OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Listopad 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

czwartek, 30 marca 2017
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Graham Masterton regularnie przekazuje fundusze z aukcji charytatywnych na Dom Dziecka w Górcu niedaleko Strzelina. Warunkiem wsparcie finansowego, jaki postawił autor, było to, aby pieniądze zostały wykorzystane na przyjemności dla dzieciaków. Mamy namacalne dowody, że tak właśnie jest - oto kilka fotografii, na których podopieczni Grahama świetnie bawią się na lodowisku, a także konsumują słodycze nabyte po wizycie w fabryce cukierków. Poniżej prezentujemy także list, którego autorką jest Pani Agnieszka Tekiela, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Witaj,
24 lutego, w trakcie ferii zimowych, zabraliśmy dzieci na długo oczekiwaną wyprawę na lodowisko. Nasi podopieczni uwielbiają jazdę na łyżwach, są odważni i bardzo szybko się uczą. W sumie na wycieczkę zabraliśmy 17 osób - 10 z Domu Dziecka w Górcu i 7 z pobliskiego Ludowa Polskiego. Po lodowisku, zabraliśmy podopiecznych do fabryki cukierków na warsztaty, pokazujące jak wytwarzać cukierki i watę cukrową. Zdjęcia pokazują, jak wiele radości sprawiły im te wyjścia. W imieniu dzieci z naszego Domu chcielibyśmy serdecznie podziękować za Twoje wsparcie finansowe. Otrzymaliśmy także książki Twojego autorstwa, które nam wysłałeś. Jak zwykle wessały one naszych dorastających podopiecznych - uwielbiają Twój styl i makabryczne historie.
Dziękujemy.

13:03, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 marca 2017
Znane są już pierwsze detale majowej wizyty Grahama Mastertona w naszym kraju, organizowanej przez Empik w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, o którym informowaliśmy w styczniu. Wstępny plan wizyty przedstawia się następująco:

18 maja - spotkanie w Krakowie
19 maja - spotkanie w Katowicach
20 maja - spotkanie w Warszawie

Szczegółowe godziny oraz miejsca spotkań nie są na razie znane, ale możecie być pewni, że poinformujemy Was, gdy tylko się pojawią. Przypominamy także, że 10 maja nakładem wydawnictwa Albatros pojawi się premierowa powieść POGRZEBANI.

12:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 marca 2017
Wydawnictwo Albatros zapowiedziało właśnie datę premiery najnowszej powieści Grahama Mastertona. POGRZEBANI (BURIED) to szósta już część przygód Katie Maguire. Powieść pojawi się już 10 maja, będzie liczyć 464 strony, a za jej przekład odpowie Grzegorz Kołodziejczyk.

Na razie nie jest znana jeszcze okładka polskiej edycji, udostępniono natomiast wstępny opis, który znajdziecie poniżej:

Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi. 

Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.

W TEJ CZĘŚCI IRLANDII LUDZIE NIE ZAPOMINAJĄ I NIE WYBACZAJĄ, A PRZESZŁOŚCI NIE DA SIĘ PO PROSTU POGRZEBAĆ…14:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lutego 2017
Jeśli zastanawiacie się, jak nasi sąsiedzi ze wschodu wydają książki Grahama Mastertona, mamy dla Was rosyjską okładkę do wydania DRAPIEŻCÓW (Prey):


17:39, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 13 lutego 2017
Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć występ Grahama Mastertona w irlandzkiej telewizji śniadaniowej:

https://www.tv3.ie/3player/show/809/121168/0/Ireland-AM
10:48, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 lutego 2017
1 czerwca wydawnictwo Head of Zeus opublikuje kilka klasycznych powieści Grahama Mastertona w formie e-booków, chociaż pre-order na Amazon Kindle można już składać. Wydane zostaną następujące tytuły: RYTUAŁ, DZIECKO CIEMNOŚCI, CZARNY ANIOŁ, TRANS ŚMIERCI, KOSZMAR, TENGU, SFINKS, CZERWONA MASKA, DRAPIEŻCY, ZJAWA, WENDIGO, DZIEDZICTWO i ZAKLĘCI.

Tymczasem Graham nie próżnuje i już 9 lutego będzie w Dublinie promował najnowszą odsłonę przygód Katie Maguire pt. DEAD GIRLS DANCING. Udzieli także wywiadów na żywo w irlandzkiej telewizji śniadaniowej oraz w radio Newstalk oraz dla dwóch gazet: Sunday Business Post i Irish Daily Mail.

12:12, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lutego 2017
We wtorek informowaliśmy o tym, że Graham Masterton otrzymał nagrodę Pisarza Roku, przyznaną przez National Fantasy & Horror Club w Bułgarii. Wygrać pomogła mu oczywiście powieść MANITOU. Dziś możemy pokazać dyplom, który również w związku z tym otrzymał. Prawdopodobnie niewiele z niego zrozumiecie, ale cóż, oto i on:

15:33, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 stycznia 2017
Graham Masterton, jako pierwszy autor horrorów, otrzymał nagrodę Pisarza Roku, przyznaną przez National Fantasy & Horror Club w Bułgarii. Ceremonia rozdania wyróżnień odbyła się w sobotę, 28 stycznia, w Domu Kultury w Sredets, jednak Brytyjczyk nie mógł pojawić się na niej osobiście. W jego imieniu nagrodę odebrał Alexander Draganov (na zdjęciu widoczny w długim płaszczu). Gratulujemy!


12:07, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 stycznia 2017
Z inicjatywy Olgi Gałązki, jeden z fanek prozy Grahama Mastertona, powstał pomysł sprawienia autorowi wyjątkowej niespodzianki urodzinowej. Prezentem została mozaika zdjęć polskich czytelników, pozujących z książkami Brytyjczyka, wysłana na adres korespondencyjny agentki literackiej Grahama. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie mozaiki, a nam pozostaje tylko powtórzyć: HAPPY BIRTHDAY!


13:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 23 stycznia 2017
Gorąca wiadomość z ostatniej chwili! Graham Masterton przyjął zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, realizowanego przez Empik, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-21 maja. Oznacza to, że brytyjski autor ponownie zawita do Warszawy, chociaż nie wyklucza też odwiedzin innych miast w Polsce.

Na ten moment nie są jeszcze znane żadne szczegóły tegorocznej edycji Festiwalu Apostrof, chociaż więcej informacji na jego temat możecie znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.empik.com/kultura/apostrof/

Gdy tylko znane będą konkretne daty i godziny, niezwłocznie Was o tym poinformujemy!
15:10, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 stycznia 2017
Graham Masterton obchodzi dziś 71 urodziny! W imieniu redakcji oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów życzymy naszemu ulubionemu pisarzowi spełnienia marzeń, dużo zdrowia, weny, optymizmu, radości, wielu niezawodnych przyjaciół i samych szczęśliwych, pełnych uśmiechu chwil!Happy Birthday, Graham!
13:37, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2017
Polskie media podchwyciły temat projektu "W więzieniu pisane", który Graham zamierza pilotażowo wdrożyć w Polsce w Zakładzie Karnym w Wołowie.

Oprócz naszej strony, która informowała Was o sprawie już w niedzielę, 1 stycznia, o ufundowanej przez Mastertona nagrodzie poinformowały m.in.

Portal zajmujący się kinem, telewizją i szeroko pojętą popkulturą: www.moviesroom.pl

http://moviesroom.pl/popkultura/ksiazki/10060-graham-masterton-w-polsce-startuje-projekt-autora-pod-haslem-w-wiezieniu-pisane

Jeden z czołowych portali zajmujących się tematyką książek: www.booklips.pl

http://booklips.pl/newsy/graham-masterton-zacheca-polskich-wiezniow-do-pisania-organizuje-dla-nich-konkurs-literacki/

Portal zajmujący się fantastyką: www.polter.pl

http://polter.pl/ksiazki/W-wiezieniu-pisane-konkurs-na-opowiadanie-w78525

Portal: www.bookeriada.pl

https://bookeriada.pl/graham-masterton-organizuje-konkurs-pisarski-dla-polskich-wiezniow/

Portal: www.niestatystyczny.pl

http://niestatystyczny.pl/2017/01/05/graham-masterton-z-projektem-w-wiezieniu-pisane/#.WHNWN31X0xE

Portal: www.polishexpress.co.uk

http://www.polishexpress.co.uk/zapraszmy-do-udzialy-w-literackim-konkursue-w-wiezieniu-pisane

Autor otrzymał także deklarację od dwóch stacji telewizyjnych, które zobowiązały się przygotować relację z wręczenia nagród, które odbędzie się w czerwcu 2017 roku.
23:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (4) »
wtorek, 03 stycznia 2017
Graham Masterton udzielił wywiadu dziennikarzowi Polskatimes.pl. Z jego lektury dowiecie się między innymi, jaki jest pogląd autora na Brexit i Unię Europejską, jak wspomina swoją pierwszą wizytę w Polsce i ile książek ma w planach do 2018 roku. Całą rozmowę znajdziecie pod tym linkiem:

http://www.polskatimes.pl/magazyny/magazyn-polski/a/graham-masterton-moglbym-pisac-o-seksie-do-konca-zycia-kocham-ten-temat-wywiad,11644603/
11:01, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 stycznia 2017
Jak zacząć Nowy Rok, to z przytupem! Od kilku tygodni autor pracował nad projektem, który może w końcu ogłosić światu. Od pierwszego tygodnia stycznia rusza firmowany przez Mastertona, pierwszy, ogólnopolski literacki konkurs "Written In Prison" (W więzieniu pisane), skierowany do osadzonych w polskich więzieniach.

Na pomysł ten Graham wpadł po wizycie w więzieniu w Wołowie koło Wrocławia, którą odbył w październiku 2016. Osadzeni okazali się być ludźmi bardzo oczytanymi i zainteresowanymi prozą Mastertona. Jak sam stwierdził: "to jedna z najbardziej entuzjastycznych grup, z jakimi się spotkałem".

Poniżej możecie znaleźć treść komunikatu prasowego na temat nagrody "W więzieniu pisane":

Więźniowie z całej Polski zostali zaproszeni do uczestnictwa w konkursie pisarskim. Na autorów najlepszych czekają nagrody, m.in. książkowe, wręczone osobiście przez pisarską sławę.

Pomysłodawcą konkursu jest brytyjski autor Graham Masterton, który odwiedził Zakład Karny w Wołowie na początku października 2016 roku.  Wizyta była częścią większej trasy promocyjnej po Aglomeracji Wrocławskiej.

Masterton to popularny autor horrorów i kryminałów. Jego prapradziadek był Polakiem, który wyemigrował do Anglii w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku, aby uniknąć wcielenia do Armii Imperium Rosyjskiego. Przepłynął Wisłę wpław, a później został agentem teatralnym w Londynie.

Pisarz po raz pierwszy odwiedził Polskę w 1989 roku wraz ze swą żoną Wiescką i od tamtej pory regularnie do nas wraca. Jego powieść MANITOU to pierwszy zachodni horror, jaki opublikowano w Polsce od zakończenia II wojny światowej. Były redaktor Penthouse’a jest u nas również znany z poradników seksualnych, takich jak MAGIA SEKSU.

Podczas odwiedzin w wołowskim więzieniu był zachwycony zainteresowaniem osadzonych oraz błyskotliwością ich pytań, co przywiodło go do przekonania, że nie tylko mogą oni sami pisać opowiadania, ale również czerpać z tego pewne korzyści.

- Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię, ale więźniowie nie mają szansy, by przekazać swe pomysły i emocje światowi zewnętrznemu – mówi Masterton. - Uczestnictwo w konkursie o nagrodę literacką Grahama Mastertona da im poczucie, że są słyszani również poza ścianami swych cel.

Odzew ze strony dyrektora ZK w Wołowie oraz ze strony Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej był natychmiastowy i oczywiście pozytywny. Konkurs otrzyma również silne wsparcie ze strony poznańskiego wydawcy Mastertona, Domu Wydawniczego REBIS oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie. 

- Więźniowie mogą pisać o czym im się podoba  - mówi Masterton.  – Ich ciała przebywają w zamknięciu, ale wyobraźnia wciąż jest wolna.

Termin zgłoszeń do konkursu mija z końcem marca 2017.  Po preselekcji, najlepsze opowiadania zostaną przetłumaczone na język angielski i przesłane pisarzowi, który sam dokona wyboru trójki zwycięzców. W czerwcu Masterton specjalnie przyleci do Polski, by osobiście wręczyć im nagrody.

Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne długopisy oraz podziękowania od pisarza za udział w konkursie.

Graham napisał także list przewodni dla wszystkich, którzy zechcą zgłosić się do konkursu. Oto on:

Witam Cię serdecznie w pierwszym konkursie na opowiadanie “W więzieniu pisane”!

Każdy nosi w sobie jakąś historię.  Ty również. 

Może to być historia miłosna, fantasy albo kryminalna. Może być bardzo zbliżona do Twoich prawdziwych doświadczeń. Może być tak zabawna, że na samą myśl chce Ci się śmiać. Może być nawet opowieścią grozy. Nie muszę Ci mówić, jak ciężkie może być życie.

Bardzo chciałbym usłyszeć, jakie historie masz do opowiedzenia. Inni ludzie w Polsce również tego chcą. Zazwyczaj więzienie nie daje Ci możliwości wyrażenia światu zewnętrznemu swoich uczuć – o czym marzysz, jak zapatrujesz się na życie.

Ale teraz, dzięki “W więzieniu pisane”, masz taką możliwość.

Masz do dyspozycji tysiąc słów, by napisać opowiadanie, o czym tylko pragniesz. Postaraj się, by było ono tak nietypowe, a jednocześnie tak życiowe, jak tylko potrafisz. Spraw, by czytelnicy poczuli to, co czują postaci w Twoim opowiadaniu.

Każde opowiadanie będzie przeczytane, a ja osobiście wybiorę trzy najlepsze. Przyjadę też do Polski (co robię zresztą często), by wręczyć nagrody zwycięzcom.

Wiedz, że ten konkurs jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że będzie dla Ciebie nie tylko okazją do dobrej zabawy podczas pisania, ale i okazją do wyrażenia myśli, których dotąd nie było sposobności wyrazić.

Powodzenia!

Graham Masterton

Poniżej prezentujemy jeszcze wstępny projekt nagrody, która zostanie wyprodukowana i wręczona zwycięzcy oraz zdjęcie Grahama z Robertem Kuczera, naczelnikiem więzienia w Wołowie. 
Jeśli konkurs okaże się sukcesem, Graham planuje powtórzyć akcję w Wielkiej Brytanii i Irlandii!


17:43, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016
Graham Masterton przesłał nam właśnie życzenia noworoczne, oto one:

Najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku dla wszystkich moich czytelników i przyjaciół w Polsce. Mam wielką nadzieję, że uda mi się dostarczyć Wam jeszcze więcej strasznej rozrywki w 2017 roku, a także kilka innych niespodzianek!

My również dołączamy się do życzeń, a Grahamowi życzymy, aby przyszły rok był dla niego szczęśliwy i owocny, a przede wszystkim zdrowy!12:51, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 85