OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

niedziela, 29 stycznia 2012
Sytuacja rozwija się z dnia na dzień - Wydawnictwo Albatros ustaliło przybliżone daty wydania premierowych powieści Grahama Mastertona. I tak oto niepublikowaną dotąd sagę historyczną WŁADCZYNI (EMPRESS) z 1990 roku przeczytamy w październiku, natomiast sequel KATIE MAGUIRE, czyli thriller GŁOS ANIOŁA trafi w nasze ręce w listopadzie.

Dodatkowo, do zapowiedzianej listy wznowień dołączyła powieść ANIOŁ JESSIKI. Nieznana jest jeszcze okładka, ani przybliżona data wydania książki. Pewne jest natomiast jedno - to będzie chyba najgorętszy rok dla fanów twórczości Mastertona.
22:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
Wydawnictwo Albatros ustaliło kolejność wznowień kolejnych książek Mastertona. WALHALLA ukaże się już 10 lutego. 24 lutego zobaczymy także WENDIGO, natomiast 2 marca na półkach znajdzie się SZARY DIABEŁ. W kwietniu pojawią się DRAPIEŻCY, MANITOU natomiast zadebiutuje w nowej szacie graficznej w lipcu. STRAŻNICY PIEKŁA pojawią się w sierpniu, ZEMSTA MANITOU dokona się we wrześniu, natomiast PIĄTA CZAROWNICA wyląduje w październiku.

Nieznane są na razie daty wydania wznowień MUZYKI Z ZAŚWIATÓW i DEMONÓW NORMANDII, a także debiutów GŁOSU ANIOŁA, OGRODU KŁAMSTW, DYNASTII i WŁADCZYNI.  Będziemy Was informować na bieżąco o rozwoju wydarzeń.
01:27, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 26 stycznia 2012

Nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się niebawem powieść TRAUMA Grahama Mastertona. Poniżej znajduje się wstępny opis - być może niektórym z Was wyda się on przyjemnie znajomy! Niebawem, jako pierwsi, zaprezentujemy okładkę.

Coś niedobrego dzieje się z Bonnie Winter.

Jest pracującą żoną i matką, a jej praca polega na doprowadzaniu do porządku miejsc zbrodni. Biorąc pod uwagę to, z czym styka się każdego dnia, naprawdę wiele potrzeba, by zrobić wrażenie na takiej kobiecie jak ona. Bonnie codziennie używa płynów i detergentów, ale są grzechy, których nigdy nie da się zmyć.

Nawet nie potraficie sobie tego wyobrazić.

Genialna, niepokojąca, wytrącająca w równowagi powieść Grahama Mastertona ukazuje to, co niewyjaśnione z przerażającą precyzją i elegencją, odnajdując zagrożenie nawet w najzwyklejszych elementach życia codziennego.
Wstąp do świata Bonnie Winter. A potem spróbuj o nim zapomnieć.

Do powieści dołączono dwa opowiadania Grahama Mastertona: Bazgrołę i Szamański kompas.

10:09, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (2) »
wtorek, 24 stycznia 2012
Ostatnio była mowa tylko o okładkach, postanowiliśmy więc poprosić Grahama, by z okazji ukończenia ósmej części przygód Jima Rooka zdradził nam kilka tajemnic odnośnie książki. Oto krótkie streszczenie opisane słowami samego autora:

Co tak naprawdę wydarzyło się w Raju? I czy nadal ma to jakiekolwiek znaczenie,  po tylu minionych stuleciach? Prawda jest taka, że ma, ponieważ to właśnie w Raju pierwsza kobieta zadeklarowała, że jest równa pierwszemu mężczyźnie. Nie była nią jednak Ewa, a Lilith, która powstała z tej samej ziemi co Adam. Ale po tym, jak odmówiła zostania jego sługą, została wygnana z Raju i związała się z jednym z królewskich demonów Piekła. 

Bóg posłał trzech aniołów, mających ubłagać ją, by wróciła, ale Lilith odmówiła – Bóg przeklął więc jej potomstwo, by umierało w tysiącach. Ale jak wszyscy dobrze wiemy, śmierć często odmawia odpoczynku...

Jim Rook, nauczyciel angielskiego, powraca do West Grove Community College i kolejnej klasy głupkowatych, leniwych luzaków. Tym razem do jego klasy trafia student, który obiecuje Raj, nie tylko kolegom z klasy, ale też Jimowi. Rook staje przed największym moralnym dylematem swojego życia. Może mieć to, czego pragnie bardziej, niż wszystkiego innego. Może trafić do Raju na własne życzenie. Ale wiecie jak to mówią, Raj jednego człowieka, jest Piekłem innego.

I tym razem rozpętuje się Piekło.Przełożył: Piotr Pocztarek
23:50, piotr.pocztarek , Słowo od Grahama
Link Komentarze (2) »
Do grona powieści czekających na wznowienie w nowej szacie graficznej dołączyła MUZYKA Z ZAŚWIATÓW. Niebawem doczekamy się również reedycji drugiego tomu najbardziej znanej sagi Grahama Mastertona - ZEMSTY MANITOU. Wydawnictwo Albatros pokazało projekty okładek obu książek, możecie je zobaczyć poniżej. Daty wydania tradycyjnie nie zostały jeszcze ustalone.


08:15, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (10) »
poniedziałek, 23 stycznia 2012
Najwyraźniej skończyła się era powiększania na całej powierzchni okładki motywów znanych z poprzednich wydań powieści Grahama Mastertona. Do niedawna jeszcze trend ten miał kontynuować SZARY DIABEŁ, jednak dziś Wydawnictwo Albatros pokazało nowy projekt okładki. Widnieje na niej coś na kształt czaszki spowitej w oparach dymu. Data wydania nie została jeszcze ustalona.


20:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (4) »
Niedawno informowaliśmy, że ósma część przygód nauczyciela Jima Rooka, który ma dar dostrzegania rzeczy nadprzyrodzonych, zmieniał tytuł z roboczego ULTIMATE EVIL na finalny GARDEN OF LIES. Tymczasem Wydawnictwo Albatros zaprezentowało wstępny projekt okładki OGRODU KŁAMSTW, który możecie zobaczyć poniżej. Data premiery nie została jeszcze ustalona, biorąc jednak pod uwagę, że książka została skończona dopiero w tym tygodniu i nie trafiła jeszcze do tłumaczenia, możemy się jej spodziewać najwcześniej pod koniec roku.

 
00:47, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (13) »
piątek, 20 stycznia 2012
Widzieliśmy już najmłodszą fankę Grahama, teraz nadszedł czas na zaprezentowanie najmłodszego fana! Syn Michała Wójtowicza, Mateusz, ma dopiero 3 dni, a już jest ogromnym zwolennikiem twórczości Brytyjczyka. Podobno tata przeczytał mu już wszystkie książki Mastertona, ale mały wciąż płacze z tęsknoty za kolejnymi tytułami. Oby jego potrzeby zostały szybko zaspokojone! Poniżej fotografia Mateuszka, który już od pierwszych swoich dni na tym świecie wie, które książki są naprawdę dobre. Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratulujemy, a Mateuszka witamy w gronie miłośników twórczości Mastertona i życzymy przede wszystkim szczęścia w życiu!17:55, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Wydawnictwo Albatros podało dokładną datę premiery wznowienia WALHALLI. Powieść pojawi się w księgarniach 10 lutego i liczyć będzie 400 stron.

17:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 stycznia 2012
Ósma część przygód Jima Rooka zmienia swój tytuł. Okazało się, że ULTIMATE EVIL, który miał zostać wydany jako CZYSTE ZŁO, to tylko tytuł roboczy. Ostatecznie nazywać się będzie GARDEN OF LIES. Wydawnictwo Albatros opublikuje książkę pod tytułem OGRÓD KŁAMSTW. Data premiery nie została jeszcze ustalona.
23:47, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 stycznia 2012
W dniu dzisiejszym Graham obchodzi swoje 66 urodziny! Z tej też okazji w imieniu swoim oraz wszystkich polskich fanów, życzymy naszemu idolowi zdrowia, spełniania marzeń, samych sukcesów literackich, nowych pomysłów na książki, zwiększenia sprzedaży i stałego przyrostu grupy fanów. I niech największy bestseller będzie dopiero przed nim.Happy Birthday, Graham!
All the best from Polish readers!

15:48, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (4) »
W dniu dzisiejszym Graham ukończył powieść ULTIMATE EVIL, VIII tom przygód Jima Rooka. Ostatnie zdanie powieści brzmi: "To zupełnie tak, jakbyśmy byli ostatnimi ludźmi na całym świecie, nie sądzisz, Jimmy? Tylko ty i ja. Jesteśmy jak Adam i Ewa, nie uważasz? Adam i Ewa, w Raju."

Nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na polską premierę książki. W naszym kraju wyda ją Wydawnictwo Albatros, podobnie jak poprzednie części.
13:09, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
sobota, 14 stycznia 2012
Poniżej prezentujemy jedno ze zdjęć Grahama i Wiescki. Niestety, nie wiadomo, kiedy zostało zrobione, ale jak sam autor twierdzi, wygląda tu na "wkurzonego".


16:11, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 stycznia 2012
Witajcie!
Od dziś do 19 stycznia można już głosować na naszą stronę jako Blog Roku 2011 w kategorii kultura!

Chcesz zagłosować i wspomóc nas i naszą pracę?

Wyślij SMS o treści
E00163
Na numer 7122

Koszt SMS to 1,23zł brutto.

Uwaga! W numerze bloga znak 0, to cyfra zero. Pamiętaj, także, aby nie wstawiać w SMS spacji!

Trzymajcie za nas kciuki! A my już dziś dziękujemy Wam za oddanie na nas głosu!UWAGA! Dochód z SMS'ów zostanie przekazany na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.


15:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (9) »
sobota, 07 stycznia 2012
Wygląda na to, że najbliższe lata będą dla fanów Mastertona równie udane, co rok 2011. Wydawnictwo Albatros opublikowało aż 5 projektów okładek wznowień powieści Brytyjczyka. Oprócz DRAPIEŻCÓW i MANITOU, o których wiedzieliśmy wcześniej, na rynku mają pojawić się również reedycje WENDIGO, STRAŻNIKÓW PIEKŁA i PIĄTEJ CZAROWNICY. Co więcej, z najnowszych informacji wynika, że legendarne MANITOU, powieściowy debiut Mastertona, doczeka się nowego tłumaczenia w wykonaniu Wiesława Marcysiaka. Nie znane są jeszcze daty wydania, a okładki tradycyjnie już mogą ulec zmianie. Oto one:01:34, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (20) »