OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Listopad 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

środa, 19 listopada 2014

Antologia opowiadań OBLICZA GROZY jakiś czas jest już na rynku, a i zaczynają pojawiać się recenzje tejże książki. Czytelnicy sporo uwagi poświęcają również premierowemu na polskim rynku opowiadaniu Grahama Mastertona - NOCY WENDIGO. Pozwalamy sobie opublikować kilka fragmentów tyczących się bezpośrednio opowiadaniu Brytyjczyka ze zbioru OBLICZA GROZY. A tych, którzy książki jeszcze nie posiedli, zachęcamy do zakupu!


Opowiadanie chwyta od pierwszych słów za twarz, potem lekko ją wykręca, tak że usta mimowolnie się otwierają i w tej pozycji trzyma ją do końca. Choć jest to prosta historia, to jednak dziwnym zbiegiem okoliczności od miejsca, w którym się zaczyna czytamy ją trzymając prawą kartkę tak by niespostrzeżenie ją przewrócić i nie stracić na moment akcji.

-- Moznaprzeczytac.pl


Napięcie narasta niczym w rasowej powieści sensacyjnej. Seria nadzwyczajnych morderstw, jakie mają miejsce w jednym z pokrytych śniegiem, cichych miasteczek "na północ od trzydziestego piątego równoleżnika", nie może być dziełem człowieka - Masterton wprowadza zatem paranormalnego bohatera, który na nieco ponad 30 stronach nieco wstrząśnie racjonalnym światem. A robi to w sposób przyjemny w odbiorze, z zastosowaniem płynnego języka, bez skupiania się na mało istotnych detalach, czyli jak w rasowym opowiadaniu być powinno.

-- Horror Online


Długie i bardzo dobre opowiadanie. Sporo plusów, między innymi za kreację bohaterów i klimat historii - małe miasteczko, zima, las... Z całą pewnością jeden z lepszych kawałków Mastertona z rodzaju short fiction.

-- FB Książki, które trzeba przeczytać


11:56, mictlantecutli , Recenzje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 listopada 2014

Dowiedzieliśmy się właśnie, że powieść POTOMEK Grahama Mastertona będzie miała swoją premierę 2 grudnia, a nasza strona obejmie nad tą pozycją patronat. Graham Masterton napisał specjalny wstęp do tej książki, który w całości opublikujemy już wkrótce!

08:41, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 listopada 2014
Znamy już orientacyjne daty premiery kolejnych książek Grahama Mastertona w wydawnictwie Albatros. Trzecia część przygód Katie Maguire, która nosić będzie tytuł CZERWONE ŚWIATŁO, powinna ujrzeć światło dzienne w czerwcu 2015 roku. W październiku 2015 premierę będzie prawdopodobnie miała długo oczekiwana, osadzona w XVIII wieku powieść SZKARŁATNA WDOWA. Wcześniej, bo już w kwietniu 2015 pojawić powinno się wznowienie ANIOŁA JESSIKI, wydanego u nas ostatnim razem w 2001 roku.

Okładki do nowych książek nie są jeszcze znane. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany daty premier.
20:52, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Poniżej prezentujemy Wam okładki premierowego, anglojęzycznego wydania powiesci RED LIGHT (CZERWONE ŚWIATŁO), a także francuskiego wznowienia THE DEVIL IN GRAY (SZARY DIABEŁ).

 


20:42, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 października 2014

Jeszcze w tym roku, a najpewniej na sam koniec listopada lub początek grudnia ukaże się powieść POTOMEK Grahama Mastertona. Za publikację odpowiedzialne będzie Wydawnictwo Replika. Prezentujemy okładkę i opis!

"James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA.
Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca...
Trzynaście lat później w Londynie znów staje do walki z zastępami wampirów. Z najpotężniejszym z nich, Rumunem Dorinem Ducą, ma do załatwienia prywatne porachunki.
Ale starcie z wściekłymi, krwiożerczymi potworami to nie jedyne zadanie Falcona. Musi także rozwiązać mroczną zagadkę własnej przeszłości...

Jedna z lepszych powieści w dorobku Mastertona. Dojrzała, świetnie napisana, przerażająca! - Robert Cichowlas & Piotr Pocztarek (autorzy biografii „Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem”)"


08:46, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 października 2014

Jeszcze w tym roku nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się wyśmienita powieść Grahama Mastertona - POTOMEK (DESCENDANT). Będzie to drugie wydanie opublikowanego wiele lat temu POGROMCY WAMPIRÓW (tytuł tamtego oryginału: VAMPIRE HUNTER), na nowo zredagowane i wzbogacone o obszerny wstęp Mastertona!  Niebawem zaprezentujemy okładkę i opis. Nasza strona obejmie nad tą pozycją patronat medialny.

09:25, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 października 2014
Poniżej prezentujemy zdjęcia Grahama i Dawn Harris zrobione w trakcie zbierania funduszy na walkę z rakiem. Podobno nikt nie zauważył, że bohaterowie fotografii wyglądają jakoś inaczej niż zazwyczaj...
12:16, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Komentarze (2) »
wtorek, 14 października 2014

Z przyjemnością informujemy, że antologia opowiadań OBLICZA GROZY dziś ma swoją premierę. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Replika, zawiera wcześniej niepublikowane długie opowiadanie NOC WENDIGO Grahama Mastertona, a nasza strona objęła tę pozycję patronatem.

OPIS:

Horror ma wiele obliczy. Mogą one wzbudzić niepokój, lęk, obrzydzenie, zdziwienie, nierzadko mogą też rozbawić. Niniejsza książka to niezwykle bogaty przekrój konwencji grozy. Zawiera premierowe opowiadania najbardziej znanych polskich autorów gatunku, takich jak Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Robert Cichowlas, Łukasz Radecki (i wielu innych!), którzy udowadniają, że żadna twarz horroru nie jest im straszna. Przeczytacie historie z rodzaju gore, weird, bizarro, slasher, zombie, horror psychologiczny, animal attack czy ghost story. Gwarantowana różnorodność również jeśli chodzi o formę! Drabble, klasyczne opowiadanie, nowela – zero ograniczeń! A na dokładkę przygotujcie się na niepublikowane wcześniej w Polsce opowiadanie mistrza światowej grozy - Grahama Mastertona! 


08:48, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 października 2014
Czwarta część serii o KATIE MAGUIRE jest już ukończona. Specjalnie dla polskich czytelników Graham przygotował obszerne streszczenie powieści TAKEN FOR DEAD, jednak by nie psuć Wam zabawy spoilerami, zdecydowaliśmy się skrócić przesłany przez niego materiał. Jeśli nie możecie doczekać się nowej powieści i chcecie dowiedzieć się, co wydarzy się w życiu irlandzkiej superdetektyw, zapraszamy do lektury!

Radosne wesele ceilidh w Cork kończy się gwałtownie i przerażająco, kiedy państwo młodzi w trakcie krojenia tortu znajdują w nim odciętą ludzką głowę. Kiedy detektyw Katie Maguire przeprowadza śledztwo, odkrywa że głowa należała do znajdującego się na skraju bankructwa piekarza, który został porwany przez gang każący nazywać się Arcykrólami Erin.

Niedługo potem za zaginionego uznany zostaje właściciel warsztatu samochodowego. Okup wynosi 250.000 euro, tym razem jednak żona ofiary zgłasza sprawę do Gardy.

Zanim okup zostaje zapłacony, właściciel warsztatu zostaje znaleziony przy wiejskiej drodze przez młode małżeństwo. Jest pobity i posiniaczony, kilka jego zębów zostało wyrwanych szczypcami. Twierdzi, że uciekł porywaczom, ale prosi by nie informować o tym policji.

Mężczyzna, który znalazł mechanika podejrzewa, że „ofiara porwania” może nie być tym za kogo się podaje. Po zgłoszeniu sprawy na policję Katie zaczyna podejrzewać, że upozorował on własne porwanie, ponieważ jego biznes bankrutował.

Gang ma na celu przywrócić Irlandii jej dawną wielkość, utraconą w wyniku krachu ekonomicznego. Pomóc ma w tym wymuszanie okupów od małych przedsiębiorców, którzy zapożyczyli się na większe kwoty niż kiedykolwiek mogli spłacić, przyczyniając się do upadku Celtyckiego tygrysa.

Katie z pomocą swojego ojca, byłego inspektora odkrywa, że Arcykrólowie Erin działali już wcześniej. Byli to skorumpowani oficerowie Gardy, domagający się pieniędzy od przestępców w zamian za odstąpienie od zarzutów.

W międzyczasie Katie nawiązuje romans ze swoim żonatym sąsiadem. Wydarzenie to zmieni jej osobiste życie na zawsze… 
Przełożył: Piotr Pocztarek

piątek, 10 października 2014
W ramach kontynuacji akcji charytatywnej, którą Graham Masterton prowadził na rzecz Domu Dziecka w Górcu wspólnie ze Stowarzyszeniem Sztukater, na aukcję w portalu Allegro trafiło kilka książek z autografem brytyjskiego mistrza horroru. Za pieniądze uzyskane z licytacji zakupione zostaną szafy, które uzupełnić mają nabyte do tej pory meblościanki.

