OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

środa, 13 kwietnia 2016
Popularność serii o przygodach Katie Maguire nie słabnie, nie tylko za granicą, gdzie poszczególne tomy wciąż zajmują wysokie miejsca na liście bestsellerów Amazon Kindle, ale i w Polsce, gdzie powieść „Uznani za zmarłych” już pierwszego dnia stała się hitem, a wszystkie wydrukowane egzemplarze zostały dostarczone do sprzedawców. Rzeczona książka to czwarta już opowieść o dzielnej irlandzkiej nadkomisarz i właśnie doczekaliśmy się jej krajowej premiery. Czy możemy mówić o spadku, czy raczej o zwyżce formy?

Nadkomisarz Maguire miała już do czynienia z brutalnym seryjnym mordercą, z pedofilią wśród księży, z prostytucją i handlem żywym towarem, a obecnie będzie musiała zmierzyć się z organizacją przestępczą, nazywającą samych siebie Arcykrólami Irlandii. Porywają i torturują przedsiębiorców, których biznes podupada, w wyniku czego musieli oni zadłużyć się, masowo rujnując gospodarkę „celtyckiego tygrysa”. Zapłacą za to zdrowiem lub życiem, nawet jeśli rodziny zdecydują się na przekazanie okupu. Kto stoi na czele tajemniczej organizacji i jaki jest jego cel? Tego dowiecie się, jeśli sięgnięcie po tę książkę.

To, co stanowi o sile powieści, to równoległe rozwijanie wątków prywatnych, dotyczących zarówno Katie, jak i śledztwa, które prowadzi. Nawet jeśli to drugie kuleje, stojąc często w martwym punkcie, od lektury nie można oderwać się ze względu na świetny warsztat autora oraz interesujące wątki poboczne, rozpoczęte w poprzednich książkach i obecnie kontynuowane. To mechanizm, powtarzający się z tomu na tom, gdzie to nie tożsamość i motywacja mordercy są najważniejsze, a odczucia głównej bohaterki i jej zmagania z problemami sercowymi czy seksizmem w pracy.

Jak przystało na Mastertona, „Uznani za zmarłych” potrafi zaserwować brutalne i krwawe sceny, chociaż jest ich wyraźnie mniej, niż zazwyczaj. Katie jest coraz bardziej zdeterminowana, by powstrzymać sprawców, ale rzucane jej pod nogi kłody nie ułatwiają pracy. Czytelnicy pokochali bohaterkę taką, jaka jest: niezłomną, twardą i silną, ale jednocześnie kruchą, po przejściach i stosunkowo łatwą do zranienia. Nic dziwnego – Brytyjczyk specjalizuje się w kreowaniu kobiecych postaci i od lat przychodzi mu to z ogromną łatwością. Tym razem Katie sprawia jednak wrażenie kompletnie nie panującej nad swoim życiem, zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Nie wiem na ile jest to celowy zabieg: pokażą to zapewne następne tomy.

Najwięcej zarzutów mam do finału powieści, a właściwie kulminacyjnego momentu śledztwa, czyli rozwiązania zagadki. Powiedzieć, że następuje ono przypadkiem, to jak nie powiedzieć nic. Gdyby uwiarygodnić ten motyw, książka zamiast 480 stron, mogłaby być trzy razu krótsza. Jednak i tutaj nadrabia wątek prywatnych spraw Katie i ostatnia scena, która z wypiekami na twarzy każe czekać na kolejny tom.

Wasze wrażenia z lektury w dużej mierze zależeć będą od oczekiwań. Jeśli szukacie w książce dobrego pisarstwa i ludzkiego pierwiastka, bez wahania sięgnijcie po „Uznanych za zmarłych” – w tym kontekście to nadal bardzo dobra rzecz. Nieco rozczarują się fani skomplikowanej, co chwila mylącej tropy intrygi, ale rasowych kryminałów mamy przecież na półkach pod dostatkiem. Pozostaje tylko liczyć, że kolejne tomy będą trzymały jeszcze wyższy poziom, a życie Pani Maguire ponownie się skomplikuje.

P.S. Czy Wy też uważacie, że to świetny materiał na serial?
Autor recenzji: Piotr Pocztarek
Wydawnictwo: Albatros

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 480

Format: 12,5 x 19,5

Ocena recenzenta: 7/10
14:04, piotr.pocztarek , Recenzje
Link Komentarze (3) »
środa, 06 kwietnia 2016
Wydawnictwo Rebis wznowiło już kilka kultowych powieści Grahama Mastertona. Po KOSTNICY, DZIEDZICTWIE, WOJOWNIKACH NOCY, NOCNEJ PLADZE, TENGU, WYKLĘTYM oraz MAGII SEKSU i POTĘDZE SEKSU, przyszła kolej na najbardziej makabryczny horror w dorobku Brytyjskiego autora. Już 24 maja ukaże się wznowienie powieści RYTUAŁ, którego okładkę i skrócony opis prezentujemy poniżej:W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a to ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni...

Jakie inne klasyczne horrory Grahama Mastertona chcielibyście zobaczyć w nowej szacie graficznej od Rebisu? Na ten moment najbardziej prawdopodobne wydają się jeszcze wznowienia DŻINNA i WIZERUNKU ZŁA, chociaż może wydawnictwo pokusi się też o nowe edycje nowszych książek, takich jak ANIOŁOWIE CHAOSU, FESTIWAL STRACHU, GŁÓD, ZARAZA czy POGROMCA WAMPIRÓW. Pamiętajmy też o fantastycznych powieściach z innych gatunków, które światło dzienne ujrzały tylko raz czy dwa, tzn. BRYLANT, HEADLINES, IKON, KONDOR czy OFIARA. Możliwości jest wiele, a które z nich się ziszczą, pokaże tylko czas! 

16:05, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
Graham Masterton został gościem VII edycji francuskiego festiwalu filmowego horroru BLOOD WEEK-END, który odbędzie się pod koniec maja w Audincourt.

Jeśli akurat przebywacie we Francji i chcielibyście wziąć udział w festiwalu, zapraszamy Was na jego stronę internetową:

http://www.bloodyweekend.fr/index.php/presentation15:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 kwietnia 2016
Nadszedł czas na rozwiązanie KONKURSU UZNANEGO ZA ZMARŁY. Znów wylosowaliśmy pięć nazwisk szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści UZNANI ZA ZMARŁYCH, ufundowany przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. UZNANI ZA ZMARŁYCH jest czwartą częścią cyklu o Katie Maguire.

2. Wznowienie pierwszego tomu przygód Katie Maguire nosi tytuł BIAŁE KOŚCI i ukaże się 11 maja 2016r.

3. Krzysztof Bednarek nigdy wcześniej nie przełożył żadnej powieści Mastertona.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Marek Franus, Nisko
2) Marek Pyta, Lublin
3) Wojciech Porębski, Rzeszów
4) Jakub Raś, Poznań
5) Agnieszka Herda, Poznań

Do wszystkich zwycięzców książki zostały wysłane już dziś!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!21:01, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 31 marca 2016
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zaledwie jeden dzień po premierze książka UZNANI ZA ZMARŁYCH okazała się hitem. Cały nakład wyjechał już z magazynu do sprzedawców, a Wydawnictwo Albatros zdecydowało się na dodruk powieści!

To kolejny dowód na świetne przyjęcie serii książek o irlandzkiej detektyw Katie Maguire. Pierwszy tom pt. BIAŁE KOŚCI, którego wznowienie ukaże się w Polsce już w maju, nadal zajmuje 1 miejsce na liście bestsellerów na brytyjskim Amazon Kindle w kategorii thrillerów, a także 4 miejsce w kategorii brytyjskich powieści detektywistycznych. Nie gorzej radzą sobie pozostałe części: UPADŁE ANIOŁY, CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY i UZNANI ZA ZMARŁYCH, a także niewydane jeszcze w Polsce BLOOD SISTERS i BURIED, wciąż utrzymują się w TOP30.

Anglojęzyczne wydanie siódmego tomu, zatytułowanego LIVING DEATH, zaplanowane zostało na czerwiec 2016.

Gratulujemy sukcesu, zarówno autorowi, jak i wydawcom, a także oczywiście zachęcamy do dokonania zakupu powieści i przekonania się na własne oczy, jak dobre są to książki!

 

12:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 marca 2016
Już dziś, nakładem Wydawnictwa Albatros, ukazała się czwarta część przygód Katie Maguire, nosząca tytuł UZNANI ZA ZMARŁYCH.

