OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

wtorek, 06 lutego 2018
Próbny wydruk najnowszej powieści kryminalnej z Katie Magurie - DEAD MEN WHISTLING - przeznaczony został przez Grahama na cele charytatywne. Zyski ze sprzedaży kopii zostały przeznaczone na wsparcie Domu Dziecka w Górcu niedaleko Strzelina.

Wychowankowie zdecydowali się wykorzystać pieniędzy na wizytę w parku rozrywki we Wrocławiu, gdzie bawili się na trampolinach oraz odwiedzili wystawę klocków Lego. Dzień zakończył się natomiast przekąską w McDonaldzie.

Autor jest niezwykle szczęśliwy, że mógł przyłożyć rękę do oderwania dzieci od codziennych problemów chociaż na kilka godzin. Masterton planuje ponownie odwiedzić Dom Dziecka podczas wizyty we Wrocławiu, gdzie w lipcu wręczy nagrody zwycięzcom kolejnej edycji konkursu "W więzieniu pisane".

Poniżej kilka fotografii:

11:43, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 01 lutego 2018
Poniżej prezentujemy okładkę angielskiego wydania powieści GHOST VIRUS, najnowszego horroru Grahama Mastertona, który zostanie opublikowany przez wydawnictwo HEAD OF ZEUS w okolicach tegorocznego Halloween. Wcześniej możemy jednak spodziewać się polskiej premiery - REBIS planuje ją wstępnie w okolicach wakacji.

10:59, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
środa, 31 stycznia 2018
Dziś nakładem Wydawnictwa Albatros ukazała się siódma część przygód Katie Maguire, nosząca tytuł MARTWI ZA ŻYCIA.

Poniżej przypominamy okładkę i opis powieści i zachęcamy do ponownego zanurzenia się w świat dzielnej pani detektyw!Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków i dopalaczy, grupa złodziei psów włamuje się do hotelu dla psów Sceolan i kradnie dwadzieścia sześć rodowodowych zwierząt, jeden ze złodziei zostaje zastrzelony, a właściciel hotelu i jego żona składają fałszywe zeznania. Tymczasem w Halloween sprzed klubu Eclipse w niewyjaśnionych okolicznościach znika dziewiętnastoletnia Siobhán O'Donohue.

Chaos panuje również w życiu osobistym Katie. Nękana poczuciem winy postanawia zaopiekować się okaleczonym kochankiem i odkrywa, że łączące ich niegdyś, płomienne uczucie wypaliło się. Jej relacje z zastępcą komendanta Jimmym O'Reillym nadal są napięte po tym, jak odkryła, że aby spłacić długi swojego młodego kochanka, O'Reilly pożyczał pieniądze od lokalnego gangstera Bobby'ego Quilty'ego.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do zespołu Katie dołącza przystojny psi detektyw Conor Ó Máille, który przewraca jej życie uczuciowe do góry nogami.
17:35, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 stycznia 2018
Maj będzie dla Grahama pracowitym miesiącem pod względem promocji jego twórczości w Polsce. Podobnie jak przed rokiem, autor weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Literatury Apostrof, organizowanym przez Empik. W związku z tym, 16 i 17 maja Graham Masterton spotka się z fanami w Gdańsku i Szczecinie.

Jednocześnie Brytyjczyk będzie gościem festiwalu fantastyki Pyrkon, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 18-20 maja 2018.

Więcej szczegółów na temat obu wydarzeń przedstawimy, jak tylko zapadną dokładne ustalenia odnośnie kolejnej wizyty Mastertona w Polsce!
12:14, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 stycznia 2018
Jak zapowiada informacja prasowa, ruszyła właśnie druga edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów, której pomysłodawcą jest Graham Masterton. Autor ponownie wybierze zwycięzców, a w lipcu przyleci do Polski, by osobiście wręczyć im nagrody.

Przypominamy, że pilotażowa edycja konkursu odbyła się w Zakładzie Karnym w Wołowie w 2016 roku. Zakwalifikowało się wtedy aż 130 opowiadań pensjonariuszy z całej Polski.

Oto jak Graham podsumował pierwszą edycję:

Już podczas mojej pierwszej wizyty w Zakładzie Karnym w Wołowie dotarło do mnie, że więźniowie mogą sporo zyskać zarówno pod względem społecznym, jak i psychologicznym, jeśli otrzymają szansę, by podzielić się swymi odczuciami ze światem zewnętrznym. Odzew na pierwszą edycję konkursu przekroczył moje najśmielsze oczekiwania – nie tylko w zakresie liczby nadesłanych opowiadań, ale i wglądu, jakie dawały one w osobowości ich autorów. Mam nadzieję, że tegoroczny konkurs zaowocuje jeszcze większą liczbą tekstów i że pomoże ich twórcom uporać się z czynami, jakie popełnili przeszłości oraz rozpocząć budowę nowej, jaśniejszej przyszłości.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca marca 2018. Najlepsze opowiadania zostaną przetłumaczone na język angielski i przesłane Grahamowi do wyboru. Tym razem zwycięzców będzie aż dziesięciu. Podobnie jak przed rokiem, wszyscy uczestniczy otrzymają pamiątkowe długopisy oraz spersonalizowane listy z podziękowaniami.

Współorganizatorami konkursu Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, Zakład Karny w Wołowie, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Albatros oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.


Graham Masterton (z prawej) podczas uroczystego ogłoszenia wyników pierwszej edycji konkursu. Obok Katarzyna Janusik, tłumaczka prac na język angielski oraz Robert Kuczera, dyrektor Zakładu Karnego w Wołowie. Fot. Marta Boska.

15:53, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 stycznia 2018
Jeśli dziś 16 stycznia, oznacza to, że Graham Masterton obchodzi 72 urodziny! W imieniu redakcji oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi nieskończonych pokładów zdrowia, siły i energii, samych sukcesów, weny, optymizmu,  dobrego humoru i samych szczęśliwych chwil!

Poniżej dwie urodzinowe kartki do wyboru. Ciekawe, która bardziej spodoba się Grahamowi ;)

Happy Birthday, Graham!
13:09, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 11 stycznia 2018
Nowe wydania kultowych horrorów MANITOU i ZEMSTA MANITOU miały ukazać się w ubiegłym roku, niestety w powodu problemów technicznych ich premiera przełożona została na styczeń tego roku. Niestety, pierwsze dwie części kultowej serii powieści grozy autorstwa Grahama Mastertona pojawią się w nowej odsłonie dopiero 7 marca 2018 roku.

Nie powinniśmy jednak płakać: przypominamy, że już 31 stycznia na polskim rynku zadebiutuje powieść MARTWI ZA ŻYCIA, czyli siódma część przygód niestrudzonej Katie Maguire!
14:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 grudnia 2017
Otrzymaliśmy właśnie od Grahama świąteczną wiadomość z podziękowaniami i kilkoma słowami podsumowania. Niniejszym dzielimy się nią z Wami i wspólnie z Grahamem mówimy: WESOŁYCH ŚWIĄT!

Będę gościem Pyrkonu w Poznaniu w dniach 18-20 maja 2017. Polskę odwiedzę ponownie również w lipcu, aby wręcz nagrody w drugiej edycji konkursu W więzieniu pisane. Startuje już w styczniu i liczę na to, że w tym roku będzie jeszcze więcej zgłoszeń. Zwycięzców też zamierzamy wybrać dziesięciu, a nie trzech, tak jak w 2017.

Ukończyłem pracę na dziewiątą częścią przygód Katie Maguire. Będzie nosić tytuł DEAD MEN WHISTLING i w Polsce zostanie opublikowana jak tylko Wydawnictwa Albadros nadgoni poprzednie tomy!Mój przyjaciel Piotr Kuś tłumaczy obecnie mój nowy horror GHOST VIRUS. Książka zostanie opublikowana na początku 2018 roku.

Moim czytelnikom w Polsce chciałbym przede wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia na Święta, a także podziękować za wspaniałą przyjaźń i lojalność, którą okazywali mi przez ostatni rok. Miłego dnia!

Graham Masterton, 19 grudnia 2017
14:00, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (1) »
czwartek, 16 listopada 2017
Już 31 stycznia 2018 roku nastąpi polska premiera długo oczekiwanego, kolejnego tomu serii przygód Katie Maguire. Powieść LIVING DEATH będzie nosić tytuł MARTWI ZA ŻYCIA i ukaże się oczywiście nakładem Wydawnictwa Albatros. Autorem przekładu jest Anna Dobrzańska, a książka będzie liczyć 448 stron. Poniżej prezentujemy okładkę oraz opis:Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków i dopalaczy, grupa złodziei psów włamuje się do hotelu dla psów Sceolan i kradnie dwadzieścia sześć rodowodowych zwierząt, jeden ze złodziei zostaje zastrzelony, a właściciel hotelu i jego żona składają fałszywe zeznania. Tymczasem w Halloween sprzed klubu Eclipse w niewyjaśnionych okolicznościach znika dziewiętnastoletnia Siobhán O'Donohue.

Chaos panuje również w życiu osobistym Katie. Nękana poczuciem winy postanawia zaopiekować się okaleczonym kochankiem i odkrywa, że łączące ich niegdyś, płomienne uczucie wypaliło się. Jej relacje z zastępcą komendanta Jimmym O'Reillym nadal są napięte po tym, jak odkryła, że aby spłacić długi swojego młodego kochanka, O'Reilly pożyczał pieniądze od lokalnego gangstera Bobby'ego Quilty'ego.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do zespołu Katie dołącza przystojny psi detektyw Conor Ó Máille, który przewraca jej życie uczuciowe do góry nogami.
23:32, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
W sierpniu informowaliśmy, że w październiku 2017 roku nakładem wydawnictwa Albatros ukażą się nowe wydania kultowych horrorów Grahama Mastertona: MANITOU i ZEMSTA MANITOU. Niestety w wyniku drobnych zawirowań wydawca musiał nieco przełożyć premierę. Debiutancka, legendarna powieść grozy autorstwa Brytyjczyka powinna pokazać się 24 stycznia 2018 roku. Na ten moment nie wiadomo, kiedy ukaże się sequel, ale optymistycznie zakładamy, że również nastąpi to w pierwszym kwartale przyszłego roku.
23:32, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 listopada 2017
Akcja "W więzieniu pisane", którą szerzej opisywaliśmy na łamach bloga, może być uznana za sukces. W związku z tym Graham Masterton powoli przygotowuje się do drugiej edycji tego literackiego konkursu skierowanego do polskich więźniów. Jej partnerami będą m.in. Naczelnik więzienia w Wołowie, Aglomeracja Wrocławska, Wydawnictwo Rebis, Wydawnictwo Albatros oraz Biblioteka Publiczna w Wołowie.

W pierwszej edycji złożonych zostało 130 opowiadań o wysokim poziomie, napisanych przez więźniów i zatrzymanych z zakładów w całej Polsce. Ze względu na duże zainteresowanie, druga odsłona ma pozwolić na wyłonienie 10 zwycięzców, a nie trzech, jak miało to miejsce za pierwszym razem. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma pamiątkową plakietkę, ale cała dziesiątka będzie mogła cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami. Każdy uczestnik otrzyma także spersonalizowany list od Grahama oraz okolicznościowy długopis.

Skoro już o długopisach mowa, Grahamowi zostało ich jeszcze trochę po pierwszej edycji. Autor zdecydował się więc uruchomić ich sprzedaż, a zysk z niej przeznaczyć na wsparcie badań związanych z leczeniem nowotworów.

Cena długopisu to 15 zł + 13 zł za przesyłkę. Zapłacić można przez PayPal. Aby to zrobić, należy skontaktować się z Grahamem pod adresem mailowym: manitouman1@yahoo.com, gdzie uzyskacie też informacje dotyczące konta.

Każdy długopis podpisany jest "Nagroda Grahama Mastertona "W więzieniu pisane", Wołów 2017.


12:29, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 listopada 2017
Z przyjemnością informujemy, że polskim wydawcą najnowszego horroru Grahama Mastertona będzie Wydawnictwo Rebis. Skoro sprawy formalne zostały sfinalizowane, możemy podzielić się też z Wami szczegółami fabuły.

Uwaga: poniższy opis stanowi jedynie wycinek dwustronicowego streszczenia, ale może zawierać spoilery: czytacie na własną odpowiedzialność!

Tytułowy wirus infekuje używane ubrania, a dusze ich poprzednich właścicieli opętują nowych użytkowników w desperackiej próbie zmartwychwstania, zmuszając ich do popełniania potwornych aktów zbrodni i kanibalizmu.

Powieść osadzona jest w Tooting, w południowo-zachodnim Londynie. Głównym bohaterem książki jest detektyw Jerry Pardoe. Aby wyjaśnić sprawę Azjatki, która popełnia samobójstwo wylewając sobie na twarz kwas, Pardoe połączy siły z piękną sierżant Jamilą Patel, pochodzącą z Pakistanu pracowniczką wydziału zajmującego się morderstwami na tle rasowym.

Co jeszcze nas czeka? Ubrania, które używają, więcej krwawych morderstw, oraz litewski gang zbijający fortunę na kradzieży i ponownej sprzedaży używanych ciuchów. Co więcej, wygląda na to, że Pardoe i Patel pojawią się w kolejnych powieściach Grahama, możemy mieć do czynienia z początkiem nowego cyklu.
10:47, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 października 2017
Miło nam poinformować, że w grudniowym numerze magazynu Okolica Strachu premierę będzie miało nowe, niepublikowane nigdy wcześniej w Polsce opowiadanie Grahama Mastertona pt. CO ROBI CIEMNOŚĆ (WHAT THE DARK DOES).

Za przekład tekstu odpowiada Piotr Pocztarek, czyli połowa redakcji niniejszej strony.

Premiera okładki już 1 listopada, sprzedaż numeru ruszy natomiast z początkiem grudnia. Więcej informacji o magazynie można znaleźć tutaj:


10:19, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 października 2017
Niedawno donosiliśmy, że prace nad nowym horrorem zostały zakończone. Najnowsza powieść GHOST VIRUS powinna ukazać się w Polsce pod koniec przyszłego roku.

Nie możemy podzielić się jeszcze z Wami szczegółami fabularnymi, ale zdradzamy, że miłośnicy brutalnych i pomysłowych horrorów spod pióra Grahama Mastertona nie powinni być zawiedzeni.

O kolejnych szczegółach dotyczących powieści oraz jej polskiego wydania poinformujemy Was tak szybko jak to będzie możliwe.

12:17, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 14 września 2017
W tym tygodniu do księgarń trafiło wznowienie kultowego thrillera katastroficznego GŁÓD z 1981 roku. Książka na polskim rynku pierwotnie wydana została przez Rebis w 1993 roku, gdzie była też dwukrotnie wznawiana (w 1997 roku i w 2005 roku w wersji kieszonkowej).

Tym razem powieść trafiła pod skrzydła wydawnictwa Replika. Poniżej przedstawiamy okładkę, opis i detale bibliograficzne:

Nietuzinkowy pomysł, sugestywne opisy i apokaliptyczna wizja końca USA w najpopularniejszym thrillerze katastroficznym Grahama Mastertona!
Ed Hardesty jest właścicielem gigantycznej farmy w Kansas. Niezmierzone połacie pszenicy, które zgodnie z przeznaczeniem miały zamienić się w czysty zysk i uczynić farmera bogatym, dotyka tajemnicza zaraza. Desperackie próby jej zwalczenia kończą się fiaskiem.
Podobne problemy występują w całych Stanach Zjednoczonych. Zboża, warzywa, owoce zostają skażone. Najpotężniejszy naród na świecie z dnia na dzień staje przed widmem głodu, który sprawia, że ludzie wyzbywają się cech ludzkich, zastępując je pierwotnymi instynktami przeżycia, najmroczniejszymi żądzami i przemocą.
Data wydania: 12 września 2017
Wymiary: 145x205 mm
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: kryminał i thriller
12:35, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 89