Książki w języku polskim i angielskim można znaleźć pod tym adresem:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=79153&us_id=35010008&order=m&string=masterton&search_scope=userItems-35010008&bmatch=s0-ce-0904

Graham zapowiedział, że niebawem na aukcję trafią kolejne powieści z autografem. Zachęcamy do licytacji!

13:58, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 września 2014

Uległa nieznacznej zmianie data premiery antologii OBLICZA GROZY. Książka za sprawą Repliki ukaże się na rynku 13 października! A my przypominamy, że antologia będzie zawierać blisko 20 opowiadań grozy w najrozmaitszych konwencjach - a na deser przeczytacie wcześniej niepublikowane opowiadanie Grahama Mastertona - NOC WENDIGO. Dodatkowa informacja jest taka, że nasza strona obejmie tę pozycję patronatem medialnym. Enjoy!

18:12, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 września 2014

Wreszcie nadszedł czas na rozwiązanie WYKLĘTEGO KONKURSU. Musicie nam wybaczyć, że trochę to trwało, ale długo debatowaliśmy które prace wybrać. Wszystkie były oryginalne i świetne, ale staraliśmy się docenić także różnorodność pomysłów, aby nie prezentować samych zdjęć, grafik lub tekstów.

Poniżej prezentujemy autorów tych zgłoszeń, które zrobiły na nas największe wrażenie:

I miejsce: Arkadiusz Mikołajczyk
za plakat podsumowujący całą twórczość Mastertona w jednym miejscu.
II miejsce: Artur Podlaski
za wyjątkowo klimatyczne zdjęcie nawiązujące do powieści PANIKA
III miejsce: Sylwester Rutkowski
za kilka przerobionych grafik nawiązujących do twórczości Mastertona

IV miejsce: Aneta Bolach
za wiersz pt. "Przepis na Grahamkę"

Na początku dobrze przygotuj
tło powieści przewspaniałe,
dodaj bohaterów i długo gotuj,
aż wrzeć będzie wiadro całe.

Weź bracie jakąś postać fantastyczną,
z ludowych wierzeń garść natchnienia,
z legend, mitów, może parapsychiczną,
nie daj Czytelnikom chwili wytchnienia!

Postacie zwiąż trwałymi powiązań nićmi,
każda niech od siebie coś znacznego wnosi,
niech ta historia wszystkie przyćmi,
niech wszystko się do czegoś odnosi.

Teraz myśli przelej na kartki czyste,
zapisz długie strony piękną prozą,
rozwikłaj wszystkie wątki mgliste,
wszystko udekoruj ciemną grozą.

Przemyśl jeszcze, popraw troszkę,
dopraw słowami trwożnymi,
no i poproś dobrą duszyczkę,
niechaj sprawdzi oczami swymi.

Kiedy wszystko już skończone,
w księgarniach, bibliotekach stoi,
apetyty wszystkie wyostrzone,
bo powieść ta pragnienia koi.

Teraz niech biegnie Czytelnik,
niech za portfel szybko sięga,
niechaj wyda stary piernik,
warta tego jest ta księga!

I niech to czyta z wypiekami,
niechaj dwoi się i troi,
niech nie sypia on nocami,
bo aż tak się Mistrza boi.
V miejsce: Marcin Smolak
za zdjęcie oraz za wyjątkowo pechową historię z optymistycznym happy endem:

Żeby nie było samego zdjęcia, choć jest dla mnie pamiątką na całe życie i stoi w honorowym miejscu w moim pokoju, napiszę pewną anegdotę, która miała miejsce na Targach Książki 12 kwietnia 2014r.  Otóż, kiedy dowiedziałem się, że Graham Masterton będzie w moim rodowitym mieście i będzie m.in. podpisywał swoje literackie majstersztyki, wiedziałem, że ta przyjemność nie może mnie ominąć. Nałożyłem ciepłą bluzę, kwietniowe popołudnie było chłodne, i około godziny 15 już byłem na miejscu, w gmachu białostockiej Opery. Stanąłem grzecznie w kolejce i czekałem, tak jak grubo ponad kilkadziesiąt osób. Czas mijał powoli, kolejka się w w delikatnym tempie posuwała. I nadszedł dla mnie długo oczekiwany moment,  moment kulminacyjny. Gdy zostało przede mną jedynie kilka osób uzmysłowiłem sobie, że z tego wszystkiego nie zabrałem ze sobą, ani książki do podpisu ( choć mam ich w domu całkiem pokaźny zbiór), ani portfela z pieniędzmi. Świat mi się w jednej sekundzie zawalił, istna konsternacja. Nie wiedziałem co mam zrobić, zacząłem wodzić nerwowo oczami wokół w poszukiwaniu kogoś znajomego, jak na złość, ani jednej znajomej twarzy. Wyjąłem telefon i zadzwoniłem do brata. Jednak zanim by przyszedł wybawić mnie z opresji, Masterton już dawno spożywałby zasłużoną kolację. Potrzebowałem pomocy natychmiast. I wtedy  stał się cud, chyba 8-my Cud Świata. Prawdziwa pomoc wszystkich, którzy kochają Wielkiego Mistrza Grahama. Niektórzy słysząc moją rozmowę z bratem i wcześniejsze nerwowe zachowanie, wyjęli z kieszeni portfele i zrobili szybką zrzutkę. Złotówka, 20 groszy, ktoś z kolejki wcisnął w moją dłoń „piątkę”. Jedna z najpiękniejszych chwil w moim życiu. W jednej sekundzie budynek się wali, gdy następnie powstaje na nowych, mocniejszych fundamentach. Szybko nazbierałem około trzydziestu złotych i zacząłem szukać powieści Mastertona, aby uzyskać upragniony  autograf. Biegałem pytając się w każdym niemalże stosiku o powieść Grahama, gdy trafiłem na wystawcę, wydawnictwo Illuminatio i „Śpiączkę”, ostatnią książkę Mastertona jaka była dostępna, kolejny cud. Nie zastanawiając się , dokonałem zakupu i szybko zająłem miejsce w kolejce, byłem chyba następny do podpisu. Poprosiłem o zrobienie  zdjęcia ( całe szczęście, że telefonu nie zapomniałem). Kolejny moment, który na stałe zagościł w mojej pamięci. Siedząc obok autora tylu znamienitych książek, człowieka wielce utalentowanego, jednego z najlepszych na świecie pisarzy, uczucie bezcenne. Trwało to chwilę, dla mnie jednak te moment będzie w pamięci uwieczniony na wieki. Na koniec gromkie dziękuję!!! tym wszystkim, którzy przyczynili się, aby mi pomóc. Prawdziwy „fun club” Mastertona, życzliwy, przyjazny, przychylny.

PS. Do swojego opowiadania dołączam zdjęcie jako namacalny dowód :)Do Arka i Artura powędrują pakiety WYKLĘTEGO i INFEKCJI, natomiast Sylwester, Aneta i Marcin otrzymają wznowienie WYKLĘTEGO. Wszystkie książki ufundował dla Was REBIS.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie - byliście naprawdę fantastyczni! Dajcie znać czy w przyszłości również chcecie uczestniczyć w konkursach pobudzających kreatywność.
13:44, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 września 2014
O tym, że Graham ma wiele talentów wiemy nie od dziś. Posłuchajcie jak podczas sierpniowego spotkania z czytelnikami we Wrocławiu popisał się swoim wokalem, wykonując słynną "A mother's lament" w akompaniamencie muzyki.

https://www.youtube.com/watch?v=gCxTEsJKO6Y


23:59, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 sierpnia 2014

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynamy nowy konkurs! Z okazji ukazania się na rynku wznowienia jednej z najlepszych powieści Grahama Mastertona, mamy dla Was pięć egzemplarzy WYKLĘTEGO oraz dwa egzemplarze INFEKCJI, ufundowane przez Dom Wydawniczy REBIS.

Tym razem, aby wygrać książki nie wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Będziecie musieli się trochę wysilić. Podsyłajcie nam recenzje książek Mastertona, grafiki związane z twórczością pisarza, poematy, wiersze, piosenki, zdjęcia, filmy, artykuły, felietony, cokolwiek związanego z osobą i prozą Brytyjczyka. Jest jeden warunek - prace muszę być ciekawe i tematycznie powiązane z życiem lub twórczością Grahama.

Autorzy najciekawszych zgłoszeń otrzymają od nas nagrody:

1 miejsce - zestaw książek - WYKLĘTY i INFEKCJA

2 miejsce - zestaw książek - WYKLĘTY i INFEKCJA

miejsca 3-5 - powieść WYKLĘTY

Prace wysyłajcie do 10 września do północy na adres mailowy: pocztarus@wp.pl. Zapraszamy do zabawy no i... powodzenia!10:02, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
środa, 27 sierpnia 2014
Pani Katarzyna Georgiou, autorka bloga Skalny Kwiat, przygotowała relację z wizyty Grahama w Domu Dziecka w Górcu, która odbyła się podczas jego ostatniej wyprawy na Śląsk. Autor nie tylko uczestniczył w zbiórce pieniędzy, ale także zabawiał dzieci historiami oraz popisał się swoim talentem do rysunków.

Pełną relację wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj:
http://skalnykwiat.blogspot.com/2014/09/wizyta-grahama-mastertona-w-domu.html


20:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 72