Poniżej przypominamy grafikę z okładką i opis, a także pierwsze dwa rozdziały oraz fragment trzeciego, które znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/pliki/fragmenty%20promocyjne/masterton-uznani-za-zmarlych-fragm.pdftytuł oryginału: TAKEN FOR DEAD

tłumaczenie: Krzysztof Bednarek
liczba stron: 480
oprawa: miękka


Dzień, który miał być najpiękniejszy w życiu, zamienia się w koszmar, kiedy państwo młodzi podczas krojenia weselnego tortu znajdują w nim ludzką głowę.

Nadkomisarz Katie Maguire szybko odkrywa, że jest to głowa właściciela znajdującej się na skraju upadłości cukierni, który prawdopodobnie został porwany. Niewiele więcej udaje jej się dowiedzieć. Do czasu, gdy znika kolejny biznesmen, który również ma kłopoty finansowe.

Po co ktoś miałby porywać bankrutów? - nasuwa się oczywiste pytanie. Odpowiedzi dostarcza podający się za "arcykróla Irlandii" anonimowy mężczyzna, którego celem jest przywrócenie krajowi honoru.

Katie nie wie, na ile może mu wierzyć, ale od razu orientuje się, że ma do czynienia z bandą zwyrodnialców.

Którzy wciąż są o kilka kroków przed nią.

 


12:24, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
niedziela, 27 marca 2016
Rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym do wygrania jest 5 egzemplarzy gorącej nowości - powieści UZNANI ZA ZMARŁYCH, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros!

Aby ją wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.Którą częścią cyklu o Katie Maguire jest powieść UZNANI ZA ZMARŁYCH?

2.Pierwsza część cyklu o Katie Maguire zostanie niedługo wznowiona pod nowym tytułem. Jak brzmi nowy tytuł i kiedy wznowienie będzie miało w Polsce swoją premierę?

3.Czy Krzysztof Bednarek, tłumacz powieści UZNANI ZA ZMARŁYCH, przełożył wcześniej na język polski inną książkę Grahama Mastertona?


Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do piątku, 1 kwietnia, do północy.

Życzymy powodzenia, a korzystając z okazji, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych, rodzinnych i pełnych uśmiechu Świąt Wielkanocnych!
PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
12:10, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (2) »
wtorek, 15 marca 2016
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Graham Masterton po raz kolejny odwiedzi Polskę. W tym roku autor będzie gościem Śląskich Targów Książki w Katowicach, które rozpoczną się pod sam koniec września. W planach jest również sesja autografów we Wrocławiu i okolicach.

Szczegółowy harmonogram wizyty Grahama nie został jeszcze ustalony. Więcej informacji przekażemy Wam, jak tylko się pojawią.

15:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 marca 2016
Świetna wiadomość dla fanów cyklu powieści o irlandzkiej detektyw Katie Maguire! Wydawnictwo Albatros, które wydało do tej pory drugą i trzecią, a także zapowiedziało czwartą część cyklu, wznowi również pierwszy tom. Książka zostanie wydana pod nowym tytułem BIAŁE KOŚCI i pojawi się już 11 maja!

Miłośnicy bohaterki mogli do tej pory polować na archiwalne wydanie, opublikowane przez Wydawnictwo REBIS w 2002 roku pod tytułem KATIE MAGUIRE i do tej pory nie wznawiane. Wygląda na to, że dzięki przejęciu praw do książki przez Wydawnictwo Albatros, na półce postawimy jednolity, zunifikowany rozmiarowo cykl.

Albatros pokazał już projekt okładki BIAŁYCH KOŚCI, a także wstępny opis okładkowy, który możecie znaleźć poniżej:

