OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

wtorek, 31 stycznia 2017
Graham Masterton, jako pierwszy autor horrorów, otrzymał nagrodę Pisarza Roku, przyznaną przez National Fantasy & Horror Club w Bułgarii. Ceremonia rozdania wyróżnień odbyła się w sobotę, 28 stycznia, w Domu Kultury w Sredets, jednak Brytyjczyk nie mógł pojawić się na niej osobiście. W jego imieniu nagrodę odebrał Alexander Draganov (na zdjęciu widoczny w długim płaszczu). Gratulujemy!


12:07, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 stycznia 2017
Z inicjatywy Olgi Gałązki, jeden z fanek prozy Grahama Mastertona, powstał pomysł sprawienia autorowi wyjątkowej niespodzianki urodzinowej. Prezentem została mozaika zdjęć polskich czytelników, pozujących z książkami Brytyjczyka, wysłana na adres korespondencyjny agentki literackiej Grahama. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie mozaiki, a nam pozostaje tylko powtórzyć: HAPPY BIRTHDAY!


13:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 23 stycznia 2017
Gorąca wiadomość z ostatniej chwili! Graham Masterton przyjął zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, realizowanego przez Empik, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-21 maja. Oznacza to, że brytyjski autor ponownie zawita do Warszawy, chociaż nie wyklucza też odwiedzin innych miast w Polsce.

Na ten moment nie są jeszcze znane żadne szczegóły tegorocznej edycji Festiwalu Apostrof, chociaż więcej informacji na jego temat możecie znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.empik.com/kultura/apostrof/

Gdy tylko znane będą konkretne daty i godziny, niezwłocznie Was o tym poinformujemy!
15:10, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 stycznia 2017
Graham Masterton obchodzi dziś 71 urodziny! W imieniu redakcji oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi spełnienia marzeń, dużo zdrowia, weny, optymizmu, radości, wielu niezawodnych przyjaciół i samych szczęśliwych, pełnych uśmiechu chwil!Happy Birthday, Graham!
13:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2017
Polskie media podchwyciły temat projektu "W więzieniu pisane", który Graham zamierza pilotażowo wdrożyć w Polsce w Zakładzie Karnym w Wołowie.

Oprócz naszej strony, która informowała Was o sprawie już w niedzielę, 1 stycznia, o ufundowanej przez Mastertona nagrodzie poinformowały m.in.

Portal zajmujący się kinem, telewizją i szeroko pojętą popkulturą: www.moviesroom.pl

http://moviesroom.pl/popkultura/ksiazki/10060-graham-masterton-w-polsce-startuje-projekt-autora-pod-haslem-w-wiezieniu-pisane

Jeden z czołowych portali zajmujących się tematyką książek: www.booklips.pl

http://booklips.pl/newsy/graham-masterton-zacheca-polskich-wiezniow-do-pisania-organizuje-dla-nich-konkurs-literacki/

Portal zajmujący się fantastyką: www.polter.pl

http://polter.pl/ksiazki/W-wiezieniu-pisane-konkurs-na-opowiadanie-w78525

Portal: www.bookeriada.pl

https://bookeriada.pl/graham-masterton-organizuje-konkurs-pisarski-dla-polskich-wiezniow/

Portal: www.niestatystyczny.pl

http://niestatystyczny.pl/2017/01/05/graham-masterton-z-projektem-w-wiezieniu-pisane/#.WHNWN31X0xE

Portal: www.polishexpress.co.uk

http://www.polishexpress.co.uk/zapraszmy-do-udzialy-w-literackim-konkursue-w-wiezieniu-pisane

Autor otrzymał także deklarację od dwóch stacji telewizyjnych, które zobowiązały się przygotować relację z wręczenia nagród, które odbędzie się w czerwcu 2017 roku.
23:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (4) »
wtorek, 03 stycznia 2017
Graham Masterton udzielił wywiadu dziennikarzowi Polskatimes.pl. Z jego lektury dowiecie się między innymi, jaki jest pogląd autora na Brexit i Unię Europejską, jak wspomina swoją pierwszą wizytę w Polsce i ile książek ma w planach do 2018 roku. Całą rozmowę znajdziecie pod tym linkiem:

http://www.polskatimes.pl/magazyny/magazyn-polski/a/graham-masterton-moglbym-pisac-o-seksie-do-konca-zycia-kocham-ten-temat-wywiad,11644603/
11:01, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 stycznia 2017
Jak zacząć Nowy Rok, to z przytupem! Od kilku tygodni autor pracował nad projektem, który może w końcu ogłosić światu. Od pierwszego tygodnia stycznia rusza firmowany przez Mastertona, pierwszy, ogólnopolski literacki konkurs "Written In Prison" (W więzieniu pisane), skierowany do osadzonych w polskich więzieniach.

Na pomysł ten Graham wpadł po wizycie w więzieniu w Wołowie koło Wrocławia, którą odbył w październiku 2016. Osadzeni okazali się być ludźmi bardzo oczytanymi i zainteresowanymi prozą Mastertona. Jak sam stwierdził: "to jedna z najbardziej entuzjastycznych grup, z jakimi się spotkałem".

Poniżej możecie znaleźć treść komunikatu prasowego na temat nagrody "W więzieniu pisane":

Więźniowie z całej Polski zostali zaproszeni do uczestnictwa w konkursie pisarskim. Na autorów najlepszych czekają nagrody, m.in. książkowe, wręczone osobiście przez pisarską sławę.

Pomysłodawcą konkursu jest brytyjski autor Graham Masterton, który odwiedził Zakład Karny w Wołowie na początku października 2016 roku.  Wizyta była częścią większej trasy promocyjnej po Aglomeracji Wrocławskiej.

Masterton to popularny autor horrorów i kryminałów. Jego prapradziadek był Polakiem, który wyemigrował do Anglii w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku, aby uniknąć wcielenia do Armii Imperium Rosyjskiego. Przepłynął Wisłę wpław, a później został agentem teatralnym w Londynie.

Pisarz po raz pierwszy odwiedził Polskę w 1989 roku wraz ze swą żoną Wiescką i od tamtej pory regularnie do nas wraca. Jego powieść MANITOU to pierwszy zachodni horror, jaki opublikowano w Polsce od zakończenia II wojny światowej. Były redaktor Penthouse’a jest u nas również znany z poradników seksualnych, takich jak MAGIA SEKSU.

Podczas odwiedzin w wołowskim więzieniu był zachwycony zainteresowaniem osadzonych oraz błyskotliwością ich pytań, co przywiodło go do przekonania, że nie tylko mogą oni sami pisać opowiadania, ale również czerpać z tego pewne korzyści.

- Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię, ale więźniowie nie mają szansy, by przekazać swe pomysły i emocje światowi zewnętrznemu – mówi Masterton. - Uczestnictwo w konkursie o nagrodę literacką Grahama Mastertona da im poczucie, że są słyszani również poza ścianami swych cel.

Odzew ze strony dyrektora ZK w Wołowie oraz ze strony Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej był natychmiastowy i oczywiście pozytywny. Konkurs otrzyma również silne wsparcie ze strony poznańskiego wydawcy Mastertona, Domu Wydawniczego REBIS oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie. 

- Więźniowie mogą pisać o czym im się podoba  - mówi Masterton.  – Ich ciała przebywają w zamknięciu, ale wyobraźnia wciąż jest wolna.

Termin zgłoszeń do konkursu mija z końcem marca 2017.  Po preselekcji, najlepsze opowiadania zostaną przetłumaczone na język angielski i przesłane pisarzowi, który sam dokona wyboru trójki zwycięzców. W czerwcu Masterton specjalnie przyleci do Polski, by osobiście wręczyć im nagrody.

Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne długopisy oraz podziękowania od pisarza za udział w konkursie.

Graham napisał także list przewodni dla wszystkich, którzy zechcą zgłosić się do konkursu. Oto on:

Witam Cię serdecznie w pierwszym konkursie na opowiadanie “W więzieniu pisane”!

Każdy nosi w sobie jakąś historię.  Ty również. 

Może to być historia miłosna, fantasy albo kryminalna. Może być bardzo zbliżona do Twoich prawdziwych doświadczeń. Może być tak zabawna, że na samą myśl chce Ci się śmiać. Może być nawet opowieścią grozy. Nie muszę Ci mówić, jak ciężkie może być życie.

Bardzo chciałbym usłyszeć, jakie historie masz do opowiedzenia. Inni ludzie w Polsce również tego chcą. Zazwyczaj więzienie nie daje Ci możliwości wyrażenia światu zewnętrznemu swoich uczuć – o czym marzysz, jak zapatrujesz się na życie.

Ale teraz, dzięki “W więzieniu pisane”, masz taką możliwość.

Masz do dyspozycji tysiąc słów, by napisać opowiadanie, o czym tylko pragniesz. Postaraj się, by było ono tak nietypowe, a jednocześnie tak życiowe, jak tylko potrafisz. Spraw, by czytelnicy poczuli to, co czują postaci w Twoim opowiadaniu.

Każde opowiadanie będzie przeczytane, a ja osobiście wybiorę trzy najlepsze. Przyjadę też do Polski (co robię zresztą często), by wręczyć nagrody zwycięzcom.

Wiedz, że ten konkurs jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że będzie dla Ciebie nie tylko okazją do dobrej zabawy podczas pisania, ale i okazją do wyrażenia myśli, których dotąd nie było sposobności wyrazić.

Powodzenia!

Graham Masterton

Poniżej prezentujemy jeszcze wstępny projekt nagrody, która zostanie wyprodukowana i wręczona zwycięzcy oraz zdjęcie Grahama z Robertem Kuczera, naczelnikiem więzienia w Wołowie. 
Jeśli konkurs okaże się sukcesem, Graham planuje powtórzyć akcję w Wielkiej Brytanii i Irlandii!


17:43, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016
Graham Masterton przesłał nam właśnie życzenia noworoczne, oto one:

Najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku dla wszystkich moich czytelników i przyjaciół w Polsce. Mam wielką nadzieję, że uda mi się dostarczyć Wam jeszcze więcej strasznej rozrywki w 2017 roku, a także kilka innych niespodzianek!

My również dołączamy się do życzeń, a Grahamowi życzymy, aby przyszły rok był dla niego szczęśliwy i owocny, a przede wszystkim zdrowy!12:51, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 grudnia 2016
Podobnie jak rok temu, Graham Masterton wysłał polskim czytelnikom kartkę na Święta Bożego Narodzenia, którą możecie zobaczyć tutaj:

http://www.jacquielawson.com/ecard/pickup?code=6516032109070&source=jl999&utm_medium=internal_email&utm_source=pickup&utm_campaign=receivercontent

Dołączona do niej wiadomość brzmi:

Wszystkim moim przyjaciołom w Polsce życzę Wesołych Świąt!

My również życzymy Grahamowi i wszystkim czytelnikom naszej strony cudownych, spokojnych, rodzinnych i bogatych w prezenty Świąt! :)11:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 grudnia 2016
Na oficjalnej brytyjskiej stronie Grahama pojawiła się odświeżona formuła księgi gości (guestbook).

Każdy, kto chce zostawić Grahamowi wiadomość i utrzymywać z nim kontakt w języku angielskim, może skorzystać z linku poniżej:

http://users4.smartgb.com/g/g.php?a=s&i=g44-77394-13

12:21, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2016
Wróćmy na moment do siódmego tomu przygód Katie Maguire, zatytułowanego LIVING DEATH. Dokładnie rok temu przedstawialiśmy wstępny projekt okładki. W lutym ukaże się papierowa edycja powieści, w związku z czym wydawca przygotował nową okładkę. Oto ona:11:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Otrzymaliśmy właśnie od Grahama informację, że 16 listopada zakończył już pracę nad najnowszą, ósmą odsłoną przygód Katie Maguire, zatytułowaną DEAD GIRLS DANCING. Atmosfera była napięta, ponieważ data premiery powieści na Kindle została ustanowiona na 1 grudnia, na szczęście autorowi udało się zdążyć z terminami.

Poniżej przedstawiamy Wam wersję okładki książki na rynek brytyjski. Na polską premierę jeszcze sobie poczekamy - we wrześniu ukazał się u nas dopiero piąty tom.Co ważne, Graham zapewnił nas, że teraz skupi się na powieści z gatunku horroru. Nie możemy się doczekać! 10:52, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 listopada 2016
Poniżej znajdziecie link do wywiadu przeprowadzonego przez Dawida Muszyńskiego z VOX Music TV podczas ostatniej wizyty Grahama Mastertona w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=K_Jaum21Ejg&feature=youtu.be

Wywiad prowadzony jest w języku angielskim. Poruszany tematy to oczywiście nowa część przygód Katie Maguire, ekranizacje, a nawet... polska biografia pisarza!
16:19, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 listopada 2016
Poniżej znajdziecie krótki wywiad oraz kilka ujęć ze spotkania Grahama z czytelnikami w warszawskim Empiku, które odbyło się 30 września. Frekwencja dopisała, a uśmiechnięte miny zebranych fanów wskazują, że była przednia zabawa!

https://www.youtube.com/watch?v=PoSC7W7LxLQ

10:22, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 października 2016
Rozczytana Aglomeracja przygotowała krótką videorelację z wizyty Grahama w Polsce. Możecie ją obejrzeć na Facebooku  pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/rozczytanaaglomeracja/videos/715986508552539/

Tutaj znajdziecie natomiast video skupiające się na wizycie w zakładzie karnym w Wołowie:

https://www.facebook.com/rozczytanaaglomeracja/videos/716677045150152/

10:08, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 85