OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!

darmowe liczniki

Blog > Komentarze do wpisu

Rusza II edycja konkursu "W więzieniu pisane"!

Jak zapowiada informacja prasowa, ruszyła właśnie druga edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów, której pomysłodawcą jest Graham Masterton. Autor ponownie wybierze zwycięzców, a w lipcu przyleci do Polski, by osobiście wręczyć im nagrody.

Przypominamy, że pilotażowa edycja konkursu odbyła się w Zakładzie Karnym w Wołowie w 2016 roku. Zakwalifikowało się wtedy aż 130 opowiadań pensjonariuszy z całej Polski.

Oto jak Graham podsumował pierwszą edycję:

Już podczas mojej pierwszej wizyty w Zakładzie Karnym w Wołowie dotarło do mnie, że więźniowie mogą sporo zyskać zarówno pod względem społecznym, jak i psychologicznym, jeśli otrzymają szansę, by podzielić się swymi odczuciami ze światem zewnętrznym. Odzew na pierwszą edycję konkursu przekroczył moje najśmielsze oczekiwania – nie tylko w zakresie liczby nadesłanych opowiadań, ale i wglądu, jakie dawały one w osobowości ich autorów. Mam nadzieję, że tegoroczny konkurs zaowocuje jeszcze większą liczbą tekstów i że pomoże ich twórcom uporać się z czynami, jakie popełnili przeszłości oraz rozpocząć budowę nowej, jaśniejszej przyszłości.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca marca 2018. Najlepsze opowiadania zostaną przetłumaczone na język angielski i przesłane Grahamowi do wyboru. Tym razem zwycięzców będzie aż dziesięciu. Podobnie jak przed rokiem, wszyscy uczestniczy otrzymają pamiątkowe długopisy oraz spersonalizowane listy z podziękowaniami.

Współorganizatorami konkursu Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, Zakład Karny w Wołowie, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Albatros oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.


Graham Masterton (z prawej) podczas uroczystego ogłoszenia wyników pierwszej edycji konkursu. Obok Katarzyna Janusik, tłumaczka prac na język angielski oraz Robert Kuczera, dyrektor Zakładu Karnego w Wołowie. Fot. Marta Boska.

czwartek, 18 stycznia 2018, piotr.pocztarek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: