OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Marzec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

czwartek, 26 marca 2015

Miło nam donieść, że powieść POTOMEK (Wydawnictwo Replika, 2014) Grahama Mastertona została wybrana książką roku 2014 w kategorii "książka zagraniczna" w plebiscycie Grabarza Polskiego - zarówno w trybie Wybór Czytelników, jak i Wybór Redakcji! Grabarzowi i jego Czytelnikom dziękujemy, a autorowi gratulujemy!

09:22, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 marca 2015
Grahama niedługo czeka przeprowadzka, co oznacza między innymi konieczność przekopania się przez tonę książek, które przez lata trafiły do jego kolekcji. Wśród nich z pewnością znajdą się prawdziwe perełki. Jedną z nich jest pięknie wydany chapbook opowiadania "The Dragon" autorstwa Raya Bradbury. Wydana przez Bill Munster's Footsteps Press książeczka ma 24 ozdobione strony ze specjalnego papieru. Limitowany nakład 300 egzemplarzy czyni z niej prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów. Chapbook został podpisany przez autora, który niestety zmarł w 2012 roku.

Graham zdecydował się wystawić unikatową książkę na aukcję, tak aby podarować dzieciom z sierocińca w Górcu wielkanocny prezent. Zwycięzca licytacji otrzyma także podpisany list od Mastertona, stwierdzający autentyczność kopii i potwierdzenie, że egzemplarz był elementem jego personalnej kolekcji.

Licytować można do 1 kwietnia, do północy, wysyłając propozycję kwoty na adres mailowy manitouman1@yahoo.com. Cena wywoławcza ustalona została na 280 zł (50GBP, 75USD, 70EUR), natomiast już w 10 minut po starcie osiągnęła pułap 561 zł (100 GBP, 150 USD, 137 EUR). 


14:59, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 marca 2015
Poniżej prezentujemy wywiad z Grahamem, który pojawił się na rosyjskim blogu poświęconym horrorowi. Jeśli znacie ten język, możecie także przeczytać opowiadanie POSOCZNICA, które również zostało tam zamieszczone. W maju na blogu Darker pojawi się także osadzone w Polsce opowiadanie Anka.

Wywiad znajdziecie tutaj:
http://darkermagazine.ru/page/grem-masterton-zhanr-uzhasov-sushhestvenno-izmenitsja-v-blizhajshie-gody
10:29, piotr.pocztarek , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 marca 2015
Ciężki poniedziałek? Na pocieszenie mamy dla Was kolejny konkurs! W związku z premierą wznowienia powieści NOCNA PLAGA, która miała miejsce 11 marca, do rozdania mamy 3 egzemplarze tejże książki. Nagrody ufundowało Wydawnictwo REBIS.

Aby wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1. Którą częścią cyklu WOJOWNICY NOCY jest powieść NOCNA PLAGA?

2. Jak nazywa się wiedźma, z którą zmierzą się bohaterowie NOCNEJ PLAGI?

3.W którym roku swoją premierę miało anglojęzyczne wydanie powieści? 

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do niedzieli, 22 marca, do północy. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi kilka dni później.

Życzymy powodzenia!PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE. 
11:05, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 marca 2015
Nadszedł czas na rozwiązanie naszego niesamowitego konkursu z gargulcem! Tym razem zwycięzca mógł być tylko jeden - ktoś kto wykonał zadanie konkursowe, a także odpowiedział na niełatwe pytanie w następujący sposób:

Przywódcą Malebranchi był Malacoda

Spośród wszystkich zgłoszeń wylosowaliśmy jednego szczęśliwca, a został nim Mateusz Korzybski z Gniezna!

Nagrodę na wskazany przez Mateusza adres wyśle sam Graham Masterton. 

Serdecznie gratulujemy!


21:42, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (2) »
niedziela, 01 marca 2015
Na niedzielę mamy dla Was ciekawostkę: co mądrzejsze cytaty z powieści Grahama wiszą w różnych miejscach, w tym w polskich szkołach. Mamy dla Was zdjęcie z klasy matematycznej w jednej z placówek na warszawskim Mokotowie:"Każdy z nas ma swoją własną rzeczywistość albo nawet kilka i czasem trudno orzec, której należy się trzymać" to cytat z powieści ROOK. Jeśli uda Wam się namierzyć podobne sytuacje, zróbcie zdjęcie i podeślijcie do nas!
10:10, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
sobota, 28 lutego 2015
"RED LIGHT", znana do tej pory pod roboczym tytułem "CZERWONE ŚWIATŁO", ostatecznie ukaże się na rynku jako... "CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY". Powieść zostanie wydana przez Wydawnictwo Albatros już w czerwcu. Za przekład odpowiada Grzegorz Kołodziejczyk.

Zmianie ulegnie również okładka. Prezentowany przez nas rok temu szkic coveru okazał się być ostatecznie zbyt "retro". Wydawnictwo już niebawem powinno zaprezentować nowy projekt, który będzie bardziej tożsamy z treścią powieści.
12:07, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lutego 2015

Wydawnictwo Replika wyda w maju po raz drugi powieść DOM KOŚCI. Poprzednie wydanie z roku 2011 cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród czytelników, dlatego też wydawca postanowił przygotować nowe - z nową okładką. Nasza strona obejmie nad książką patronat. Poniżej prezentujemy okładkę i opis:

John, młody chłopak marzący o tym by zostać gwiazdą rocka, rozpoczyna pracę w agencji nieruchomości pana Vane’a w Streatham. Właściciel to dziwny i tajemniczy osobnik, skrywający mroczny i niebezpieczny sekret. Bohater szybko odkrywa, że pan Vane posiada specjalną listę domów, których sprzedażą nie pozwala się zajmować nikomu. Okazuje się, że ludzie odwiedzający te domy znikają w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem w jednym z budynków robotnicy natrafiają na dziesiątki szkieletów. John wraz z grupką przyjaciół odkrywa przerażającą prawdę na temat potężnych mocy zagnieżdżonych w ścianach domostw.
Rozpęta się koszmar, jakiego nawet nie śnili.

Do powieści zostały dołączone trzy opowiadania Grahama Mastertona:  Szara Madonna, Kształt bestii i Pośpieszny Potwór, które spotęgują Wasze przerażenie i doprowadzą na skraj wytrzymałości psychicznej.


08:35, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 lutego 2015
Pamiętacie jeszcze powieść NOC GARGULCÓW, wydaną przez Rebis w 2011 roku? Pomysł na konkurs z nią związany przyszedł od samego Grahama, zatem i nagrody będą musiały być wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Są nimi KOŁATKA Z BRĄZU W KSZTAŁCIE GARGULCA, którą możecie powiesić sobie na drzwiach lub na ścianie oraz oprawione i podpisane zdjęcie Grahama Mastertona z autografem. Jest o co walczyć, bo to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów!Aby wejść w posiadanie tego zestawu należy wysłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl skan paragonu, będącego dowodem zakupu powieści NOC GARGULCÓW Grahama Mastertona, a także odpowiedzieć na jedno pytanie związane z książką: Jak nazywał się przywódca Malebranchi?  


Zgłoszenia należy przesyłać wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym
. Czekamy na nie dwa tygodnie - do niedzieli, 8 marca, do północy.Wraz z Grahamem życzymy Wam powodzenia!


10:30, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (2) »
piątek, 20 lutego 2015

Wydawnictwo Replika zapowiedziało właśnie kolejną pozycję Grahama Mastertona. Tym razem będzie to pierwsza część słynnego cyklu o podstarzałej wróżce Sissy Sawyer, która w Polsce wydana była wcześniej tylko raz, dziesięć lat temu. Książka będzie nosić tytuł SISSY SAWYER. PRZEPOWIEDNIA i ukaże się w czerwcu. Nasza strona tradycyjnie obejmie nad tą pozycją patronat.

Dodatkowo Wydawnictwo Replika planuje zrobić drugie wydanie powieści DOM KOŚCI. Wkrótce więcej informacji na ten temat, jak i również okładki!

09:14, mictlantecutli , Newsy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 10 lutego 2015
Nadszedł czas na rozwiązanie JAPOŃSKIEGO KONKURSU. Jak zwykle wylosowaliśmy trzy nazwiska szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści TENGU, ufundowany przez Wydawnictwo REBIS.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Powieść TENGU została po raz pierwszy wydana w Polsce w 1991 roku.

2. Kolejne wznowienie zapowiedziane przez Wydawnictwo REBIS dotyczy powieści NOCNA PLAGA

3. Sherry Cantor na początku pierwszego rozdziału zostały 23 minuty życia.

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Daria Jelińska, Zelów
2) Wioletta Głowa, Kraków
3) Honorata Krzyżańska, Mogilno

Książki zostaną do Was wysłane pocztą jeszcze w tym tygodniu. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!Jednocześnie przypominamy, że premiera wznowienia powieści TENGU nastąpi już dziś!
11:46, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 05 lutego 2015
To nie jest żart. Od 5 lutego w ramach oferty "Biblioteka Biedronki" w rzeczonej sieci sklepów nabyć można kieszonkowe wydanie powieści UPADŁE ANIOŁY. Oprócz mniejszego formatu powieść różni się także kolorystyką okładki. Książkę kupić można w atrakcyjnej cenie 9,99 zł.

Na ten moment nie wiemy czy wydanie to będzie dostępne także w innych miejscach, więc jeśli gdzieś na nie traficie, dajcie znać!
15:02, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (2) »
środa, 04 lutego 2015
Dopiero zakończyliśmy jeden konkurs, ale to nic - startujemy już z kolejnym! Do zgarnięcia są 3 egzemplarze najnowszego wznowienia powieści Grahama Mastertona - TENGU, ufundowane przez Wydawnictwo REBIS.

Aby wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1. W którym roku powieść TENGU została po raz pierwszy wydana na polskim rynku?

2. Wydawnictwo REBIS zapowiedziało już wznowienie kolejnej powieści, która ma ukazać się w marcu. Podaj jej tytuł.

3. Ile minut życia pozostało Sherry Cantor w momencie, kiedy rozpoczyna się pierwszy rozdział powieści TENGU? (podpowiedzi możecie szukać na naszej stronie).

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do poniedziałku,
9 lutego
, do północy. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w dniu premiery powieści.


Życzymy powodzenia!
PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE. 
15:11, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lutego 2015

Pora rozwiązać konkurs z antologią OBLICZA GROZY, której 5 egzemplarzy ufundowało Wydawnictwo Replika. W zabawie wzięło udział ponad 140 osób! 

Jakie były poprawne odpowiedzi? Otóż: antologia liczy 18 opowiadań. Natomiast tytuł opowiadania Grahama Mastertona to NOC WENDIGO.

Wylosowaliśmy zwycięzców, do których powędruje egzemplarz wspomnianej książki. Oto oni:

1.Kasia Wierzba, Rabka-Zdrój
2.Agnieszka Barańska, Tczew
3.Andrzej Mańkowski, Łódź
4.Dorota Sobczuk, Łódź
5.Paweł Mańkowski, Chełmica

Gratulujemy! Książki zostaną do Was wysłane najpewniej w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiamy!


19:38, mictlantecutli , Konkursy
Link Komentarze (2) »
wtorek, 27 stycznia 2015
Już 10 marca za sprawą Wydawnictwa REBIS na rynek trafi nowa edycja powieści NOCNA PLAGA, stanowiącej trzeci tom sagi o Wojownikach Nocy. Poniżej prezentujemy okładkę: 


13:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 73