewiele więcej udaje jej się dowiedzieć. Do czasu, gdy znika kolejny biznesmen, który również ma kłopoty finansowe.

Po co ktoś miałby porywać bankrutów? - nasuwa się oczywiste pytanie. Odpowiedzi dostarcza podający się za "arcykróla Irlandii" anonimowy mężczyzna, którego celem jest przywrócenie krajowi honoru.

Katie nie wie, na ile może mu wierzyć, ale od razu orientuje się, że ma do czynienia z bandą zwyrodnialców.

Którzy wciąż są o kilka kroków przed nią.

 


12:24, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
niedziela, 27 marca 2016
Rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym do wygrania jest 5 egzemplarzy gorącej nowości - powieści UZNANI ZA ZMARŁYCH, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros!

Aby ją wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.Którą częścią cyklu o Katie Maguire jest powieść UZNANI ZA ZMARŁYCH?

2.Pierwsza część cyklu o Katie Maguire zostanie niedługo wznowiona pod nowym tytułem. Jak brzmi nowy tytuł i kiedy wznowienie będzie miało w Polsce swoją premierę?

3.Czy Krzysztof Bednarek, tłumacz powieści UZNANI ZA ZMARŁYCH, przełożył wcześniej na język polski inną książkę Grahama Mastertona?


Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do piątku, 1 kwietnia, do północy.

Życzymy powodzenia, a korzystając z okazji, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych, rodzinnych i pełnych uśmiechu Świąt Wielkanocnych!
PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
12:10, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (2) »
wtorek, 15 marca 2016
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Graham Masterton po raz kolejny odwiedzi Polskę. W tym roku autor będzie gościem Śląskich Targów Książki w Katowicach, które rozpoczną się pod sam koniec września. W planach jest również sesja autografów we Wrocławiu i okolicach.

Szczegółowy harmonogram wizyty Grahama nie został jeszcze ustalony. Więcej informacji przekażemy Wam, jak tylko się pojawią.

15:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 marca 2016
Świetna wiadomość dla fanów cyklu powieści o irlandzkiej detektyw Katie Maguire! Wydawnictwo Albatros, które wydało do tej pory drugą i trzecią, a także zapowiedziało czwartą część cyklu, wznowi również pierwszy tom. Książka zostanie wydana pod nowym tytułem BIAŁE KOŚCI i pojawi się już 11 maja!

Miłośnicy bohaterki mogli do tej pory polować na archiwalne wydanie, opublikowane przez Wydawnictwo REBIS w 2002 roku pod tytułem KATIE MAGUIRE i do tej pory nie wznawiane. Wygląda na to, że dzięki przejęciu praw do książki przez Wydawnictwo Albatros, na półce postawimy jednolity, zunifikowany rozmiarowo cykl.

Albatros pokazał już projekt okładki BIAŁYCH KOŚCI, a także wstępny opis okładkowy, który możecie znaleźć poniżej:

Akcja powieści toczy się w hrabstwie Cork na malowniczej, wiecznie zielonej wyspie. Bohaterka cały czas przeżywa echa prywatnej tragedii z przeszłości – straciła nowonarodzone dziecko. Jej małżeństwo sypie się w gruzy – mąż nie może się odnaleźć i raz za razem wchodzi w konflikty z prawem – być może wmieszany jest w sprawę zaginięcia pewnego biznesmena, którą prowadzi Katie. W tym samym czasie na jednej z farm zostaje odnaleziony zbiorowy grób, a w nim kilkanaście szkieletów. Kości są dokładnie obrane z mięsa, a przy każdej zawieszona jest maleńka laleczka, przypominająca rytuały Voo-Doo. Szkielety są bardzo stare, dlatego też policja próbuje przeforsować zamknięcie śledztwa. Szybko okazuje się jednak, że tajemniczy oprawca postanawia kontynuować swoje dzieło, co prowadzi do zniknięcia kolejnych ofiar. Maguire musi powstrzymać mordercę, zanim dokończy on starożytny rytuał, mający sprowadzić na ziemię potężną celtycką wiedźmę – Morrigain. Katie weźmie udział w prawdziwym wyścigu z czasem, próbując wytropić mordercę, zanim on wytropi ją. A jest już bardzo blisko…
16:21, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »