OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!
| < Maj 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Masterton o...
Recenzje:

darmowe liczniki

wtorek, 26 maja 2015
Poniżej prezentujemy zdjęcie Grahama z odbytej wiele, wiele lat temu wycieczki do Arizony. To były dzikie czasy!

 
13:20, piotr.pocztarek , Fotografie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 maja 2015
Nadszedł czas na rozwiązanie KONKURSU W DOMU KOŚCI. Tym razem wylosowaliśmy trzy nazwiska szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści DOM KOŚCI, ufundowany przez Wydawnictwo Replika.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Do powieści dołączono opowiadania "Szara madonna", "Pospieszny potwór" i "Kształt bestii".

2. W czerwcu wydawnictwo planuje wydać książkę "Sissy Sawyer: Przepowiednia".

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Ela Smyk, Wrocław
2) Dorota Sobczuk, Łódź
3) Magdalena Jarmużewska, Olsztyn

Książki zostaną do Was wysłane pocztą. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!


14:10, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 maja 2015
Zawiązana jakiś czas temu współpraca pomiędzy Grahamem Mastertonem a stowarzyszeniem Sztukater zacieśnia się coraz bardziej. Tym razem autor wspiera program pomocy dzieciom zmuszanym do prostytucji we Wrocławiu. Zjawisko to jest niestety wciąż lokalnym tematem tabu, jednak instytucje takie jak Sztukater mocno z nim walczą, dbając o to aktywne centra informacyjne i uświadamiając młodym ofiarom, że nie są same i że istnieją miejsca, gdzie mogą udać się po pomoc. Organizatorzy programu uświadamiają, że ofiary gwałtów w pierwszej kolejności powinny udać się do szpitala, a także poznać swoje prawa.

Graham planuje poruszyć ten jakże trudny temat, kiedy tylko ponownie będzie udzielał w Polsce wywiadu telewizyjnego.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Sztukater można znaleźć tutaj:
http://sztukater.pl/stowarzyszenie.html

Przez stronę można także przekazać dotację.


22:22, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 14 maja 2015

Zapraszamy Was na przedpremierowy konkurs z okazji przygotowanego przez Wydawnictwo Replika drugiego wydania powieści DOM KOŚCI Grahama Mastertona!

Książka ukaże się na rynku 20 maja, i do tego też dnia potrwa u nas konkurs, w którym do wygrania są 3 egzemplarze DOMU KOŚCI!

Co trzeba zrobić, aby wygrać? Otóż wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania:

1. Jakie opowiadania dołączono do powieści DOM KOŚCI?

2. Jaką powieść Grahama Mastertona Wydawnictwo Replika planuje wydać w czerwcu?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres pocztarus@wp.pl do - jak już wspomnieliśmy - 20 maja! Wyniki ogłosimy parę dni później.

Jednocześnie przypominamy, abyście w mailu zawierali swoje dane adresowe!

09:13, mictlantecutli , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 maja 2015
Nadszedł czas na rozwiązanie KONKURSU JESSIKI. Tym razem wylosowaliśmy dwa nazwiska szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz powieści ANIOŁ JESSIKI, ufundowany przez Wydawnictwo Albatros.

Poniżej prezentujemy rozwiązanie:

1. Oryginalne tytuły ANIOŁA JESSIKI to "Jessica's Angel" i "The hidden world".

2. Tłumaczem powieści jest Piotr Hermanowski

3. Wydawnictwo Albatros zaplanowało na czerwiec premierę powieści "CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY" (Red Light).

A oto lista osób, do których powędrują książki:

1) Natalia Chuchla, Bytom
2) Paulina Stachyra, Bychawa

Książki zostaną do Was wysłane pocztą jeszcze w tym tygodniu. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do śledzenia naszej strony, polubienia najnowszych wiadomości na Facebooku, komentowania, a także brania udziału w kolejnych konkursach!11:31, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 04 maja 2015
Nowy tydzień rozpoczynamy od kolejnego konkursu, w którym do zgarnięcia są
2 egzemplarze powieści Grahama Mastertona - ANIOŁ JESSIKI, ufundowane przez Wydawnictwo Albatros!


Aby wygrać, należy odpowiedzieć poprawnie na trzy poniższe pytania:

1. ANIOŁ JESSIKI w języku angielskim został wydany pod dwoma różnymi tytułami. Wymień je.

2. Kto jest tłumaczem powieści ANIOŁ JESSIKI?

3.Na czerwiec Wydawnictwo Albatros zapowiedziało premierę jednej z najnowszych powieści Grahama Mastertona. Jaki jest jej tytuł?  

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym należy przesyłać na adres mailowy pocztarus@wp.pl. Czekamy na nie do niedzieli, 10 maja, do północy. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w przyszłym tygodniu.

Życzymy powodzenia!
PAMIĘTAJCIE BY PODAWAĆ W MAILU IMIĘ,NAZWISKO I ADRES. ODPOWIEDZI BEZ TYCH DANYCH NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE. 
20:33, piotr.pocztarek , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 kwietnia 2015
Do księgarń trafia właśnie długo oczekiwane wznowienie jedynej w swoim rodzaju powieści Grahama Mastertona ANIOŁ JESSIKI. Poniżej znajduje się okładka oraz opis:Co może się kryć za zwykłą, wyblakłą ze starości tapetą? Jessika odkrywa za nią świat magii. Jednak nawet tam zakrada się zło w najczystszej postaci.
Osierocona przez rodziców Jessika zamieszkuje z dziadkami w starym domu. Tragiczne przejścia powodują, że zaczyna wierzyć w pełen magii świat wróżek, stając się w szkole obiektem drwin i prześladowań. Kiedy potrącona spada ze schodów i traci przytomność, po przebudzeniu zaczyna słyszeć głosy błagające o pomoc. Za tapetą z wyblakłymi śladami krwi odkrywa niezwykłą rzeczywistość. Próbując rozwikłać jej zagadkę, wpada w wir niebezpiecznych wydarzeń. Jednak strzeże jej kamienny anioł.

12:48, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
Nie dalej jak pod koniec stycznia Graham zapowiedział piątą część cyklu o Katie Maguire, a tymczasem wydawca już planuje... kolejny tom! Co więcej, nowa przygoda irlandzkiej pani detektyw otrzymała już tytuł roboczy oraz projekt okładki. Przed Wami... BURIED (POGRZEBANA).

BURIED opowiadać będzie o długotrwałym konflikcie pomiędzy IRA i lojalistami, który ciągnie się od lat 20-tych. Pod podłogą remontowanego domu zostają znalezione zmumifikowane zwłoki. W tym samym czasie Katie prowadzi śledztwo dotyczące głośnego przemytu papierosów, z którego finansowana jest Nowa IRA...

Jak widać cykl o Katie nadal cieszy ogromną popularnością wśród czytelników, a wydawca nie zamierza zabić kury znoszącej złote jajka. Pozostaje tylko cieszyć się, że ten mroczny kryminał będzie dalej kontynuowany. W Polsce trzecia część cyklu ukaże się już w czerwcu, natomiast plany wydania kolejnych nie są na razie znane.  


12:38, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 kwietnia 2015

Informujemy, że drugie wydanie powieści DOM KOŚCI Grahama Mastertona ukaże się nie dwunastego, jak zapowiadaliśmy wcześniej, lecz 19 maja. Za publikację odpowiada Wydawnictwo Replika.

12:00, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 kwietnia 2015
Synowie Grahama oraz ich małżonki nie próżnują. Już niedługo naszemu ulubionemu pisarzowi zabraknie palców dwóch rąk, aby policzyć wszystkie wnuki. Na świat przyszła właśnie Lucy Marie Masterton, drugie dziecko Dana i Caroline Mastertonów. Podobno od razu zasnęła w rękach dziadka, chociaż na czytelników Graham działa wręcz odwrotnie...

Serdecznie gratulujemy!


12:54, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
środa, 15 kwietnia 2015

Wydawnictwo Replika planuje nową edycję pierwszego tomu słynnego cyklu SISSY SAWYER Grahama Mastertona. Powieść zatytułowana PRZEPOWIEDNIA trafi do księgarń 9 czerwca, a nasza strona obejmie nad nią patronat. Poniżej prezentujemy okładkę i opis.

PRZEPOWIEDNIA to pierwszy tom cieszącego się niesłabnącą popularnością cyklu SISSY SAWYER i stanowiący refleksję na temat kruchości ludzkiego szczęścia, marzeń i celów w życiu.

Fidelio „Feely” Valdes i Robert „Touchy” Touche to socjopaci, których nie chcielibyście spotkać na swojej drodze. Pierwszy ucieka od nieszczęśliwego dzieciństwa, próbuje znaleźć wymarzony raj, w którym ludzki umysł i słowo są ważniejsze od przemocy. Drugi popełnił w życiu kilka poważnych błędów, stracił dom i rodzinę i zgubił gdzieś szczęście. Okoliczności ich spotkania mogą mieć dla otoczenia bardzo niebezpieczne skutki. Tropem szaleńców rusza policja wraz z Sissy Sawyer - cyniczną, podstarzałą wróżką, świetnie posługującą się kartami tarota.

Graham Masterton posłużył się autentyczną historią, jaka miała miejsce w 2002 roku w Waszyngtonie, kiedy to dwóch psychopatów zabiło dziesięć osób strzałami z karabinu snajperskiego.

GRAHAM MASTERTON (ur. 1946) – popularny pisarz brytyjski, autor ponad 100 książek: horrorów, thrillerów, powieści historyczno-obyczajowych, poradników seksuologicznych oraz zbiorów opowiadań. Swój pierwszy horror Manitou wydał na początku lat siedemdziesiątych. Książka już kilka dni po premierze stała się bestsellerem, a na jej podstawie powstał film w reżyserii Williama Girdlera z Tonym Curtisem i Susan Strasberg w rolach głównych. Twórczość Mastertona była wielokrotnie nagradzana. Na całym świecie sprzedało się ponad 20 milionów jego książek. Pisarz często odwiedza Polskę, którą nazywa swoim „drugim domem”. Mieszka w Surrey, w Anglii. 

12:15, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 kwietnia 2015
DEMONY NORMANDII, klasyczny horror Grahama Mastertona z 1978 roku, to powieść która chyba najdłużej widniała w zapowiedziach wydawniczych Wydawnictwa Albatros. Po raz pierwszy donosiliśmy o jej wznowieniu w sierpniu 2010 roku, a książka miała znaleźć się w planie wydawniczym na lata 2012-2013. W międzyczasie miał zmienić się projekt okładki, jednak głównej zmianie uległo tylko kadrowanie ilustracji, czcionka oraz jej kolorystyka. Wygląda na to, że wznowienie piątej napisanej przez Brytyjczyka powieści grozy trafi na sklepowe półki już 29 lipca!

Wydawnictwo Albatros pracując nad planem wydawniczym na kolejne miesiące konsekwentnie realizuje zapowiedzi. Może to oznaczać, że niebawem doczekamy się kolejnych wznowień. Przypomnijmy, że w kolejce są jeszcze premiery powieści SZKARŁATNA WDOWA i DYNASTIA, a także nowe edycje KRWI MANITOU, MUZYKI Z ZAŚWIATÓW, PIĄTEJ CZAROWNICY, a także STRACHU i ZŁODZIEJA DUSZ, czyli 3 i 7 części cyklu ROOK. 
16:14, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 09 kwietnia 2015
CZERWONE ŚWIATŁO HAŃBY, trzecia część cyklu KATIE MAGUIRE, ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros już 22 czerwca.

Poniżej prezentujemy nowy projekt okładki oraz wstępny opis:W dzielnicy czerwonych latarni w Cork dochodzi do wielu brutalnych morderstw, których ofiarami padają działający w tym okręgu sutenerzy. Detektyw Katie Maguire staje przed dylematem – czy szukać zabójcy przestępców zaangażowanych w handel żywym towarem, których ona sama nie była w stanie złapać i zamknąć, czy też pozwolić na to, by ktoś wymierzał sprawiedliwość na własną rękę.  Wstrząsający thriller dla czytelników o mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona.


15:35, piotr.pocztarek , Newsy
Link Komentarze (3) »
wtorek, 07 kwietnia 2015

Znamy już datę premiery drugiego wydania powieści DOM KOŚCI Grahama Mastertona. Wydawnictwo Replika planuje opublikować tę książkę 12 maja. Tradycyjnie patronujemy!

13:58, mictlantecutli , Newsy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 marca 2015
O talencie kulinarnym Grahama wiemy nie od dziś. Mamy dla Was epickie zdjęcie Grahama z gazety The Sunday Times, na którym to przyłapany w kuchni mistrz horroru przygotowuje swoje osławione Diabelskie Curry. Waszej uwadze z pewnością nie umknie stylowa koszula Grahama, a także... garnuszek na czosnek i chilli w kształcie czaszki. Jeśli bardziej interesują Was kulinarne aspekty, poniżej prezentujemy przepis na Diabelskie Curry. Testujecie na własną odpowiedzialność!

Składniki:
750g filet wieprzowy
2 stołowe łyżki octu
1 łyżka stołowa ciemnego sosu sojowego
3 małe czerwone cebule
3 rozdrobnione ząbki czosnku
4 centymetry pokrojonego w plasterki, świeżego imbiru
10 pokrojonych papryczek chilli Birds Eye (niedrylowane)
1 czubata łyżeczka zgniecionych ziaren gorczycy
1/4 łyżeczka kurkumy
Wyciśnięty sok z cytryny
1 1/4 filiżanki lekkiego bulionu wołowego lub z kurczaka
Sól
Pieprz

Pokrój wieprzowinę na 5-centymetrowe kawałki i pokrop je mieszanką octu i sosu sojowego, zostawiając na godzinę, by się zamarynowały. Obierz i posiekaj cebule. Podgrzej olej na dużej patelni i smaż cebulę z czosnkiem przez dwie minuty. Dodaj imbir, papryczki chilli i nasiona gorczycy. Mieszaj na średnim ogniu przez 3 minuty, dodaj kurkumę i zwiększ ogień by dobrze zbrązowić mięso. Dodaj bulion, sól i pieprz, po czym dokładnie przykryj patelnię. Gotuj na małym lub średnim ogniu, dopóki mięso nie zrobi się miękkie i delikatne. Okazjonalnie wstrząsaj patelnią by obrócić mięso, ale nie zdejmuj przykrywki przynajmniej przez 20 minut.

Jeśli bulion wyparuje zbyt szybko, dodaj więcej. Oryginalna wersja tego dania jest całkowicie sucha, ale Graham poleca dodaj więcej bulionu, by było bardziej soczyste.

Podawać z ryżem i ziemniakami po bombajsku.

SMACZNEGO!

15:45, piotr.pocztarek , Newsy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 74