OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

środa, 03 sierpnia 2016
Na swoim profilu na Facebooku Graham Masterton zabrał głos w sprawie negatywnego odbioru, jaki zaraz po premierze spadł na książkowe wydanie scenariusza sztuki HARRY POTTER I PRZEKLĘTE DZIECKO:

Zupełnie nie dziwią mnie niektóre negatywne reakcje na publikację scenariusza PRZEKLĘTEGO DZIECKA. Scenariusze sztuk teatralnych i filmów bardzo różnią się od powieści. Mam kilku dobrych przyjaciół w Hollywood, którzy są genialnymi autorami scenariuszy, ale sam nigdy żadnego nie spróbuję napisać. Lubię bawić się w Boga i kontrolować pogodę, dźwięki, zapachy, a także myśli swoich bohaterów, a nie tylko dawać wskazówki reżyserowi i obsadzie, którzy i tak będą mieli własny pomysł na to, jak historia powinna zostać opowiedziana. Co więcej, bohaterowie powieści w końcu zaczynają żyć własnym życiem. Po tym, jak ich stworzę, przestają należeć do mnie jako pisarza, ale do Was, moich przyjaciół i czytelników, a nawet w jakiś dziwnych sposób do samych siebie. Harry Erskine żyje i ma się dobrze, mieszka na Florydzie, gdzie wciąż przepowiada przyszłość bogatym starszym paniom, obojętnie czy o nim piszę, czy nie. Jim Rook codziennie jedzie do swojego Community College, by użerać się ze swoją klasą matołków, a kot Tibbles ciągle czeka na jego powrót do domu. Sissy Sawyer wciąż wróży w Connecticut. John Dauphin siedzi w swojej ulubionej restauracji, polewając sosem chrupiącego, smażonego kurczaka, zastanawiając się, czy jeszcze kiedyś zostanie powołany na Wojownika Nocy. Co do Katie Maguire, prawie czuję, że mógłbym spotkać się z nią na drinka w barze The Ovens w Cork i porozmawiać o jej ostatnim śledztwie. To alternatywna rzeczywistość, którą J.K. Rowling niechcący wstrząsnęła, publikując scenariusz PRZEKLĘTEGO DZIECKA. Ze wszystkich recenzji wynika, że sztuka jest wspaniała, ale autorka nigdy nie powinna zapominać, że Harry Potter, jak Harry Erskine, ma teraz swoje własne życie, zawarł przyjaźnie, o których ona nawet nie ma pojęcia. Przepraszam, muszę iść. Harry do mnie dzwoni. Ciekawe, czego chce tym razem?       


Co o tym myślicie? Zgadzacie się z Grahamem? A może wypowiadając te słowa,  autor chciał zostawić wskazówkę odnośnie dalszych losów naszych ulubionych bohaterów? 

10:52, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (2) »
piątek, 22 lipca 2016
Wczoraj otrzymaliśmy prośbę o przekazanie zwycięzcom UPADŁEGO KONKURSU krótkiej wiadomości od samego Grahama Mastertona. Co więcej, autor przesłał ją już przetłumaczoną na język polski. Oto ona:

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców konkursu z Katie Maguire: Katarzyny, Krzysztofa, Walentyny, Anny i Bogdana! Mama wielką nadzieję, że spodoba Wam się książka, którą wygraliście! Wszystkiego dobrego!


10:47, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (4) »
środa, 20 lipca 2016
Nadszedł czas na rozwiązanie UPADŁEGO KONKURSU! Tym razem wylosowaliśmy pięcioro szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarze wznowienia powieści UPADŁE ANIOŁY, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. UPADŁE ANIOŁY po raz pierwszy wydano w Polsce w 2012 roku.

2. Na okładce pierwszego wydania znajdował się anioł/rzeźba anioła/posąg anioła.

3. UPADŁE ANIOŁY to druga część przygód Katie Maguire.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Katarzyna Wysocka, Wejherowo
2) Krzysztof Kochańczyk, Rumia
3) Walentyna Piorun, Białystok
4) Anna Mirocha, Rzeszotary
5) Bogdan Mirowski, Płock

Książki zostaną wysłane do zwycięzców w ciągu kilku dni!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!12:37, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 11 lipca 2016
Ostatnio sporo w mediach doniesień o atakach o podłożu rasistowskim na Polaków przebywających w Anglii, które nasiliły się po tzw. Brexicie, czyli referendum w sprawie decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Graham Masterton postanowił skomentować sprawę na swoim wallu na Facebooku:

Jestem zniesmaczony rasistowskimi atakami na Polaków w Wielkiej Brytanii. Charakterologicznie i kulturowo Polakom bliżej do nas, niż jakiemukolwiek innemu krajowi, a Polki są ekstremalnie piękne. W Polsce zawsze czuję się jak w domu. Wspominam jesienny dzień, kiedy siedziałem w pędzącym pociągu z Warszawy do Katowic, a liście wirowały wokół nas. Czułem wtedy niemal duchową łączność z Polską. My również musimy sprawić, by pod każdym względem czuli się w naszym kraju jak w domu. 


Zgodnie z naszą zapowiedzią z kwietnia, piąty tom cyklu o Katie Maguire, zatytułowany SIOSTRY KRWI (BLOOD SISTERS) trafi do sprzedaży 28 września! Poniżej prezentujemy okładkę i opis powieści:Fabuła BLOOD SISTERS skupi się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i czemu padają ofiarami makabrycznych zbrodni? Tego będzie musiała dowiedzieć się Katie Maguire, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy.

Za przekład odpowiada Grzegorz Kołodziejczyk, którzy przetłumaczył też CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY (trzeci tom przygód Katie). Książka będzie liczyć aż 496 stron!

Według planów, Graham Masterton we wrześniu znów odwiedzi Polskę, gdzie będzie promował SIOSTRY KRWI. Pisarz ma pojawić się w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu.
11:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 lipca 2016
W związku z premierą wznowienia powieści UPADŁE ANIOŁY w nowej, pasującej do pozostałych tomów szacie graficzniej, rozpoczynamy kolejny konkurs!. Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki. Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Albatros!

Aby ją wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.W którym roku po raz pierwszy wydano w Polsce powieść UPADŁE ANIOŁY?

2.Co znajdowało się na okładce pierwszego wydania powieści?

3.Którą część przygód Katie Maguire stanowi powieść UPADŁE ANIOŁY?


Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do piątku, 15 lipca, do północy.

Życzymy powodzenia!
PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
14:25, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 czerwca 2016
Graham Masterton przekazał nam świeżą informację z pierwszej ręki na temat ósmej części przygód Katie Maguire! Poniżej prezentujemy wstępny projekt okładki DEAD GIRLS DANCING, a także opis fabuły, który może zawierać SPOILERY (czytacie go więc na własną odpowiedzialność).Przez studio, w którym trenuje irlandzka grupa taneczna Toirneach Damsha przetacza się ogromny pożar, w którym ginie 19 młodych kobiet i mężczyzn.

Technicy informują Katie Maguire, że ogień został podłożony celowo. Podejrzanych jest kilkoro: młoda tancerka wyrzucona z grupy za niestosowne zachowanie, manager i trener rywalizującego zespołu, którego dwie największe gwiazdy dołączyły do Toirneach Damsha, gderliwy kostiumograf, który niedawno zbankrutował czy wreszcie fanatyczny wyznawca tradycyjnego tańca, od którego w jego opinii zespół już dawno odszedł. A może to tylko akt wandalizmu?

Katie i jej drużyna studiuje ostatnie nierozwiązane sprawy podpaleń w Cork i okolicach. W prawie każdej z nich użyto tego samego środka, a ofiary na miejscach były martwe, zanim ogień się rozprzestrzenił. Zginęły od strzału z broni palnej w prawe ucho.

Po sekcji zwłok tancerek Katie znajduje dwie ofiary, które nie zginęły od pożaru, a od postrzału. Wygląda na to, że ogień podłożono, by zatuszować podwójne morderstwo. Co to ma wspólnego z faktem, że studio tańca było wykorzystywane do przemytu broni i jaka jest w tym rola egzekutora IRA Wiggy’ego Quinlivana?
16:48, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
niedziela, 05 czerwca 2016
Nadszedł czas na rozwiązanie PODWÓJNEGO KONKURSU Z KATIE MAGUIRE! Tym razem wylosowaliśmy trzy nazwiska szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarze powieści BIAŁE KOŚCI oraz UZNANI ZA ZMARŁYCH, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Premiera powieści SIOSTRY KRWI zaplanowana została na 28 września.

2. Podczas najbliższej wizyty w Polsce Graham Masterton odwiedzi Katowice, Wrocław i Warszawę.

3. Pies Katie Maguire nazywa się Barney i jest seterem irlandzkim.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Krzysztof Talaga, Poznań
2) Aleksandra Swoboda, Sosnowiec
3) Katarzyna Sławińska, Szczecin

Książki zostaną wysłane do zwycięzców w przyszłym tygodniu!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!20:01, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 maja 2016
Zgodnie z obietnicą zostawioną na oficjalnym forum Mastertona oraz w zamkniętej grupie fanów na Facebooku, rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym do wygrania są 3 zestawy składające się z dwóch książek: powieści BIAŁE KOŚCI, będącej wznowieniem pierwszej częścią przygód Katie Maguire, oraz UZNANI ZA ZMARŁYCH, stanowiącej tom czwarty tej bestsellerowej serii. Obie książki zostały ufundowane przez Wydawnictwo Albatros!

Aby wygrać jeden z zestawów, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.Na kiedy zaplanowana została premiera powieści SIOSTRY KRWI? (podaj dzień i miesiąc)

2.Jakie trzy duże miasta planuje odwiedzić Graham Masterton podczas najbliższej nadchodzącej wizyty w Polsce?

3.Jak nazywa się pies Katie Maguire i jakiej jest rasy? (odpowiedzi można szukać na oficjalnej stronie internetowej, poświęconej serii książek o Katie).


Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do niedzieli, 29 maja, do północy.

Życzymy powodzenia!PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
13:47, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
1 sierpnia na Amazonie, a także na stronie internetowej wydawnictwa Head of Zeus zadebiutuje drugie opowiadanie Grahama Mastertona ze świata Katie Maguire.  Będzie ono nosić tytuł THE DROWNED (TOPIELEC).

THE DROWNED, podobnie jak poprzednie opowiadanie EYE FOR AN EYE, stanowi zamkniętą historię. W rzece Lee, która zawsze była integralnym elementem krajobrazu Cork, zostają znalezione ciała pięciu młodych mężczyzn. Nurkowie odnajdują je zamknięte w samochodzie, zatopionym w korycie rzeki. Czy to tragiczny wypadek, czy może coś bardziej złowieszczego? Kiedy ochotnicy rozpoczynają wydobycie ciał, Katie Maguire bada sprawę zbrodni, w której nic nie jest tym, na co wygląda...

13:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Do księgarń trafia właśnie wznowienie jednej z najkrwawszych powieści Grahama Mastertona. RYTUAŁ powstał w 1988 roku i do dziś wymieniany jest wśród największych klasyków tego autora. Poniżej znajduje się okładka oraz opis:
W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a to ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni...
11:58, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
środa, 11 maja 2016
Dziś nakładem Wydawnictwa Albatros, ukazało się wznowienie pierwszego tomu przygód Katie Magurie pt. BIAŁE KOŚCI (wcześniej znane po prostu jako... KATIE MAGUIRE). Zobaczcie, jak zaczęła się przygoda irlandzkiej pani detektyw, bohaterki jak do tej pory 7 książek (z czego 4 wydanych w Polsce). 

Akcja powieści toczy się w hrabstwie Cork na malowniczej, wiecznie zielonej wyspie. Bohaterka cały czas przeżywa echa prywatnej tragedii z przeszłości – straciła nowonarodzone dziecko. Jej małżeństwo sypie się w gruzy – mąż nie może się odnaleźć i raz za razem wchodzi w konflikty z prawem – być może wmieszany jest w sprawę zaginięcia pewnego biznesmena, którą prowadzi Katie. W tym samym czasie na jednej z farm zostaje odnaleziony zbiorowy grób, a w nim kilkanaście szkieletów. Kości są dokładnie obrane z mięsa, a przy każdej zawieszona jest maleńka laleczka, przypominająca rytuały Voo-Doo. Szkielety są bardzo stare, dlatego też policja próbuje przeforsować zamknięcie śledztwa. Szybko okazuje się jednak, że tajemniczy oprawca postanawia kontynuować swoje dzieło, co prowadzi do zniknięcia kolejnych ofiar. Maguire musi powstrzymać mordercę, zanim dokończy on starożytny rytuał, mający sprowadzić na ziemię potężną celtycką wiedźmę – Morrigain. Katie weźmie udział w prawdziwym wyścigu z czasem, próbując wytropić mordercę, zanim on wytropi ją. A jest już bardzo blisko…

Na stronie wydawcy możecie także przeczytać także pierwsze dwa rozdziały, które znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/pliki/fragmenty%20promocyjne/masterton-biale-kosci-fragm.pdf
10:35, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 kwietnia 2016
Piąty tom cyklu o Katie Maguire otrzymał właśnie polski tytuł oraz datę premiery. SIOSTRY KRWI (BLOOD SISTERS) ukażą się 28 września nakładem wydawnictwa Albatros!

Fabuła BLOOD SISTERS skupi się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i czemu padają ofiarami makabrycznych zbrodni? Tego będzie musiała dowiedzieć się Katie Maguire, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Graham Masterton we wrześniu odwiedzi Polskę po raz kolejny. Na trasie spotkań z czytelnikami pojawiła się także Warszawa, gdzie pisarz będzie promował właśnie SIOSTRY KRWI. Następnie zgodnie z planem Brytyjczyk odwiedzi Katowice oraz Wrocław. Już teraz zapraszamy na spotkania z autorem - więcej szczegółów przedstawimy, jak tylko się pojawią.
11:17, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
Wydawnictwo Albatros idzie za ciosem - po wznowieniu pierwszego tomu przygód Katie Maguire, który pojawił się w 2002 roku w Rebisie, przyszła kolej na nową edycję drugiej części serii. UPADŁE ANIOŁY ukazały się w 2012 roku, 1 lipca natomiast premierę będzie miało wznowienie, które opatrzone zostanie nową okładką, dostosowaną do standardów pozostałych książek cyklu.

Poniżej prezentujemy okładkę oraz opis wznowienia:
Katie Maguire, młoda i atrakcyjna detektyw w Cork, boryka się z poważnymi problemami we własnym życiu rodzinnym. W przededniu podjęcia poważnej decyzji, czy zrezygnować z rozwijającej się kariery w irlandzkiej policji i przenieść się do San Francisco wraz ze swoim narzeczonym Johnem, który w dobie kryzysu musi sprzedać odziedziczoną rodzinną farmę, sprawy się komplikują. W diecezji Cork i Ross, gdzie w społeczeństwie zapanowały antyklerykalne nastroje wywołane przypadkami molestowania nieletnich przez księży, dochodzi do serii porwań i zabójstw księży.

10:55, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Jeśli lepiej władacie językiem rosyjskim niż polskim, mamy dla Was niespodziankę. Magazyn Darker, zajmujący się horrorami, uczcił piątą rocznicę swojego istnienia publikując opowiadanie CAMELOT Grahama Mastertona. Możecie przeczytać je pod tym linkiem:

http://darkermagazine.ru/page/grem-masterton-kamelot

10:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 84