Akcja powieści toczy się w hrabstwie Cork na malowniczej, wiecznie zielonej wyspie. Bohaterka cały czas przeżywa echa prywatnej tragedii z przeszłości – straciła nowonarodzone dziecko. Jej małżeństwo sypie się w gruzy – mąż nie może się odnaleźć i raz za razem wchodzi w konflikty z prawem – być może wmieszany jest w sprawę zaginięcia pewnego biznesmena, którą prowadzi Katie. W tym samym czasie na jednej z farm zostaje odnaleziony zbiorowy grób, a w nim kilkanaście szkieletów. Kości są dokładnie obrane z mięsa, a przy każdej zawieszona jest maleńka laleczka, przypominająca rytuały Voo-Doo. Szkielety są bardzo stare, dlatego też policja próbuje przeforsować zamknięcie śledztwa. Szybko okazuje się jednak, że tajemniczy oprawca postanawia kontynuować swoje dzieło, co prowadzi do zniknięcia kolejnych ofiar. Maguire musi powstrzymać mordercę, zanim dokończy on starożytny rytuał, mający sprowadzić na ziemię potężną celtycką wiedźmę – Morrigain. Katie weźmie udział w prawdziwym wyścigu z czasem, próbując wytropić mordercę, zanim on wytropi ją. A jest już bardzo blisko…
16:21, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 lutego 2016
Graham Masterton udzielił wywiadu Katarzynie Kowalczyk z redakcji Faktu. Na internetowej stronie gazety możecie przeczytać rozmowę, nie tylko o twórczości Brytyjczyka, ale także o jego poglądach na obecną sytuację w Europie!

Wywiad znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.fakt.pl/polska/graham-masterton-przepowiada-koniec-unii-europejskiej-i-powrot-do-sredniowiecza,artykuly,609156.html

15:50, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Komentarze (2) »
czwartek, 04 lutego 2016
Poniżej prezentujemy okładkę niemieckojęzycznego wydania powieści WHITE BONES (znanej u nas jako KATIE MAGUIRE), za które odpowiada wydawnictwo Festa Verlag.


14:20, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 stycznia 2016
W niecałe dwa lata od wznowienia legendarnego poradnika seksuologicznego autorstwa Grahama Mastertona, wydawnictwo Rebis musiało już przygotować dodruk. Nowa partia trafi do księgarń już 26 stycznia, aby edukować kolejne pokolenie w kwestii erotyki. To niesamowite, ale bestsellerowa MAGIA SEKSU sprzedaje się tak dobrze od... 1991 roku, kiedy to po raz pierwszy trafiła na polski rynek.


14:27, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 stycznia 2016
Doczekaliśmy się wreszcie informacji na temat polskiej premiery czwartej części serii o Katie Maguire! Tom zatytułowany UZNANI ZA ZMARŁYCH (TAKEN FOR DEAD) ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros już 25 marca 2016! Wydawca przygotował już okładkę nawiązującą do oryginalnej, anglojęzycznej edycji, a także stworzył opis:Radosne wesele w Cork kończy się gwałtownie i przerażająco, kiedy państwo młodzi w trakcie krojenia tortu znajdują w nim odciętą ludzką głowę. Kiedy detektyw Katie Maguire przeprowadza śledztwo, odkrywa, że głowa należała do znajdującego się na skraju bankructwa piekarza, który został porwany przez gang każący nazywać się Arcykrólami Erin.
 
Celem gangu jest przywrócenie Irlandii jej dawnej wielkości, utraconej w wyniku krachu ekonomicznego. Pomóc ma w tym wymuszanie okupów od drobnych przedsiębiorców, którzy zapożyczyli się na większe kwoty niż kiedykolwiek mogli spłacić, przyczyniając się tym samym do upadku celtyckiego tygrysa.
Katie przy wsparciu swojego ojca, byłego inspektora, odkrywa, że Arcykrólowie Erin działali już wcześniej.

Książka liczyć sobie będzie 480 stron, a przekład po raz pierwszy w przypadku powieści Mastertona stworzy Krzysztof Bednarek.
11:03, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 stycznia 2016
Graham Masterton obchodzi dziś 70 urodziny! W imieniu redakcji oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi spełnienia wszystkich, nawet najskrytszych marzeń, zdrowia, radości, optymizmu, nieskończonej weny pisarskiej, kolejnych hitów na liście bestsellerów oraz lukratywnych kontraktów na książki i ich ekranizacje!
Happy Birthday, Graham!
20:48, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 stycznia 2016
Graham już od lat angażuje się w akcje charytatywne, a także przeznacza pieniądze z aukcji specjalnych na szczytne cele. Tym razem postanowił poprosić Was o pomoc dla małej Marcelinki, która ledwo przyszła na świat, a już musi się zmagać z rakiem oka.

Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na wsparcie finansowe, niemniej jednak przekazanie informacji o zbiórce na operację w Stanach Zjednoczonych również będzie formą pomocy.

Dotacje można składać pod poniższych adresem:
https://www.gofundme.com/eshyxa2c


11:06, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »