OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

piątek, 11 września 2015
Z okazji 25 urodziny REBISU, czołowi autorzy książek wydawanych przez poznańskie wydawnictwo przesyłają w różnej formie życzenia. Również Graham dołożył do tego swoją cegiełkę:My również składamy Rebisowi najserdeczniejsze życzenia: samych sukcesów, świetnych książek i oczywiście regularnej współpracy z naszym ulubieńcem, Grahamem Mastertonem!
12:30, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Zasada pisania Grahama Mastertona numer 27: w ciepły wrześniowy dzień pisarz musi siedzieć na zewnątrz i jeść ostrygi, popijając sauvignon blanc i rozmawiając o teorii względności. I jak tu żyć?

10:56, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 września 2015
Graham otrzymał właśnie sympatyczny prezent od jednego ze swoich wydawców. Z okazji osiągnięcia przez CZERWONE ŚWIATŁO pierwszego miejsca na australijskim Kindle, wydawca książki - Head of Zeus - przesłał pisarzowi tuzin  butelkowanych piw z regionu Oceanii. No cóż, nic tylko pozazdrościć!

 
16:26, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 września 2015
Jeśli zastanawiacie się, co słychać u Waszego ulubionego autora, mamy dla Was krótki update:

Graham kończy właśnie pisać kolejną, szóstą już część przygód Katie Maguire. BURIED (POGRZEBANA) zadedykowana będzie Andrzejowi Kuryłowiczowi, szefowi Wydawnictwa Albatros, który zmarł nagle w Marcu ubiegłego roku.

Następną powieścią w kolejce będzie horror inspirowany opowiadaniem Nikolai Gogola "The Overcoat". Wpływ na książkę będą też miały doświadczenia przyjaciółki Grahama, która pracuje w sklepie charytatywnym i ma do czynienia z używanymi ubraniami.

W październiku Graham odwiedzi Irlandię, gdzie udzieli wywiadu lokalnym mediom, między innymi "Irish Examiner". Głównym tematem rozmów będą oczywiście książki osadzone w tym kraju, czyli seria o Katie Maguire.

Tymczasem trzecia cześć wspomnianego cyklu - CZERWONE ŚWIATŁO - osiągnęła niedawno 1 miejsce na liście Australian Kindle w swojej kategorii.

Na tapetę powrócił mocno podgrzewany przez czytelników oraz przez redakcję niniejszej strony temat odświeżenia sag historycznych Grahama Mastertona. Te długie, rozbudowane opowieści potrafią trzymać w napięciu nie gorzej niż horrory i thrillery Brytyjczyka, a w wielu przypadkach nawet wydają się lepsze. Wydawnictwo Albatros niedawno po raz pierwszy opublikowało w Polsce dwie z nich: IMPERIUM z 1990 roku oraz DYNASTIĘ z 1979 roku. Jeśli książki będą sukcesem sprzedażowym, być może uda się przekonać wydawcę do opublikowania trzech niedostępnych jeszcze w naszym kraju książek: HEARTBREAKERA z 1978 roku, CORROBOREE z 1984 roku oraz SILVER z roku 1987. Autor ma poruszyć tę kwestię podczas jednego z najbliższych spotkań ze swoim agentem, a my nie tracimy nadziei do końca!

11:28, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
Graham Masterton zgodził się objąć swoim honorowym patronatem aktywności towarzyszące obchodom trzecich urodzin popularnego bloga Okiem na Horror.Na Facebookowym fanpage'u trwa konkurs, w którym można wygrać książki Brytyjczyka. Możecie też obejrzeć konkursowe prace, które w tym przypadku stanowią fotografie kolekcji książęk:

https://www.facebook.com/okiem.na.horror/photos/a.277073295750936.1073741828.277063515751914/424200411038223/?type=1&theater

W ramach patronatu Graham przygotował też krótką wiadomość dla swoich polskich czytelników:

"Jestem zaszczycony, że poproszono mnie o objęcie patronatem trzecich urodzin OKIEM NA HORROR. Moi czytelnicy z Polski zawsze podchodzili do mnie najbardziej entuzjastycznie, najmocniej mnie wspierali i byli bardzo przyjaźni! Za pomocą OKIEM NA HORROR chciałem przekazać im podziękowania płynące z samej głębi serca. Nie mogę się doczekać wielu kolejnych lat przerażającej rozrywki!"


11:13, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Poniżej przedstawiamy rzeźbę zainspirowaną powieścią "Dziecko ciemności", która osadzona została w Warszawie. Jej autorem jest Grzegorz Czarnynoga, utalentowany metaloplastyk. Jeśli chcecie zobaczyć więcej jego prac, odwiedźcie jego fanpage na Facebooku!


11:03, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 września 2015
Wydawnictwo Telos Books w 2010 roku wydało powieść DŻINN. Decyzja ta okazała się sukcesem, dlatego też wydawca postanowił odświeżyć kolejny złoty klasyk z bibliografii Mastertona. Tym razem padło na STUDNIE PIEKIEŁ, horror z 1981 roku, który na rynkach anglojęzycznych nie był wznawiany od ponad 15 lat.

Książkę można zakupić tutaj:
http://www.telos.co.uk/product/the-wells-of-hell/

A oto okładka nowego wydania:14:36, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Nadszedł czas na rozwiązanie DYNASTYCZNEGO KONKURSU. Tym razem wylosowaliśmy aż pięć nazwisk szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści DYNASTIA, ufundowany przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Dynastia po raz pierwszy została wydana w oryginale w 1979 roku.

2. Bohaterem powieści jest Johann Cornelius.

3. Paweł Korombel, tłumacz DYNASTII, przełożył wcześniej na język polski powieść WIZERUNEK ZŁA.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Krzysztof Krupnik, Poznań
2) Daria Dolata, Odolanów
3) Katarzyna Owczarek-Grzenia, Wrocław
4) Paulina Stachyra, Bychawa
5) Anna Pawęzka, Katowice

Jak widać, tym razem poszczęściło się głownie kobietom. Do wszystkich zwycięzców książki zostaną wysłane pocztą w ciągu kilku dni. 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!
13:26, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 sierpnia 2015
Rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym do zgarnięcia jest 5 egzemplarzy gorącej nowości - powieści DYNASTIA, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros! W tej gigantycznej objętościowo sadze historycznej jest wszystko: seks, bogactwo i namiętności.

Aby ją wygrać, należy polubić niniejszy post na Facebooku oraz odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.W którym roku po raz pierwszy została wydana DYNASTIA w oryginale?

2.Jak nazywa się główny bohater powieści DYNASTIA?

3.Tłumacz DYNASTII przełożył wcześniej na język polski inną powieść Grahama Mastertona. Jaką?

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do piątku, 28 sierpnia, do północy.

Życzymy powodzenia!PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
12:06, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (8) »
środa, 19 sierpnia 2015
Od dziś kupić już można DYNASTIĘ, od dawna zapowiadaną, potężną sagę historyczną Grahama Mastertona z 1979 roku. Poniżej okładka oraz opis. My tymczasem pracujemy już nad konkursem, w którym do wygrania będą egzemplarze powieści!
Kiedy Johann Cornelius zaczynał, nie miał nic. Kiedy umierał, jego rodzina „wykroiła” sobie gigantyczną porcję Ameryki… 
 
„Dynastia” - saga rodziny Corneliusów - to doskonała powieść obyczajowa o ludziach, którzy startowali od zera, a nie przebierając w środkach zdobyli wręcz niewyobrażalne bogactwo i władzę. 
 
„Dynastia”  to historia wielkiej, ale tragicznej miłości.
 
„Dynastia”  to także opowieść o przedstawicielach zepsutego, smutnego, „drugiego pokolenia”, bawiących się milionami jak dzieci zabawkami oraz o superbogatym dziecku, które uciekło z więzienia pieniądza w marzenia napędzane narkotykami.
 
„Dynastia”  to siedemdziesiąt lat władzy, przywilejów, namiętności, rozkoszy, ale także i bólu. 

Graham Masterton stworzył w tej powieści błyskotliwy, wiarygodny i porywający wizerunek dynastii Corneliusów – rodziny o której losach przesądził pieniądz.
09:04, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (6) »
wtorek, 18 sierpnia 2015
Już 28 października swoją premierę będzie miała jedna z najnowszych i z pewnością najbardziej oryginalnych powieści Grahama Mastertona. SZKARŁATNA WDOWA liczyć sobie będzie 400 stron, a za przekład odpowie Wiesław Marcysiak. Wydawnictwo Albatros pracuje obecnie nad projektem okładki, niżej możecie natomiast przeczytać obszerny opis okładkowy:

"Szkarłatna wdowa" to powieść łącząca w sobie elementy horroru, kryminału oraz powieści detektywistycznej i historycznej, w której w rolę detektywa wciela się Beatrice – młoda kobieta, będąca żoną pastora i córką aptekarza z XVIII-wiecznego Londynu. Jak mówi sam autor Szkarłatna Wdowa to XVIII-wieczne CSI – Crime Scene Investigation.
 
W odmalowanym przez Mastertona w iście dickensowskim stylu Londynie, dorasta Beatrice Bannister, córka Clementa – aptekarza, eksperymentatora i alchemika, który swą ogromną wiedzę stara się przekazać swojemu jedynemu dziecku. Osierocona przez matkę dziewczyna już jako nastolatka dźwiga ciężar prowadzenia apteki i wytwarzania leków, jednocześnie zgłębiając tajniki alchemii i wspierając ze wszystkich sił popadającego po śmierci żony w alkoholizm ojca. Wkrótce jednak zostaje sama. Szczęście uśmiecha się do niej, gdy poznaje Francisa – młodego protestanckiego duchownego w którym zakochuje się z wzajemnością.  Pastor zostaje jednak skierowany do pełnienia posługi kapłańskiej w Stanach Zjednoczonych. Młodzi małżonkowie opuszczają więc stary kontynent i wyjeżdżają do Ameryki. Ich spokój zostaje zmącony, gdy okazuje się, że w osadzie Suttoon w New Hampshire, gdzie zamieszkali, zostaje popełniona seria przestępstw.  Członkowie lokalnej społeczności uważają to za dzieło szatana, który nie chce, by chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się w jego królestwie.  W Nowym Świecie pielgrzymi tłumaczą wszelkie zdarzenia, w tym choroby, wypadki i nieszczęścia, wolą Bożą lub działaniem Szatana. Są jednak tacy, którzy dopatrują się w tym ludzkiej ręki, a właściwie czarnej magii. Wizja palonych na stosie czarownic staje się realna. Beatrice podejrzewa jednak, że ktoś celowo sieje strach wśród mieszkańców. By odkryć, jak to się dzieje, że kolejni ludzie są zatruwani, porażani prądem i uśmiercani na przeróżne, wyszukane sposoby, które uważane są za robotę diabla – musi wykorzystać wiedzę, którą przekazał jej ojciec.
12:52, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 sierpnia 2015
We wtorek pokazywaliśmy Wam kolekcjonerską obrożę dla psów, podpisaną przez Grahama, a dziś mamy doniesienia o wystawieniu dwóch z nich na charytatywną aukcję.

Obroże i smycze są ręcznie wytwarzane przez rodzimą markę CrazyDog, którą możecie znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/CRAZYDOG.EU

http://www.crazydog.sklepna5.pl/

Na licytację trafią dwie obroże: czarna z ostro zakończonymi, niklowanymi ćwiekami i turkusowa z weluru i ze stępionymi niklowanymi ćwiekami. Czarna posiada trójkątny, ręcznie haftowany śliniaczek z demoniczną twarzą i napisem "I'M NOT EVIL... Usually!" (NIE JESTEM ZŁY... Zazwyczaj!). W pakiecie znajdziecie również smycz z wyhaftowanym autografem Mastertona.

Według Grahama obroże są naprawdę wysokiej jakości i bardzo pieczołowicie wykończone. Ponieważ Brytyjczyk sam nie posiada psa, zdecydował o wystawieniu przedmiotów na aukcję, z której wpływy zostaną przekazane na pomoc bezdomnym dzieciom oraz dzieciom zmuszanym do prostytucji.

Cena wywoławcza jest dość wysoka: 590 zł.
Wasze zgłoszenia możecie słać na adres
manitouman1@yahoo.com
Licytacja potrwa do poniedziałku, 31 sierpnia do północy.
17:04, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Pod poniższym linkiem możecie obejrzeć promocyjny filmik z Grahamem, nakręcony na... cmentarzu w Brnie w Czechach. W zeszłym roku pisarz przebywał tam (w Brnie, nie na cmentarzu) w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich.

Autorem filmu jest Matyas Prikler, ale Graham twierdzi, że sam musiał zająć się reżyserią!

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10924720972-skotska-citanka-don-t-worry-be-scottish/314294340090011/video/

16:21, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 sierpnia 2015
Różne gadżety związane z Grahamem można było już kupić, dostać lub wygrać, ale czegoś takiego jeszcze nie grali. Prezentujemy... straszną, ręcznie haftowaną, wytworzoną na zamówienie obrożę z chustą i podpisaną przez Mastertona smyczą, na dodatek wyprodukowaną w Polsce!

Na razie to tylko prototyp, ale kto wie, może kiedyś trafi do sprzedaży? Trzeba przyznać, że piesek na zdjęciu nosi ją... z dumą i powagą!


21:58, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2015
Sarah Vine, felietonistka poruszającego żenujące tematy tabloida Daily Mail, oskarżyła Grahama Mastertona o seksizm w swojej najnowszej publikacji. Takie rzeczy zdarzają się na okrągło i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że publicystka powołała się na fragmenty poradnika seksuologicznego MAGIA SEKSU, wydanego w 1976 roku!

Cytaty, na które powołuje się Vine dotyczą porównania umiejętności łóżkowych do gotowania, szydełkowania czy stenotypowania, w kontekście czegoś, czego trzeba się nauczyć i ciągle szlifować swoje umiejętności.

W MAGII SEKSU Graham mocno opowiadał się za seksualnymi prawami kobiet, w sposób w jaki nie zrobił tego żaden inny autor, co zaowocowało 3 milionami sprzedanych egzemplarzy i wznowieniami poradnika aż po dzień dzisiejszy (Wydawnictwo REBIS wydało najnowszą edycję w marcu 2013 roku).

AKTUALIZACJA, 07.08
Sprawę szerzej skomentował Polish Express
http://www.polishexpress.co.uk/seks-graham-masterton-kontra-zona-polityka-partii-konserwatywnej/


12:51, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »