OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Wrzesień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

piątek, 21 sierpnia 2015
Rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym do zgarnięcia jest 5 egzemplarzy gorącej nowości - powieści DYNASTIA, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros! W tej gigantycznej objętościowo sadze historycznej jest wszystko: seks, bogactwo i namiętności.

Aby ją wygrać, należy polubić niniejszy post na Facebooku oraz odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1.W którym roku po raz pierwszy została wydana DYNASTIA w oryginale?

2.Jak nazywa się główny bohater powieści DYNASTIA?

3.Tłumacz DYNASTII przełożył wcześniej na język polski inną powieść Grahama Mastertona. Jaką?

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do piątku, 28 sierpnia, do północy.

Życzymy powodzenia!PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.
12:06, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (6) »
środa, 19 sierpnia 2015
Od dziś kupić już można DYNASTIĘ, od dawna zapowiadaną, potężną sagę historyczną Grahama Mastertona z 1979 roku. Poniżej okładka oraz opis. My tymczasem pracujemy już nad konkursem, w którym do wygrania będą egzemplarze powieści!
Kiedy Johann Cornelius zaczynał, nie miał nic. Kiedy umierał, jego rodzina „wykroiła” sobie gigantyczną porcję Ameryki… 
 
„Dynastia” - saga rodziny Corneliusów - to doskonała powieść obyczajowa o ludziach, którzy startowali od zera, a nie przebierając w środkach zdobyli wręcz niewyobrażalne bogactwo i władzę. 
 
„Dynastia”  to historia wielkiej, ale tragicznej miłości.
 
„Dynastia”  to także opowieść o przedstawicielach zepsutego, smutnego, „drugiego pokolenia”, bawiących się milionami jak dzieci zabawkami oraz o superbogatym dziecku, które uciekło z więzienia pieniądza w marzenia napędzane narkotykami.
 
„Dynastia”  to siedemdziesiąt lat władzy, przywilejów, namiętności, rozkoszy, ale także i bólu. 

Graham Masterton stworzył w tej powieści błyskotliwy, wiarygodny i porywający wizerunek dynastii Corneliusów – rodziny o której losach przesądził pieniądz.
09:04, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (6) »
wtorek, 18 sierpnia 2015
Już 28 października swoją premierę będzie miała jedna z najnowszych i z pewnością najbardziej oryginalnych powieści Grahama Mastertona. SZKARŁATNA WDOWA liczyć sobie będzie 400 stron, a za przekład odpowie Wiesław Marcysiak. Wydawnictwo Albatros pracuje obecnie nad projektem okładki, niżej możecie natomiast przeczytać obszerny opis okładkowy:

"Szkarłatna wdowa" to powieść łącząca w sobie elementy horroru, kryminału oraz powieści detektywistycznej i historycznej, w której w rolę detektywa wciela się Beatrice – młoda kobieta, będąca żoną pastora i córką aptekarza z XVIII-wiecznego Londynu. Jak mówi sam autor Szkarłatna Wdowa to XVIII-wieczne CSI – Crime Scene Investigation.
 
W odmalowanym przez Mastertona w iście dickensowskim stylu Londynie, dorasta Beatrice Bannister, córka Clementa – aptekarza, eksperymentatora i alchemika, który swą ogromną wiedzę stara się przekazać swojemu jedynemu dziecku. Osierocona przez matkę dziewczyna już jako nastolatka dźwiga ciężar prowadzenia apteki i wytwarzania leków, jednocześnie zgłębiając tajniki alchemii i wspierając ze wszystkich sił popadającego po śmierci żony w alkoholizm ojca. Wkrótce jednak zostaje sama. Szczęście uśmiecha się do niej, gdy poznaje Francisa – młodego protestanckiego duchownego w którym zakochuje się z wzajemnością.  Pastor zostaje jednak skierowany do pełnienia posługi kapłańskiej w Stanach Zjednoczonych. Młodzi małżonkowie opuszczają więc stary kontynent i wyjeżdżają do Ameryki. Ich spokój zostaje zmącony, gdy okazuje się, że w osadzie Suttoon w New Hampshire, gdzie zamieszkali, zostaje popełniona seria przestępstw.  Członkowie lokalnej społeczności uważają to za dzieło szatana, który nie chce, by chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się w jego królestwie.  W Nowym Świecie pielgrzymi tłumaczą wszelkie zdarzenia, w tym choroby, wypadki i nieszczęścia, wolą Bożą lub działaniem Szatana. Są jednak tacy, którzy dopatrują się w tym ludzkiej ręki, a właściwie czarnej magii. Wizja palonych na stosie czarownic staje się realna. Beatrice podejrzewa jednak, że ktoś celowo sieje strach wśród mieszkańców. By odkryć, jak to się dzieje, że kolejni ludzie są zatruwani, porażani prądem i uśmiercani na przeróżne, wyszukane sposoby, które uważane są za robotę diabla – musi wykorzystać wiedzę, którą przekazał jej ojciec.
12:52, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 sierpnia 2015
We wtorek pokazywaliśmy Wam kolekcjonerską obrożę dla psów, podpisaną przez Grahama, a dziś mamy doniesienia o wystawieniu dwóch z nich na charytatywną aukcję.

Obroże i smycze są ręcznie wytwarzane przez rodzimą markę CrazyDog, którą możecie znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/CRAZYDOG.EU

http://www.crazydog.sklepna5.pl/

Na licytację trafią dwie obroże: czarna z ostro zakończonymi, niklowanymi ćwiekami i turkusowa z weluru i ze stępionymi niklowanymi ćwiekami. Czarna posiada trójkątny, ręcznie haftowany śliniaczek z demoniczną twarzą i napisem "I'M NOT EVIL... Usually!" (NIE JESTEM ZŁY... Zazwyczaj!). W pakiecie znajdziecie również smycz z wyhaftowanym autografem Mastertona.

Według Grahama obroże są naprawdę wysokiej jakości i bardzo pieczołowicie wykończone. Ponieważ Brytyjczyk sam nie posiada psa, zdecydował o wystawieniu przedmiotów na aukcję, z której wpływy zostaną przekazane na pomoc bezdomnym dzieciom oraz dzieciom zmuszanym do prostytucji.

Cena wywoławcza jest dość wysoka: 590 zł.
Wasze zgłoszenia możecie słać na adres
manitouman1@yahoo.com
Licytacja potrwa do poniedziałku, 31 sierpnia do północy.
17:04, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Pod poniższym linkiem możecie obejrzeć promocyjny filmik z Grahamem, nakręcony na... cmentarzu w Brnie w Czechach. W zeszłym roku pisarz przebywał tam (w Brnie, nie na cmentarzu) w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich.

Autorem filmu jest Matyas Prikler, ale Graham twierdzi, że sam musiał zająć się reżyserią!

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10924720972-skotska-citanka-don-t-worry-be-scottish/314294340090011/video/

16:21, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 sierpnia 2015
Różne gadżety związane z Grahamem można było już kupić, dostać lub wygrać, ale czegoś takiego jeszcze nie grali. Prezentujemy... straszną, ręcznie haftowaną, wytworzoną na zamówienie obrożę z chustą i podpisaną przez Mastertona smyczą, na dodatek wyprodukowaną w Polsce!

Na razie to tylko prototyp, ale kto wie, może kiedyś trafi do sprzedaży? Trzeba przyznać, że piesek na zdjęciu nosi ją... z dumą i powagą!


21:58, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2015
Sarah Vine, felietonistka poruszającego żenujące tematy tabloida Daily Mail, oskarżyła Grahama Mastertona o seksizm w swojej najnowszej publikacji. Takie rzeczy zdarzają się na okrągło i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że publicystka powołała się na fragmenty poradnika seksuologicznego MAGIA SEKSU, wydanego w 1976 roku!

Cytaty, na które powołuje się Vine dotyczą porównania umiejętności łóżkowych do gotowania, szydełkowania czy stenotypowania, w kontekście czegoś, czego trzeba się nauczyć i ciągle szlifować swoje umiejętności.

W MAGII SEKSU Graham mocno opowiadał się za seksualnymi prawami kobiet, w sposób w jaki nie zrobił tego żaden inny autor, co zaowocowało 3 milionami sprzedanych egzemplarzy i wznowieniami poradnika aż po dzień dzisiejszy (Wydawnictwo REBIS wydało najnowszą edycję w marcu 2013 roku).

AKTUALIZACJA, 07.08
Sprawę szerzej skomentował Polish Express
http://www.polishexpress.co.uk/seks-graham-masterton-kontra-zona-polityka-partii-konserwatywnej/


12:51, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
środa, 05 sierpnia 2015
Ogromny sukces cyklu powieściowego o irlandzkiej detektyw Katie Maguire skłonił wydawcę do kolejnych aktywności marketingowych. Tym razem zdecydowano się na stworzenie dedykowanej strony internetowej.

Na dzień dzisiejszy na stronie http://katiemaguire.co.uk/
znajdziecie biografię Katie, kilka oryginalnych irlandzkich przepisów na dania, zdjęcia mundurów czy odznak Garda Siochana oraz listę książek wchodzących w skład serii.

Strona jest jeszcze w budowie. Już niedługo zostanie na niej opublikowana nowa zawartość, na przykład szczegółowe mapy Cork, gdzie umiejscowiona jest akcja.
11:41, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lipca 2015
Nadszedł czas na rozwiązanie PRZEPOWIEDZIANEGO KONKURSU. Tym razem wylosowaliśmy trzy nazwiska szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści SISSY SAWYER: PRZEPOWIEDNIA, ufundowany przez Wydawnictwo Replika.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Przed SISSY SAWYER: PRZEPOWIEDNIA Wydawnictwo Replika wydało powieść DOM KOŚCI.

2. Replika wydała w sumie 13 powieści Grahama Mastertona.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Krystian Pawłowski, Poznań
2) Daria Jelińska, Zelów
3) Anna Nachtygal, Nidzica

Książki zostaną do Was wysłane pocztą w ciągu kilku dni. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!


11:36, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 27 lipca 2015
W latach 1997-2000 na ekranach telewizorów mogliśmy oglądać dwa sezony serialu THE HUNGER, utrzymanego w konwencji "Opowieści z krypty" czy późniejszego "Masters of horror".

Trzy odcinki pierwszego sezonu stanowiły ekranizację opowiadań Grahama Mastertona. Były to:

- Sekretna księga Shih Tan (odcinek 4)
- Apartament ślubny (odcinek 5)
- Anais (odcinek 7)

Opowiadania możecie oczywiście znaleźć w wydanych w Polsce antologiach, natomiast pod poniższym linkiem obejrzycie fragment odcinka SEKRETNA KSIĘGA SHIH TAN w reżyserii Russela Mulcahy, odpowiedzialnego za takie hity jak "Nieśmiertelny", "Odkupienie" czy "Resident Evil: Zagłada".

https://www.youtube.com/watch?v=opzRh4dbe1c&oref

11:24, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lipca 2015

Zapraszamy na konkurs!

Do wygrania są trzy egzemplarze powieści SISSY SAWYER. PRZEPOWIEDNIA autorstwa Grahama Mastertona, która parę dni temu ujrzała światło dzienne dzięki Wydawnictwu Replika.

Aby wygrać, należy odpowiedzieć na dwa pytania:

1. Jaką książkę Grahama Mastertona Wydawnictwo Replika wydało przed SISSY SAWYER. PRZEPOWIEDNIĄ?

2. Ile w sumie powieści Grahama Mastertona wydała Replika?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres: pocztarus@wp.pl w tytule maila wpisując KONKURS PRZEPOWIEDZIANY. Zabawa potrwa do 26 lipca do północy. Wyniki ogłosimy kilka dni później.

Życzymy powodzenia!


PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE. 

09:32, mictlantecutli , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2015
Wydawnictwo Head of Zeus jakiś czas temu podpisało z Grahamem kontrakt na wznowienie pierwszych kryminałów z Katie Maguire. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę, ponieważ powieści sprzedały się w wysokich nakładach, a autor pracuje obecnie już nad szóstą częścią przygód irlandzkiej Pani Komisarz.

Obecnie wydawca postanowił odświeżyć nieco szatę graficzną książek KATIE MAGUIRE i UPADŁE ANIOŁY, aby lepiej oddawały osobowość głównej bohaterki. Zmieniono też długość i kolor włosów Katie, a także postawiono na żywsze kolory. Nowe okładki będą zdobiły e-booki, a pod koniec roku również wydania z miękką okładką. 11:56, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
Wydany w Polsce w 2010 roku DUCH OGNIA to jedna z najbrutalniejszych i najbardziej makabrycznych książek, jakie wyszły spod pióra Mastertona w ostatnich latach. Najwyraźniej fakt ten nie spodobał się pewnemu czytelnikowi Biblioteki North Yorks, który oddając wypożyczoną powieść postanowił podzielić się z innymi swoją krótką recenzją:"Nie dałem rady dokończyć tej książki - okrucieństwo było nie do zniesienia".


No cóż, jeśli szukacie mocnego horroru, ktoś właśnie wyręczył Was w poszukiwaniach!


11:48, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lipca 2015
Od dziś kupić można kupić wznowienie pierwszej przygody odważnej wróżki Sissy Sawyer. Zachęcamy do lektury!


16:07, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 lipca 2015
Jeśli czytaliście opowiadanie WNIKAJĄCY DUCH, powstałe w okolicach 1996 roku, pamiętacie zapewne, że Harry Erskine, najbardziej znany bohater wykreowany przez Grahama Mastertona, ma córkę.

Od tamtego czasu czteroletnia wówczas Lucy musiała już dorosnąć. Chociaż dziewczynka nie pojawiała się w kolejnych pełnowymiarowych powieściach z serii MANITOU, teraz pisarz stwierdził, że nadszedł czas by ponownie ją odwiedzić i zapytać co u niej słychać.

Graham wielokrotnie próbował już wysłać starzejącego się Harry'ego na emeryturę, ale ku uciesze fanów jakoś się to nie udało, czego dowodem jest wydana niedawno powieść INFEKCJA. Na ten moment nie wiadomo czy Lucy Erskine powróci w kolejnej części MANITOU czy też zmierzy się z zupełnie nowym zagrożeniem. Tajemnicą pozostaje też czy u jej boku stanie jej słynny tata. 

00:02, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 76