OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

piątek, 31 marca 2017
Wczoraj pokazaliśmy Wam okładkę polskiego wydania szóstej powieści o Katie Maguire, tymczasem Graham powoli zabiera się do prac nad dziewiątym tomem cyklu! Książka będzie nosić tytuł DEAD MEN WHISTLING i w języku angielskim powinna ukazać się w lutym 2018 roku.

Poniżej prezentujemy wstępny opis fabuły:

Ciało sierżanta Gardy zostaje odnalezione bez głowy. Z jego karku wystaje blaszany gwizdek. Funkcjonariusz miał dostarczyć dowody w sprawie korupcji w policji. Morderstwo dostarcza jasną wiadomość dla potencjalnych informatorów: milczenie oznacza bezpieczeństwo.

Postęp w śledztwie w sprawie korupcji zależał od aresztowania jednego z najbardziej niebezpiecznych dilerów narkotyków w Cork. Policja miała wystarczający dowodów, by go skazać, ale zamiast tego został zwolniony z aresztu. Za kraty wsadziła go sama Katie Maguire i teraz jest zdeterminowana, by ujawnić prawdę.

Kiedy kolejny oficer zostaje zamordowany w ten sam sposób, Katie przekona się, że ludzie wolą raczej dotrzymać tajemnicy, niż stracić głowę...


10:34, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 marca 2017
Wydawnictwo Albatros podzieliło się projektem okładki do najnowszej powieści Grahama Mastertona - POGRZEBANI (BURIED). Przypominamy, że szósta część przygód Katie Maguire pojawi się już 10 maja.
Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi. 

Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.

W TEJ CZĘŚCI IRLANDII LUDZIE NIE ZAPOMINAJĄ I NIE WYBACZAJĄ, A PRZESZŁOŚCI NIE DA SIĘ PO PROSTU POGRZEBAĆ…
13:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
W styczniu informowaliśmy o tym, że Graham zainicjował w Polsce projekt "W więzieniu pisane" - pierwszy, ogólnopolski literacki konkurs, skierowany do osadzonych w polskich więzieniach.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, liczba zgłoszeń do konkursu podwoiła się w ciągu miesiąca i wynosi obecnie ponad 100 prac. Do niektórych opowiadań dołączone zostały także rysunki. Graham nie widział jeszcze tekstów, ale według organizatorów, projekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i śmiało może zostać określony jako "ogromny". Swoje zgłoszenia więźniowie mogą nadsyłać do końca marca.

Począwszy od 1 kwietnia, opowiadania będą tłumaczone na język angielski, aby Graham mógł wybrać najlepszą z nich, a także dwie kolejne, które "staną" na podium. Nagrodą w konkursie jest pamiątkowa plakietka oraz długopis, a także kosz smakołyków. Przypomnijmy, że Graham odwiedzi Polskę, aby wręczyć nagrody zwycięzcom.
13:14, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Graham Masterton regularnie przekazuje fundusze z aukcji charytatywnych na Dom Dziecka w Górcu niedaleko Strzelina. Warunkiem wsparcie finansowego, jaki postawił autor, było to, aby pieniądze zostały wykorzystane na przyjemności dla dzieciaków. Mamy namacalne dowody, że tak właśnie jest - oto kilka fotografii, na których podopieczni Grahama świetnie bawią się na lodowisku, a także konsumują słodycze nabyte po wizycie w fabryce cukierków. Poniżej prezentujemy także list, którego autorką jest Pani Agnieszka Tekiela, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Witaj,
24 lutego, w trakcie ferii zimowych, zabraliśmy dzieci na długo oczekiwaną wyprawę na lodowisko. Nasi podopieczni uwielbiają jazdę na łyżwach, są odważni i bardzo szybko się uczą. W sumie na wycieczkę zabraliśmy 17 osób - 10 z Domu Dziecka w Górcu i 7 z pobliskiego Ludowa Polskiego. Po lodowisku, zabraliśmy podopiecznych do fabryki cukierków na warsztaty, pokazujące jak wytwarzać cukierki i watę cukrową. Zdjęcia pokazują, jak wiele radości sprawiły im te wyjścia. W imieniu dzieci z naszego Domu chcielibyśmy serdecznie podziękować za Twoje wsparcie finansowe. Otrzymaliśmy także książki Twojego autorstwa, które nam wysłałeś. Jak zwykle wessały one naszych dorastających podopiecznych - uwielbiają Twój styl i makabryczne historie.
Dziękujemy.

13:03, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 marca 2017
Znane są już pierwsze detale majowej wizyty Grahama Mastertona w naszym kraju, organizowanej przez Empik w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, o którym informowaliśmy w styczniu. Wstępny plan wizyty przedstawia się następująco:

18 maja - spotkanie w Krakowie
19 maja - spotkanie w Katowicach
20 maja - spotkanie w Warszawie

Szczegółowe godziny oraz miejsca spotkań nie są na razie znane, ale możecie być pewni, że poinformujemy Was, gdy tylko się pojawią. Przypominamy także, że 10 maja nakładem wydawnictwa Albatros pojawi się premierowa powieść POGRZEBANI.

12:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 marca 2017
Wydawnictwo Albatros zapowiedziało właśnie datę premiery najnowszej powieści Grahama Mastertona. POGRZEBANI (BURIED) to szósta już część przygód Katie Maguire. Powieść pojawi się już 10 maja, będzie liczyć 464 strony, a za jej przekład odpowie Grzegorz Kołodziejczyk.

Na razie nie jest znana jeszcze okładka polskiej edycji, udostępniono natomiast wstępny opis, który znajdziecie poniżej:

Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi. 

Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.

W TEJ CZĘŚCI IRLANDII LUDZIE NIE ZAPOMINAJĄ I NIE WYBACZAJĄ, A PRZESZŁOŚCI NIE DA SIĘ PO PROSTU POGRZEBAĆ…14:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lutego 2017
Jeśli zastanawiacie się, jak nasi sąsiedzi ze wschodu wydają książki Grahama Mastertona, mamy dla Was rosyjską okładkę do wydania DRAPIEŻCÓW (Prey):


17:39, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 13 lutego 2017
Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć występ Grahama Mastertona w irlandzkiej telewizji śniadaniowej:

https://www.tv3.ie/3player/show/809/121168/0/Ireland-AM
10:48, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 lutego 2017
1 czerwca wydawnictwo Head of Zeus opublikuje kilka klasycznych powieści Grahama Mastertona w formie e-booków, chociaż pre-order na Amazon Kindle można już składać. Wydane zostaną następujące tytuły: RYTUAŁ, DZIECKO CIEMNOŚCI, CZARNY ANIOŁ, TRANS ŚMIERCI, KOSZMAR, TENGU, SFINKS, CZERWONA MASKA, DRAPIEŻCY, ZJAWA, WENDIGO, DZIEDZICTWO i ZAKLĘCI.

Tymczasem Graham nie próżnuje i już 9 lutego będzie w Dublinie promował najnowszą odsłonę przygód Katie Maguire pt. DEAD GIRLS DANCING. Udzieli także wywiadów na żywo w irlandzkiej telewizji śniadaniowej oraz w radio Newstalk oraz dla dwóch gazet: Sunday Business Post i Irish Daily Mail.

12:12, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lutego 2017
We wtorek informowaliśmy o tym, że Graham Masterton otrzymał nagrodę Pisarza Roku, przyznaną przez National Fantasy & Horror Club w Bułgarii. Wygrać pomogła mu oczywiście powieść MANITOU. Dziś możemy pokazać dyplom, który również w związku z tym otrzymał. Prawdopodobnie niewiele z niego zrozumiecie, ale cóż, oto i on:

15:33, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 stycznia 2017
Graham Masterton, jako pierwszy autor horrorów, otrzymał nagrodę Pisarza Roku, przyznaną przez National Fantasy & Horror Club w Bułgarii. Ceremonia rozdania wyróżnień odbyła się w sobotę, 28 stycznia, w Domu Kultury w Sredets, jednak Brytyjczyk nie mógł pojawić się na niej osobiście. W jego imieniu nagrodę odebrał Alexander Draganov (na zdjęciu widoczny w długim płaszczu). Gratulujemy!


12:07, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 stycznia 2017
Z inicjatywy Olgi Gałązki, jeden z fanek prozy Grahama Mastertona, powstał pomysł sprawienia autorowi wyjątkowej niespodzianki urodzinowej. Prezentem została mozaika zdjęć polskich czytelników, pozujących z książkami Brytyjczyka, wysłana na adres korespondencyjny agentki literackiej Grahama. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie mozaiki, a nam pozostaje tylko powtórzyć: HAPPY BIRTHDAY!


13:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 23 stycznia 2017
Gorąca wiadomość z ostatniej chwili! Graham Masterton przyjął zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, realizowanego przez Empik, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-21 maja. Oznacza to, że brytyjski autor ponownie zawita do Warszawy, chociaż nie wyklucza też odwiedzin innych miast w Polsce.

Na ten moment nie są jeszcze znane żadne szczegóły tegorocznej edycji Festiwalu Apostrof, chociaż więcej informacji na jego temat możecie znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.empik.com/kultura/apostrof/

Gdy tylko znane będą konkretne daty i godziny, niezwłocznie Was o tym poinformujemy!
15:10, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 stycznia 2017
Graham Masterton obchodzi dziś 71 urodziny! W imieniu redakcji oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi spełnienia marzeń, dużo zdrowia, weny, optymizmu, radości, wielu niezawodnych przyjaciół i samych szczęśliwych, pełnych uśmiechu chwil!Happy Birthday, Graham!
13:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2017
Polskie media podchwyciły temat projektu "W więzieniu pisane", który Graham zamierza pilotażowo wdrożyć w Polsce w Zakładzie Karnym w Wołowie.

Oprócz naszej strony, która informowała Was o sprawie już w niedzielę, 1 stycznia, o ufundowanej przez Mastertona nagrodzie poinformowały m.in.

Portal zajmujący się kinem, telewizją i szeroko pojętą popkulturą: www.moviesroom.pl

http://moviesroom.pl/popkultura/ksiazki/10060-graham-masterton-w-polsce-startuje-projekt-autora-pod-haslem-w-wiezieniu-pisane

Jeden z czołowych portali zajmujących się tematyką książek: www.booklips.pl

http://booklips.pl/newsy/graham-masterton-zacheca-polskich-wiezniow-do-pisania-organizuje-dla-nich-konkurs-literacki/

Portal zajmujący się fantastyką: www.polter.pl

http://polter.pl/ksiazki/W-wiezieniu-pisane-konkurs-na-opowiadanie-w78525

Portal: www.bookeriada.pl

https://bookeriada.pl/graham-masterton-organizuje-konkurs-pisarski-dla-polskich-wiezniow/

Portal: www.niestatystyczny.pl

http://niestatystyczny.pl/2017/01/05/graham-masterton-z-projektem-w-wiezieniu-pisane/#.WHNWN31X0xE

Portal: www.polishexpress.co.uk

http://www.polishexpress.co.uk/zapraszmy-do-udzialy-w-literackim-konkursue-w-wiezieniu-pisane

Autor otrzymał także deklarację od dwóch stacji telewizyjnych, które zobowiązały się przygotować relację z wręczenia nagród, które odbędzie się w czerwcu 2017 roku.
23:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (4) »