OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!

darmowe liczniki

Blog > Komentarze do wpisu

Graham i lustro

Graham podzielił się z czytelnikami kolejną wskazówką na temat pisania książek, o której nie zdarzało mu się wcześniej wspominać.

Zazwyczaj pytany o to, jak być dobrym pisarzem, kategorycznie odradza obranie tej ścieżki, tym razem jednak wskazówka niesie ze sobą więcej wartości merytorycznych. Otóż Graham radzi, by obok swojego komputera trzymać na biurku także niewielkie lustro. Kiedy opisywany bohater ma coś powiedzieć, należy samemu poćwiczyć to zdanie przed lustrem. Okaże się, że czasem warto po prostu opisać wyraz twarzy, zamiast dialogu.

Jak twierdzi Graham, metodę tę podłapał od Warda Kimballa, który używał jej podczas pracy nad kreskówkami z Kaczorem Donaldem.

Ciekawa i wygląda na to, że przydatna rada dla początkujących pisarzy. Jeśli ją wypróbujecie, dajcie koniecznie znać jakie były efekty!

czwartek, 08 kwietnia 2010, piotr.pocztarek

Polecane wpisy

  • Graham i taniec brzucha

    Aby pisarz osiągał sukcesy, musi czasem przeprowadzić tzw. research, czyli przygotować się i nieraz na własnej skórze poczuć rzeczy, o których pisze. Zobaczcie,

  • Nowe opowiadania grozy w drodze

    Graham podzielił się właśnie z nami dobrą wiadomością: opowiadanie STRANGLEHOLD, które napisał wspólnie z Dawn G Harris, zostało przyjęte tak dobrze, że para au

  • Okładka francuskiego wydania WIRUSA

    Poniżej przedstawiamy okładkę francuskojęzycznego wydania powieści WIRUS (GHOST VIRUS), które niebawem ukaże się nakładem wydawnictwa Livr'S. Jak Wam się podoba

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: dartur87, *.cable.dyn.petrus.com.pl
2010/04/08 21:37:16
Myślę, że nie tylko początkującym pisarzom się ta metoda przyda ale w codziennym życiu także. Chociażby przed randką :D aby nie strzelać głupich min.
-
2010/04/09 07:52:24
Mówisz? Chyba muszę tego spróbować ;)
-
Gość: Aje, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/04/09 07:57:08
Nie zapominajcie o tym że lustro może być jedynie skrzywionym odbiciem czegoś co ukrywamy... Cokolwiek by to znaczyło.