OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!

darmowe liczniki

Blog > Komentarze do wpisu

Graham Masterton o powieści INFECTION

Właśnie otrzymaliśmy od Grahama zapowiedź powieści INFECTION, która będzie spin-offem kultowej serii Manitou . Książkę prawdopodobnie w przyszłym roku wyda Wydawnictwo Rebis. Oddajemy więc głos autorowi:

Epidemiolog Anna Grey próbuje wyleczyć zabójczego wirusa, który zaraża dzieci w szkole Meramac w St Louis. Tymczasem do szpitala trafiają pacjenci zakażeni nową odmianą wirusa, która powoduje konwulsje i wymioty krwią. I nie tylko - ofiary u których stwierdzono śmierć kliniczną zaczynają... mówić.

Przepowiadacz przyszłości Harry Erskine doznaje szoku, kiedy trzy pozbawione twarzy zakonnice pojawiają się nocą w jego sypialni. Udaje się więc w odwiedziny do zaprzyjaźnionego księdza i stara się ustalić znaczenie tej wizyty. Kiedy kapłan podejmie próbę przeprowadzenia egzorcyzmu w domu Harry'ego, wydarzy się coś przerażającego.

Harry odkryje wkrótce, że dwaj synowie jego dawnego wroga, szamana Algonquinów Misquamacusa, przywołali demoniczne moce użyte w XVII wieku przez pewnego francuskiego księdza by szerzyć chorobę, która miała zgładzić miliony istnień.

Przeznaczenie zetknie ze sobą Harry'ego i Annę, którzy będą musieli znaleźć sposób na zniszczenie sił zła zarówno ze Starego jak i Nowego Świata.

Tytułowa infekcja roznoszona jest przez pluskwy, a ja przysięgam, że po lekturze tej książki już nigdy nie wyśpicie się dobrze we własnym łóżku!Przełożył: Piotr Pocztarek

niedziela, 27 października 2013, piotr.pocztarek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: