OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

czwartek, 11 stycznia 2018
Nowe wydania kultowych horrorów MANITOU i ZEMSTA MANITOU miały ukazać się w ubiegłym roku, niestety w powodu problemów technicznych ich premiera przełożona została na styczeń tego roku. Niestety, pierwsze dwie części kultowej serii powieści grozy autorstwa Grahama Mastertona pojawią się w nowej odsłonie dopiero 7 marca 2018 roku.

Nie powinniśmy jednak płakać: przypominamy, że już 31 stycznia na polskim rynku zadebiutuje powieść MARTWI ZA ŻYCIA, czyli siódma część przygód niestrudzonej Katie Maguire!
14:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 grudnia 2017
Otrzymaliśmy właśnie od Grahama świąteczną wiadomość z podziękowaniami i kilkoma słowami podsumowania. Niniejszym dzielimy się nią z Wami i wspólnie z Grahamem mówimy: WESOŁYCH ŚWIĄT!

Będę gościem Pyrkonu w Poznaniu w dniach 18-20 maja 2017. Polskę odwiedzę ponownie również w lipcu, aby wręcz nagrody w drugiej edycji konkursu W więzieniu pisane. Startuje już w styczniu i liczę na to, że w tym roku będzie jeszcze więcej zgłoszeń. Zwycięzców też zamierzamy wybrać dziesięciu, a nie trzech, tak jak w 2017.

Ukończyłem pracę na dziewiątą częścią przygód Katie Maguire. Będzie nosić tytuł DEAD MEN WHISTLING i w Polsce zostanie opublikowana jak tylko Wydawnictwa Albadros nadgoni poprzednie tomy!Mój przyjaciel Piotr Kuś tłumaczy obecnie mój nowy horror GHOST VIRUS. Książka zostanie opublikowana na początku 2018 roku.

Moim czytelnikom w Polsce chciałbym przede wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia na Święta, a także podziękować za wspaniałą przyjaźń i lojalność, którą okazywali mi przez ostatni rok. Miłego dnia!

Graham Masterton, 19 grudnia 2017
14:00, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (1) »
czwartek, 16 listopada 2017
Już 31 stycznia 2018 roku nastąpi polska premiera długo oczekiwanego, kolejnego tomu serii przygód Katie Maguire. Powieść LIVING DEATH będzie nosić tytuł MARTWI ZA ŻYCIA i ukaże się oczywiście nakładem Wydawnictwa Albatros. Autorem przekładu jest Anna Dobrzańska, a książka będzie liczyć 448 stron. Poniżej prezentujemy okładkę oraz opis:Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków i dopalaczy, grupa złodziei psów włamuje się do hotelu dla psów Sceolan i kradnie dwadzieścia sześć rodowodowych zwierząt, jeden ze złodziei zostaje zastrzelony, a właściciel hotelu i jego żona składają fałszywe zeznania. Tymczasem w Halloween sprzed klubu Eclipse w niewyjaśnionych okolicznościach znika dziewiętnastoletnia Siobhán O'Donohue.

Chaos panuje również w życiu osobistym Katie. Nękana poczuciem winy postanawia zaopiekować się okaleczonym kochankiem i odkrywa, że łączące ich niegdyś, płomienne uczucie wypaliło się. Jej relacje z zastępcą komendanta Jimmym O'Reillym nadal są napięte po tym, jak odkryła, że aby spłacić długi swojego młodego kochanka, O'Reilly pożyczał pieniądze od lokalnego gangstera Bobby'ego Quilty'ego.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do zespołu Katie dołącza przystojny psi detektyw Conor Ó Máille, który przewraca jej życie uczuciowe do góry nogami.
23:32, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
W sierpniu informowaliśmy, że w październiku 2017 roku nakładem wydawnictwa Albatros ukażą się nowe wydania kultowych horrorów Grahama Mastertona: MANITOU i ZEMSTA MANITOU. Niestety w wyniku drobnych zawirowań wydawca musiał nieco przełożyć premierę. Debiutancka, legendarna powieść grozy autorstwa Brytyjczyka powinna pokazać się 24 stycznia 2018 roku. Na ten moment nie wiadomo, kiedy ukaże się sequel, ale optymistycznie zakładamy, że również nastąpi to w pierwszym kwartale przyszłego roku.
23:32, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 listopada 2017
Akcja "W więzieniu pisane", którą szerzej opisywaliśmy na łamach bloga, może być uznana za sukces. W związku z tym Graham Masterton powoli przygotowuje się do drugiej edycji tego literackiego konkursu skierowanego do polskich więźniów. Jej partnerami będą m.in. Naczelnik więzienia w Wołowie, Aglomeracja Wrocławska, Wydawnictwo Rebis, Wydawnictwo Albatros oraz Biblioteka Publiczna w Wołowie.

W pierwszej edycji złożonych zostało 130 opowiadań o wysokim poziomie, napisanych przez więźniów i zatrzymanych z zakładów w całej Polsce. Ze względu na duże zainteresowanie, druga odsłona ma pozwolić na wyłonienie 10 zwycięzców, a nie trzech, jak miało to miejsce za pierwszym razem. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma pamiątkową plakietkę, ale cała dziesiątka będzie mogła cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami. Każdy uczestnik otrzyma także spersonalizowany list od Grahama oraz okolicznościowy długopis.

Skoro już o długopisach mowa, Grahamowi zostało ich jeszcze trochę po pierwszej edycji. Autor zdecydował się więc uruchomić ich sprzedaż, a zysk z niej przeznaczyć na wsparcie badań związanych z leczeniem nowotworów.

Cena długopisu to 15 zł + 13 zł za przesyłkę. Zapłacić można przez PayPal. Aby to zrobić, należy skontaktować się z Grahamem pod adresem mailowym: manitouman1@yahoo.com, gdzie uzyskacie też informacje dotyczące konta.

Każdy długopis podpisany jest "Nagroda Grahama Mastertona "W więzieniu pisane", Wołów 2017.


12:29, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 listopada 2017
Z przyjemnością informujemy, że polskim wydawcą najnowszego horroru Grahama Mastertona będzie Wydawnictwo Rebis. Skoro sprawy formalne zostały sfinalizowane, możemy podzielić się też z Wami szczegółami fabuły.

Uwaga: poniższy opis stanowi jedynie wycinek dwustronicowego streszczenia, ale może zawierać spoilery: czytacie na własną odpowiedzialność!

Tytułowy wirus infekuje używane ubrania, a dusze ich poprzednich właścicieli opętują nowych użytkowników w desperackiej próbie zmartwychwstania, zmuszając ich do popełniania potwornych aktów zbrodni i kanibalizmu.

Powieść osadzona jest w Tooting, w południowo-zachodnim Londynie. Głównym bohaterem książki jest detektyw Jerry Pardoe. Aby wyjaśnić sprawę Azjatki, która popełnia samobójstwo wylewając sobie na twarz kwas, Pardoe połączy siły z piękną sierżant Jamilą Patel, pochodzącą z Pakistanu pracowniczką wydziału zajmującego się morderstwami na tle rasowym.

Co jeszcze nas czeka? Ubrania, które używają, więcej krwawych morderstw, oraz litewski gang zbijający fortunę na kradzieży i ponownej sprzedaży używanych ciuchów. Co więcej, wygląda na to, że Pardoe i Patel pojawią się w kolejnych powieściach Grahama, możemy mieć do czynienia z początkiem nowego cyklu.
10:47, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 października 2017
Miło nam poinformować, że w grudniowym numerze magazynu Okolica Strachu premierę będzie miało nowe, niepublikowane nigdy wcześniej w Polsce opowiadanie Grahama Mastertona pt. CO ROBI CIEMNOŚĆ (WHAT THE DARK DOES).

Za przekład tekstu odpowiada Piotr Pocztarek, czyli połowa redakcji niniejszej strony.

Premiera okładki już 1 listopada, sprzedaż numeru ruszy natomiast z początkiem grudnia. Więcej informacji o magazynie można znaleźć tutaj:


10:19, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 października 2017
Niedawno donosiliśmy, że prace nad nowym horrorem zostały zakończone. Najnowsza powieść GHOST VIRUS powinna ukazać się w Polsce pod koniec przyszłego roku.

Nie możemy podzielić się jeszcze z Wami szczegółami fabularnymi, ale zdradzamy, że miłośnicy brutalnych i pomysłowych horrorów spod pióra Grahama Mastertona nie powinni być zawiedzeni.

O kolejnych szczegółach dotyczących powieści oraz jej polskiego wydania poinformujemy Was tak szybko jak to będzie możliwe.

12:17, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 14 września 2017
W tym tygodniu do księgarń trafiło wznowienie kultowego thrillera katastroficznego GŁÓD z 1981 roku. Książka na polskim rynku pierwotnie wydana została przez Rebis w 1993 roku, gdzie była też dwukrotnie wznawiana (w 1997 roku i w 2005 roku w wersji kieszonkowej).

Tym razem powieść trafiła pod skrzydła wydawnictwa Replika. Poniżej przedstawiamy okładkę, opis i detale bibliograficzne:

Nietuzinkowy pomysł, sugestywne opisy i apokaliptyczna wizja końca USA w najpopularniejszym thrillerze katastroficznym Grahama Mastertona!
Ed Hardesty jest właścicielem gigantycznej farmy w Kansas. Niezmierzone połacie pszenicy, które zgodnie z przeznaczeniem miały zamienić się w czysty zysk i uczynić farmera bogatym, dotyka tajemnicza zaraza. Desperackie próby jej zwalczenia kończą się fiaskiem.
Podobne problemy występują w całych Stanach Zjednoczonych. Zboża, warzywa, owoce zostają skażone. Najpotężniejszy naród na świecie z dnia na dzień staje przed widmem głodu, który sprawia, że ludzie wyzbywają się cech ludzkich, zastępując je pierwotnymi instynktami przeżycia, najmroczniejszymi żądzami i przemocą.
Data wydania: 12 września 2017
Wymiary: 145x205 mm
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: kryminał i thriller
12:35, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 września 2017
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wizyty Grahama Mastertona w więzieniu w Wołowie, gdzie wręczone zostały nagrody w konkursie "W więzieniu pisane". Widzimy na nich, jak pisarz wręcza nagrodę Annie Cader, drugiej finalistce, autorce poruszającego opowiadania "Białe róże".  

Laureaci pierwszej i trzeciej nagrody nie mogli wziąć udziału w ceremonii, ze względu na odległość.

Jednocześnie Graham chciałby podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w akcję i pomogli ją zorganizować.


15:09, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 września 2017
Graham poinformował nas, że prace nad nową powieścią grozy zostały zakończone. Roboczy tytuł nowego horroru to GHOST VIRUS. Fabuła, jak już wielokrotnie zapowiadano, dotyczyć będzie używanych ubrań i ich wpływu na tych, którzy je noszą. Nam pozostaje natomiast wyczekiwać premiery książki na polskim rynku.  

10:27, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 sierpnia 2017
Poniżej przedstawiamy obszerną relację ze spotkania Grahama Mastertona z czytelnikami w Oławie. Autorem zarejestrowanego materiału jest Pan Zbigniew Pryjda z Oławskiej Telewizji Kablowej. W nagraniu wykorzystano również materiały zdjęciowego z naszej strony internetowej, na co zgodziliśmy się z przyjemnością!

https://www.youtube.com/watch?v=bYB1udaXy3Q&feature=youtu.be

Miłego oglądania!


14:39, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 sierpnia 2017
Wydawnictwo Albatros zapowiedziało reedycję debiutanckiego horroru Grahama Masterton - MANITOU, a także jego sequela, ZEMSTY MANITOU. Nowe wydania trafią na rynek 18 października 2017 roku. Okładki nie są jeszcze znane.

Poprzednia edycja tych powieści pojawiła się w wakacje 2012 roku. Książki otrzymały nowe tłumaczenie autorstwa Wiesława Marcysiaka, zastępując kultowe już przekłady Piotra W. Cholewy z lat 1989-1990. Podobnie sprawa będzie wyglądała w przypadku październikowego wznowienia.
13:31, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 lipca 2017

12 września na rynku ukaże się nowe wydanie jednej z najpopularniejszych powieści katastroficznych Grahama Mastertona - GŁÓD. Autor na potrzeby tego wydania napisał specjalny wstęp, który niniejszym prezentujemy w całości. Enjoy!

GŁÓD WŁADZY

Jest wiele różnych dróg, by sprawić, aby kraj wroga padł na kolana. W obecnych czasach nie potrzeba do tego bomby. Można zhakować komputery, zamknąć linie lotnicze, odciąć sieć telekomunikacyjną, energetyczną oraz systemy obronne. Można poprowadzić wybory prezydenckie danego kraju tak, by mieć pewność, że osoba, którą chce się zmanipulować, zostanie głową państwa.

Są również inne sposoby. Można zanieczyszczać rzeki oraz zbiorniki wodne. Można rozprzestrzeniać zaraźliwe choroby, na które nie ma skutecznego lekarstwa, jak ebola lub gorączka dengi, a także można zainfekować zwierzęta - jeszcze w łańcuchu pokarmowym - salmonellą, kampylobakteriozą lub wąglikiem. Oraz, oczywiście, można sprowadzić na kraj wroga klęskę głodową, niszcząc najważniejsze uprawy i tym samym doprowadzić do poddania się.

Wielki Głód w Irlandii (choroba ziemniaka) z 1845 roku nie był spowodowany umyślnie. Dopiero niedawno odkryto, że zaraza, pierwotniak grzybopodobny, została przywleczona z Ameryki i sprawiła, że w Irlandii zaczęły wysychać plony ziemniaków. Z tego powodu ponad milion Irlandczyków zmarło z głodu lub choroby, a kilka tysięcy z nich zostało zmuszonych do emigracji, co sprawiło, że Irlandia była pod panowaniem Anglii dużo dłużej niż musiała.

Katastrofalne skutki nieurodzaju zdarzały się również w innych krajach: niektóre spowodowane były przez susze, powodzie lub choroby, pozostałe wiązały się z politycznym fanatyzmem.

W 1888 roku w Etiopii choroba księgosuszu zabiła dziewięćdziesiąt procent całego stada bydła krajowego, a jedna trzecia ludności umarła z głodu. W Ugandzie, jeszcze nie tak dawno temu, bo w 1980 roku z głodu zmarło dwadzieścia jeden procent populacji tego kraju, w tym sześćdziesiąt procent to dzieci.

Prawdopodobnie najgorszą epidemią głodu w ciągu całej naszej historii była ta, której sprawcą był chiński komunistyczny przywódca Mao Zedong i mająca podłoże polityczne. Jego „Wielki skok naprzód” pomiędzy 1958 a 1963 rokiem był katastrofalną próbą przekształcenia Chin z gospodarki rolnej na gospodarkę przemysłową w ciągu zaledwie kilku lat, co doprowadziło kraj do klęski głodowej. Do tej pory nie wiadomo, ilu Chińczyków wtedy zmarło, ale szacuje się, że było to 55 milionów osób.

Nawet mieszkańcy najbardziej wydajnych i odnoszących sukcesy państw muszą jeść. Wyobraź sobie, że idziesz jutro do swojej osiedlowej Żabki, a tu wszystkie półki są puste. Zero mięsa, ryb, warzyw, ani jednego bochenka chleba. Wyobraź sobie, że każda restauracja i każda kawiarnia w twoim mieście została zamknięta, ponieważ bez odpowiednich produktów nie jest w stanie ci nic sprzedać. Żadnego Chłopskiego Jadła, Sphinxa, nawet McDonald's!

Jak myślisz, jak długo będziesz w stanie przetrwać? W Afryce, w jednym z krajów dotkniętych głodem, mieszkańcy nazywają ten czas „latami jedzenia ubrań”.

Zatem witaj w świecie, gdzie wszystko, co do tej pory brałeś za pewnik, zniknęło. W świecie, w którym nie masz pojęcia, kiedy będziesz mógł znów coś zjeść. Dlatego przegryź coś, zanim zaczniesz czytać tę książkę, ponieważ właśnie wchodzisz do świata ogarniętego głodem…

Graham Masterton, 2017
Tłumaczenie: Magdalena Paluch


 11:15, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 17 lipca 2017
Pod poniższym linkiem znajdziecie najnowszy wywiad z Grahamem Mastertonem, przeprowadzony przez redakcję bloga Statek Głupców. Pytania mogli zadawać czytelnicy bloga, w związku z czym pisarz musiał odnieść się do takich zagadnień, jak to, kogo by chciał uśmiercić albo czy woli bobry czy jeże!

https://statekglupcow.wordpress.com/2017/07/16/graham-masterton-motyla-noga-chyba-nie-jestem-dzis-w-nastroju-do-pisania/

Zapraszamy do lektury.
13:01, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 89