OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

poniedziałek, 26 października 2015
Masterton nie ustaje w działaniach, mających na celu pomoc potrzebującym. W ostatnią sobotę zorganizował sesję autografów w sklepie swojej przyjaciółki Dawn Harris.

Wśród gości znalazło się wielu Polaków z Katowic, Gdyni czy Wrocławia. Wszystkie datki zebrane w ramach akcji przekazane zostały Centrum Walki z Nowotworami w Wielkiej Brytanii.

Poniżej jedno ze zdjęć z soboty:


11:29, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 października 2015
Mamy dla Was najnowszy wywiad z Grahamem Mastertonem, który dla bloga Okiem na Horror przeprowadził Sebastian Sokołowski. Dowiecie się z niego wielu ciekawych rzeczy, między innymi o nadchodzącej "Szkarłatnej wdowie", planach na przyszłość, przyjaźni z Jamesem Herbertem i związkach autora z Polską. Całą rozmowę znajdziecie tutaj:

http://okiem-na-horror.blogspot.com/2015/10/graham-masterton-jestem-pisarzem-tego.html 
20:30, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 października 2015
13 października Graham gościł w Dublinie, aby udzielić wywiadów i podpisywać książki. Autor obawiał się reakcji czytelników na powieści o Katie Maguire, ponieważ obraz Irlandii w nich przedstawiany jest raczej krytyczny, jednak okazało się, że publiczność w tym kraju jest zachwycona serią. Poniżej prezentujemy fotkę Grahama z dwójką policjantów z Garda Síochána!00:29, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 października 2015
Poniżej prezentujemy minimalistyczną, ale niepokojącą okładkę powieści SZKARŁATNA WDOWA, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros już 28 października. Co o niej sądzicie?

Co ciekawe, polskie wydanie będzie prapremierą powieści i to właśnie my będziemy mogli przeczytać ją jako pierwsi!


16:18, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 28 września 2015
Poniżej przedstawiamy projekt okładki do powieści UPADŁE ANIOŁY, który w ubiegłym roku został stworzony przez Jana Jankowskiego i zamieszczony na Facebooku Wydawnictwa Albatros:
Co sądzicie? Lepszy niż ten, który został ostatecznie wykorzystany? 
poniedziałek, 21 września 2015
Jak zapewne wiecie, Graham stara się wspierać różnych kreatywnych artystów z Polski i nie tylko. Tym razem pisarza zachwyciła twórczość Normana Matrackiego z Warszawy, który jest niezależnym złotnikiem i wytwarza ręcznie robioną biżuterię, charakteryzującą się efektownym i nowoczesnym designem.

Graham otrzymał w prezencie motylka, którego możecie zobaczyć poniżej. Na szyi nosi go Dawn Harris, przyjaciółka Mastertona, bo podobno na Grahamie nie wyglądał aż tak dobrze.Inne prace artysty działającego pod pseudonimem Norman Man możecie zobaczyć na jego stronie: http://www.silverchamber.co.uk/
10:27, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 września 2015

Stało się. Po 36 latach za sprawą Wydawnictwa Albatros ukazała się druga saga historyczna stworzona przez Grahama Mastertona, a zarazem najdłuższa powieść, jaką kiedykolwiek napisał. Oryginalny maszynopis z końca lat 70-tych miał grubo ponad 1000 stron, przez co autor został zmuszony przez redaktora do wycięcia sporej części materiału z ostatecznej wersji. Podobno pomogło wyrzucenie opisów konsumpcji na wystawnych kolacjach.

Zastosowanie słowa „saga” chyba najlepiej odda to, czym „Dynastia” jest w rzeczywistości. Historia rodziny Corneliusów zaczyna się wraz z przybyciem biednego, holenderskiego imigranta Johanna do USA na początku XX wieku. To czas, kiedy kształtowało się wiele gałęzi przemysłu, a nasz bohater posiadał głowę pełną pomysłów, ale nie miał grosza przy duszy. Pierwsze otrzymane pieniądze zainwestował, tylko po to by kilkadziesiąt lat później mógł umrzeć jako jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych magnatów w Ameryce.

„Dynastia” opowiada o trzech pokoleniach rodziny, która miała tyle pieniędzy, że nie była w stanie ich wydać nawet kupując dziennie po kilka Cadillaców. Corneliusowie zarabiali na wielu różnych dziedzinach przemysłu: od awiacji, po chemię, ubezpieczenia, stocznie i farmaceutyki. Jednak dojście do gigantycznego bogactwa wiąże się z szeregiem wyrzeczeń i to właśnie o nich jest ta powieść.

Na prawie 800 stronach Masterton opisuje miłości i namiętności, zdrady i sojusze, oszustwa i szczere wyznania, zbrodnie i koneksje wielkiego biznesu z wielką polityką i przestępczym półświatkiem. Bohaterowie powieści, chociaż mogą kupić wszystko, niejednokrotnie będą mieli trudności z odnalezieniem siebie w błyszczącym, pełnym przepychu świecie. Niektórych pieniądze zepsują do szpiku kości, inni stracą wszystko co mieli, jeszcze inni będą starali się do końca trzymać fason i zachować resztki człowieczeństwa.

„Rich” to książka, którą można przeczytać jednym tchem, ale warto również tygodniami rozkoszować się każdym rozdziałem. Co jakiś czas autor raczy nas kilkuletnimi przeskokami w czasie, kiedy okazuje się, że karty rozdane są zupełnie inaczej. Świetnie i wiarygodnie wykreowane postacie napędzają narrację, błyskotliwe dialogi bawią, wzruszają, ale i zmuszają do refleksji, a dramatyczne wydarzenia na długo zostaną w pamięci.

Jeśli kiedyś zarzucaliście Mastertonowi, że nie dba o detale, a jego dzieła składają się głównie z pędzącej na łeb na szyję akcji, powinniście natychmiast sięgnąć po „Dynastię”, która jest najlepszym dowodem, że Brytyjczyk jest jednym z najbardziej utalentowanych pisarzy świata. Książka potrafi trzymać w napięciu równie skutecznie co najlepsze horrory i thrillery Brytyjczyka. Co więcej, w powieści nie ma przestojów, a jej długość jest wyłącznie zaletą. Kiedy akcja przyspiesza, a „Dynastia” ma się ku końcowi, czytelnik odnosi wrażenie, że nawet wydłużenie jej o kolejne 700 stron wyszłoby na plus.

Podobnie jak wydane w zeszłym roku „Imperium”, nowa-stara powieść historyczna Mastertona to gorzka i niejednoznaczna, napisana z przeogromnym rozmachem opowieść, do której z pewnością będę chciał wracać. „Dynastia” na nowo rozbudziła mój apetyt na sagi historyczne i chociaż szanse na nową książkę z tego gatunku są znikome, marzy mi się aby Wydawnictwo Albatros (czy jakiekolwiek inne) wydało po polsku trzy brakujące jeszcze perełki z lat 70. i 80. – „Heartbreakera”, „Corroboree” oraz „Silver”.Autor recenzji: Piotr Pocztarek
Wydawnictwo: Albatros

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 768

Format: 12,5 x 19,5

Ocena recenzenta: 9/1016:40, piotr.pocztarek , Recenzje
Link Komentarze (3) »
piątek, 11 września 2015
Z okazji 25 urodziny REBISU, czołowi autorzy książek wydawanych przez poznańskie wydawnictwo przesyłają w różnej formie życzenia. Również Graham dołożył do tego swoją cegiełkę:My również składamy Rebisowi najserdeczniejsze życzenia: samych sukcesów, świetnych książek i oczywiście regularnej współpracy z naszym ulubieńcem, Grahamem Mastertonem!
12:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Zasada pisania Grahama Mastertona numer 27: w ciepły wrześniowy dzień pisarz musi siedzieć na zewnątrz i jeść ostrygi, popijając sauvignon blanc i rozmawiając o teorii względności. I jak tu żyć?

10:56, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 września 2015
Graham otrzymał właśnie sympatyczny prezent od jednego ze swoich wydawców. Z okazji osiągnięcia przez CZERWONE ŚWIATŁO pierwszego miejsca na australijskim Kindle, wydawca książki - Head of Zeus - przesłał pisarzowi tuzin  butelkowanych piw z regionu Oceanii. No cóż, nic tylko pozazdrościć!

 
16:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 września 2015
Jeśli zastanawiacie się, co słychać u Waszego ulubionego autora, mamy dla Was krótki update:

Graham kończy właśnie pisać kolejną, szóstą już część przygód Katie Maguire. BURIED (POGRZEBANA) zadedykowana będzie Andrzejowi Kuryłowiczowi, szefowi Wydawnictwa Albatros, który zmarł nagle w Marcu ubiegłego roku.

Następną powieścią w kolejce będzie horror inspirowany opowiadaniem Nikolai Gogola "The Overcoat". Wpływ na książkę będą też miały doświadczenia przyjaciółki Grahama, która pracuje w sklepie charytatywnym i ma do czynienia z używanymi ubraniami.

W październiku Graham odwiedzi Irlandię, gdzie udzieli wywiadu lokalnym mediom, między innymi "Irish Examiner". Głównym tematem rozmów będą oczywiście książki osadzone w tym kraju, czyli seria o Katie Maguire.

Tymczasem trzecia cześć wspomnianego cyklu - CZERWONE ŚWIATŁO - osiągnęła niedawno 1 miejsce na liście Australian Kindle w swojej kategorii.

Na tapetę powrócił mocno podgrzewany przez czytelników oraz przez redakcję niniejszej strony temat odświeżenia sag historycznych Grahama Mastertona. Te długie, rozbudowane opowieści potrafią trzymać w napięciu nie gorzej niż horrory i thrillery Brytyjczyka, a w wielu przypadkach nawet wydają się lepsze. Wydawnictwo Albatros niedawno po raz pierwszy opublikowało w Polsce dwie z nich: IMPERIUM z 1990 roku oraz DYNASTIĘ z 1979 roku. Jeśli książki będą sukcesem sprzedażowym, być może uda się przekonać wydawcę do opublikowania trzech niedostępnych jeszcze w naszym kraju książek: HEARTBREAKERA z 1978 roku, CORROBOREE z 1984 roku oraz SILVER z roku 1987. Autor ma poruszyć tę kwestię podczas jednego z najbliższych spotkań ze swoim agentem, a my nie tracimy nadziei do końca!

11:28, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
Graham Masterton zgodził się objąć swoim honorowym patronatem aktywności towarzyszące obchodom trzecich urodzin popularnego bloga Okiem na Horror.Na Facebookowym fanpage'u trwa konkurs, w którym można wygrać książki Brytyjczyka. Możecie też obejrzeć konkursowe prace, które w tym przypadku stanowią fotografie kolekcji książęk:

https://www.facebook.com/okiem.na.horror/photos/a.277073295750936.1073741828.277063515751914/424200411038223/?type=1&theater

W ramach patronatu Graham przygotował też krótką wiadomość dla swoich polskich czytelników:

"Jestem zaszczycony, że poproszono mnie o objęcie patronatem trzecich urodzin OKIEM NA HORROR. Moi czytelnicy z Polski zawsze podchodzili do mnie najbardziej entuzjastycznie, najmocniej mnie wspierali i byli bardzo przyjaźni! Za pomocą OKIEM NA HORROR chciałem przekazać im podziękowania płynące z samej głębi serca. Nie mogę się doczekać wielu kolejnych lat przerażającej rozrywki!"


11:13, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Poniżej przedstawiamy rzeźbę zainspirowaną powieścią "Dziecko ciemności", która osadzona została w Warszawie. Jej autorem jest Grzegorz Czarnynoga, utalentowany metaloplastyk. Jeśli chcecie zobaczyć więcej jego prac, odwiedźcie jego fanpage na Facebooku!


11:03, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 września 2015
Wydawnictwo Telos Books w 2010 roku wydało powieść DŻINN. Decyzja ta okazała się sukcesem, dlatego też wydawca postanowił odświeżyć kolejny złoty klasyk z bibliografii Mastertona. Tym razem padło na STUDNIE PIEKIEŁ, horror z 1981 roku, który na rynkach anglojęzycznych nie był wznawiany od ponad 15 lat.

Książkę można zakupić tutaj:
http://www.telos.co.uk/product/the-wells-of-hell/

A oto okładka nowego wydania:14:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Nadszedł czas na rozwiązanie DYNASTYCZNEGO KONKURSU. Tym razem wylosowaliśmy aż pięć nazwisk szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści DYNASTIA, ufundowany przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Dynastia po raz pierwszy została wydana w oryginale w 1979 roku.

2. Bohaterem powieści jest Johann Cornelius.

3. Paweł Korombel, tłumacz DYNASTII, przełożył wcześniej na język polski powieść WIZERUNEK ZŁA.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Krzysztof Krupnik, Poznań
2) Daria Dolata, Odolanów
3) Katarzyna Owczarek-Grzenia, Wrocław
4) Paulina Stachyra, Bychawa
5) Anna Pawęzka, Katowice

Jak widać, tym razem poszczęściło się głownie kobietom. Do wszystkich zwycięzców książki zostaną wysłane pocztą w ciągu kilku dni. 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!
13:26, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »