OFICJALNA POLSKA STRONA GRAHAMA MASTERTONA!

darmowe liczniki

Blog > Komentarze do wpisu

Graham Masterton o powieści FIRE SPIRIT

Powieść „Fire Spirit” jest już oficjalnie ukończona. Z tej też okazji, specjalnie dla Was, Graham napisał kilka słów dotyczących przebiegu fabuły. Drodzy Czytelnicy, jako pierwsi macie możliwość dowiedzenia się jak nazywa się główna bohaterka, kim jest z zawodu i z jakim złem będzie musiała się zmierzyć. W Polsce powieść zostanie wydana przez wydawnictwo Albatros, prawdopodobnie pod tytułem DUCH OGNIA. Zapraszamy do lektury!

Pewna kobieta zostaje porwana przez trzech mężczyzn z parkingu przed supermarketem w Kokomo, w stanie Indiana. Napastnicy noszą białe maski – uśmiechniętą, wyrażającą złość i jedną kompletnie bez wyrazu. Zabierają ofiarę do domu i wykorzystują seksualnie. Kiedy kobieta odzyskuje przytomność odkrywa, że w pokoju razem z nią znajduje się tajemniczy chłopiec, który twierdzi, że jest ona jego matką. Chłopak obejmuje ją i staje w płomieniach, spalając kobietę na popiół.
 
Ruth Cutter, śledcza odpowiedzialna za podpalenia w Kokomo, zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Wraz ze swoimi wspólnikami próbują bezskutecznie znaleźć wyjaśnienie. Wszystko wskazuje na to, że był to samozapłon, chociaż jest to niemożliwe z naukowego punktu widzenia. Ruth próbuje rozwiązać sprawę, jednocześnie musząc stawić czoła problemom rodzinnym. Bohaterka ma córkę z Syndromem Williamsa, która jest wysoce wrażliwa na psychiczne oddziaływania,  mrukliwego nastoletniego syna i męża, którego firma zajmująca się instalacjami kuchennymi znajduje się na skraju bankructwa z powodu kryzysu finansowego.
 
Tymczasem coraz więcej kobiet ulega spopieleniu. Spalony zostaje też cały autobus pełen starszych osób. Ruth nadal nie potrafi rozgryźć jak, ani dlaczego wybuchają pożary, czy też kto za nimi stoi. Prosi więc o pomoc ekscentrycznego Martina Watchmana, medium, który również doświadczył wizji, bardzo podobne do tych, jakie miała córka bohaterki. Oboje widzieli ludzi powracających z piekła, szukających drogi ucieczki od swoich nieskończonych cierpień.

Ruth staje oko w oko z tajemniczym chłopcem, któremu wraz ze swoimi współpracownikami nadaje przydomek „Creepy Kid”. Powoli potworność zaistniałych wydarzeń zaczyna być dla bohaterki coraz bardziej zrozumiała i wkrótce sama odkrywa, że musi chronić siebie, swoją rodzinę i całe miasto przed samymi czeluściami piekielnymi.

- Graham Masterton

Przełożył: Piotr Pocztarek

wtorek, 04 sierpnia 2009, mictlantecutli

Polecane wpisy

  • Świąteczne przesłanie od Grahama

    Jak co roku, mamy dla Was okazjonalną wiadomość od Grahama Mastertona, którą przetłumaczyliśmy i bez zbędnego przedłużania przedstawiamy ją poniżej, niniejszym

  • Świąteczna wiadomość od Grahama

    Otrzymaliśmy właśnie od Grahama świąteczną wiadomość z podziękowaniami i kilkoma słowami podsumowania. Niniejszym dzielimy się nią z Wami i wspólnie z Grahamem

  • Wiadomość od Grahama po wizycie w Polsce

    Graham Masterton wysłał do nas wczoraj wiadomość dla swoich polskich przyjaciół, w ramach której opisał swoje wrażenia po wizycie w Polsce. Oddajemy mu głos: Wi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Fobetor, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/08/04 15:45:15
Zapowiada się mało oryginalnie. Takie pomieszanie "Wyznawców płomienia" z "Szarym diabłem".
No cóż, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/08/06 13:12:20
Zapowiada się na dużą ilość trupów, a to dobrze ;) Mam tylko nadzieję, że nie wszyscy zostaną spaleni. Część może zostać zabita w bardziej konwenconalny sposób, np. siekierką :)
-
Gość: dartur87, *.cable.dyn.petrus.com.pl
2009/08/06 16:06:04
taak siekierka to bardzo konwencjonalny sposób :P, ale zawsze można najpierw kogoś potraktować z siekiery a potem go spalić :D
-
2009/08/06 17:38:48
słowa Grahama mnie zachęciły, przeczytam z przyjemnością
-
Gość: seba, *.olsztyn.mm.pl
2009/08/08 14:27:16
Nie mogę się doczekać każdej kolejnej książki Mastertona, na tą także czekam z ekscytacją:)
-
Gość: Lidka, *.icpnet.pl
2009/08/13 13:16:40
Na pewno przeczytam:) Dobrze wiedzieć, że można tu liczyć zawsze na świeże informacje:)
-
2009/08/13 16:48:38
A można - zawsze najświeższe i z pierwszej ręki :)
Widzę, że ktoś tu wrócił po dłuższej nieobecności :)
Gdzieś była jak Cię nie było ?
-
Gość: Lidka, *.icpnet.pl
2009/08/16 13:39:56
praca, praca i jeszcze raz praca:) Zaległości nadrabiałam. Ale zaglądam regularnie. Nie zawsze jednak mam czas aby dopisać komentarz:)